Kom til gymnastik-galla i Haderslev
DGI Sønderjylland inviterer til Gymnastik Galla den 6. maj i Haderslev.
DGI Sønderjyllands fire egne har i foråret arrangeret opvisninger i Sønderborg, Løgumkloster, Aabenraa, Haderslev og Rødding.
Og nu er tiden kommet til den store finale: Gallashowet, der kan opleves søndag den 6. maj kl. 10.00-16.00 i Haderslev Idrætscenter.
Gallashowet byder på særligt inviterede hold, og der er garanti for en gymnastikoplevelse i topklasse.
Du kan også opleve udvalgte hold fra vores fire egne: Sønderborg, Aabenraa, Tønder og Haderslev/Rødding. Se listen over holdene nederst på siden.
Billetter kan købes i døren og koster 85 kroner for voksne og 30 kroner for børn. Der kan betales kontant og med Mobilepay.
Program
10.00 Åbning/faneindmarch
10.15 Udvalgte hold fra Sønderborg egnen
10.55 Sundeved Efterskole
11.15 DGI Sønderjyllands Rep. hold og Aspiranthold
11.45 Pause
11.50 Udvalgte hold fra Haderslev/Rødding egnen
12.30 Håndstandskonkurrence
12.40 DGI Sydvest Rep. hold
13.10 Udvalgte hold fra Tønder egnen
13.50 Pause
13.55 Højer Efterskole
14.15 Frøkonkurrence
14.25 Overraskelse
14.35 Udvalgte hold fra Aabenraa egnen
15.15 Æ' Jungs
15.45 Agerskov Ungdomsskole
16.05 Afslutning/faneudmarch
De udvalgte hold
Sønderborg-egnen:
- Sønderborg egnens MiniMix, DGI Sønderjylland
- Gajolholdet, Rinkenæs, Gråsten IGF
- Friske Damer, Dybbøl IU/Vidar
- Spring 3.-7. kl., Egen UIF
- Danserytmepiger, Hørup UIF
- SGS Springmix, Vidar/Ulkebøl Gymnastik/Dybbøl IU
- Nordals Juniormix, Nordals Gymnastikforening
- Teens, Vidar
- Rytmepiger 3.-5. kl., Dybbøl IU
- Teen Dance Gråsten IGF/PS Dance
- JYS, DGI Sønderjylland
Haderslev/Rødding egnen
- Bevtoft Mix, Bevtoft IF
- Øsby Ladies,Øsby IF,
- Fjelstrup Mix, Fjelstrup IF
- Jumping Friday + Tarzan og Tøserne, Vilstrup IF
- Unge Piger, Gram Gymnastik og Idrætsforening
- Mandags M/K Mix Roods, Rødding Gymnastikforening
- Mini Mix, Haderslev/Rødding egnen
- Kvikke Kvinder, Christiansfeld IF
- JYN, DGI Sønderjylland
- Seje Frøkner og Fruer, Gram Gymnastik- og idrætsforening
- VUP, Vilstrup IF
- HAPS, Haderslev Gymnastikforening
- Rytmepiger, Starup
- Retromix, Vilstrup IF
Tønder egnen
- MiniMix, Tønder Egnen
- Hønseholdet
- Tønder Springpiger 9-11 år
- Skærbæk Rytmepiger 4.-6. kl.
- JYN Junior Ynglinge Nord, Tønder Egnen
- Young Generation Toftlund
- Bylderup rytme/spring 4. kl.+
- Frifelt M/K Mix
Aabenraa egnen
- Minimix, Aabenraa egnen
- Spring/rytme, Løjt if
- JYS, Aabenraa/Sønderborg
- Boys, VBIF
- Pippilopper, Lundtoft
- Rytme piger, ÅIG
- 16+, RIF, NHU, HUF
- Heftige Herre, VBIF
- Frøslevs Frøkner, Bov