Forårsopvisning Kalundborg d. 4.-6. marts 2022

Hvornår
4. mar kl. 17:00 - 6. mar 2022 kl. 18:00
Hvor
Kultur- og Idrætshallerne, Kalundborg, J. Hagemann-Petersens Alle 11, 4400 Kalundborg, Danmark
Hvem
Udøvere, begynder, letøvede, øvede

Nummer
2022 17 55 4000

Musikken er høj, stemningen er intens og gymnasterne tripper for at komme på opvisningsgulvet.

Kom med til forårsopvisningerne og få en fantastisk oplevelse med gymnastik.

Glæd dig til flotte rytmiske serier, imponerende spring, efterskolernes spændende opvisninger, farverige dragter, de første vejrmøller og de rutinerede vimpler. Som tilskuer kommer du til at opleve gymnastik, glæde og fællesskab.

Se opvisningsprogrammet længere nede på denne side.

Entré 
Du køber din billet i indgangen til opvisningen. 
Det koster 50 kr. for voksne at komme ind en dag og 30 kr. for børn i alderen 6-14 år (børn under 6 år er gratis). Derudover har du mulighed for at købe adgang til opvisningerne flere dage til særlige partout-priser (voksne to dage for 80 kr., børn to dage for 40 kr., voksne tre dage for 120 kr. og børn tre dage for 60 kr.). Vi tager imod Dankort og MobilePay.

Parkering 
Ved kørsel i bil opfordrer vi til samkørsel, da der er et begrænset antal parkeringspladser lige ved hallen. Tjek denne parkeringsinfo, hvor du kan se andre parkeringsmuligheder i området.

Vi afholder også forårsopvisninger 
Den 12. – 13. marts 2022 i Roskilde Kongrescenter 
Den 19. - 20. marts 2022 i Sorø Hallen

Vi glæder os til at se dig til opvisningerne.

17:20 10 min

Faneindmarch

Instruktører

17:30 25 min

ElevholdetIdrætsefterskolen Klintsøgaard

InstruktørerInstruktørteamet

17:55 12 min

Zumba (Jyderup og Høng)Jyderup Gymnastikforening

InstruktørerAnette

18:07 15 min

De Rustne SpringfjedreTuse If Gymnastik

InstruktørerVinnie

18:22 8 min

ØstrogenholdetLynge-Broby IF Sorø

InstruktørerAnne Grethe

18:30 20 min

Frejdige fruer og Friske fyreRaklev

InstruktørerGitte, Lars

18:50 8 min

JubilæumsholdetSlagelse Gymnastikforening

InstruktørerLone, Anne

18:58 25 min

FoxyRoskilde Gymnastikforening

InstruktørerPhie, Anja, Katrine, Esben, Kim, Marius, Magnus, Jonas

19:23 8 min

DamerHøng GF

InstruktørerKaren

19:31 25 min

Master RepDGI Midt- og Vestsjælland

InstruktørerDorthe, Steffen, Preben

19:56 25 min

GymMixAll StarsRørby/Værslev I.F.

InstruktørerDenise, Gitte, Henrik, Lars, René

20:21 8 min

Slagelse Rutinerede 21+Slagelse Gymnastik Forening

InstruktørerLotte

20:29 15 min

DelingsførerholdetRoskilde Delingsførerforening

InstruktørerMarianne

20:44 8 min

RytmedåserneSvinninge gymnastik forening

InstruktørerCamilla

20:52 15 min

Rytme 16+ og 25+Høng GF

InstruktørerJoan, Michelle

21:07 12 min

Rytme QuinderAsnæs Gymnastikforening

InstruktørerKirsten, Gitte

21:19 10 min

RetrodamerSOR IF

InstruktørerMai-Britt

21:29 12 min

Heftige HerrerHøng GF

InstruktørerPer, Arne

21:41 25 min

Gimb'erne og Gub'erneAsnæs Gymnastikforening

InstruktørerDitte, Gabriella, Jesper, Søren

22:06 5 min

Faneudmarch

Instruktører

22:11 0 min

Tak for i aften og på gensyn i morgen!

Instruktører

10:15 5 min

Velkomst

Instruktører

10:20 12 min

Team JuniorHvidebæk IF

InstruktørerPhilip, Steffen, Lea

10:32 15 min

BadutspringTølløse Gymnastikforening

InstruktørerJesper, Jacob, Anna, Clara, Sofia

10:47 15 min

Springpiger fra 9-13 årSlagelse Gymnastikforening

InstruktørerJulie, Maria, Thilde

11:02 8 min

Love2DanceHvidebæk IF

InstruktørerEmma, Mikkeline

11:10 20 min

Spring Mix 4.-7. kl. + HIPHOP dans 10 år og opTune IF

InstruktørerJasmin, Louise, Camilla, Angelina, Celine

11:30 8 min

Dans og RytmeTølløse gymnastikforening

InstruktørerHannah, Ida

11:38 15 min

Spring/Rytme 5.-7.kl.TGU - Tømmerup

InstruktørerRikke, Anne

11:53 8 min

Dancing QueenSvinninge gymnastik forening

InstruktørerKaren, Laura, Marlene

12:01 8 min

Store pigerRaklev

InstruktørerMathilde, Augusta

12:09 8 min

Dance GirlsTølløse Gymnastikforening

InstruktørerHannah, Ida

12:17 12 min

Pink LadiesSvinninge gymnastik forening

InstruktørerAnders, Emilie, Laura, Marlene, Marc

12:29 12 min

Springholdet 3-5 kl.FSI-Gymnastik

InstruktørerCamilla, Emma, Josefine, Mie, Kasper

12:41 12 min

Power Mix KidsKundby GF

InstruktørerMaya, Line, Laura, Christina

12:53 20 min

TurboSpring og RytmerHvalsø Gymnastikforening

InstruktørerClara, Sine, Benjamin, Morten, Ole

13:13 8 min

SuperpigerneTølløse Gymnastikforening

InstruktørerNatali, Sille

13:21 12 min

TempopinkSvinninge gymnastik forening

InstruktørerAnders, Emilie, Laura, Marc

13:33 8 min

Jyderup dans/rytme 10+Jyderup Gymnastikforening

InstruktørerSille, Joanna

13:41 15 min

Springpiger 10-12Marievang IF.

InstruktørerNicolas, Julie, Simon, Jacob, Freya

13:56 20 min

ShowholdetTølløse Gymnastikforening

InstruktørerLinda, Stina, Anna, Emma, Jacob, Rune, Sofie

14:16 20 min

Springholdet 4-6 KlasseRaklev

InstruktørerAllan, Else Marie, Casper, Cecilie, Mie, Nynne

14:36 20 min

JuniormixMarievang IF.

InstruktørerNicolas, Julie, Simon, Jacok, Freya

14:56 15 min

De Flyvende banditterTuse If Gymnastik

InstruktørerGorm, Bo, Christian, Amelie, Andreas, Emma, Ida, Marcus, Ruben

15:11 0 min

Tak for i dag i Hal 1. Opvisningerne fortsætter i Hal 2.

Instruktører

08:50 10 min

Faneindmarch

Instruktører

09:00 25 min

Stevns EliteGymnastikefterskolen Stevns

InstruktørerMartin, Morten, Lukas, Anna, Julie

09:25 30 min

ElevholdetGymnastikefterskolen Stevns

InstruktørerInstruktørteamet

09:55 5 min

Pause

Instruktører

10:00 20 min

GoJumpTGU - Tømmerup

InstruktørerJane, Rasmus, Emma, Jonas, hjælpere

10:20 20 min

Mini junior mix og De friske springtøserJyderup Gymnastikforening

InstruktørerHelle, Rikke, Sofie, Katrine, Sune, Stig

10:40 30 min

Junior ØstDGI Midt- og Vestsjælland

InstruktørerHelene, Camilla, Casper, Sebastian, Thor

11:10 30 min

ElevholdetSorø Gymnastikefterskole

InstruktørerInstruktørteamet

11:40 5 min

Pause

Instruktører

11:45 10 min

Pi PigerPolitiets Idrætsforening KBH

InstruktørerTrine, Karoline, Maja

11:55 15 min

SpringfiduserneHvidebæk IF

InstruktørerRikke, Steffen, Victoria, Julie, Maria, Alberte, Clara, Rebecca

12:10 25 min

Jyderup JuniorholdJyderup Gymnastikforening

InstruktørerStefan, Lars, Mikkel, Sune, Joanna, Sille

12:35 20 min

Jumping KidzTølløse Gymnastikforening

InstruktørerLars, Michael, Charlotte, Jane, Rene, Rikke, Theis, Anna, Ida, Sofia

12:55 25 min

ShowgirlsTuse If Gymnastik

InstruktørerChrisser, Christian, Amelie, Caroline, Emilie, Emma, Ida, Laura, Kitte

13:20 25 min

JuniorholdetRørby/ Værslev IF

InstruktørerCelina, Rasmus, Matias, Lars, René

13:45 25 min

Tuse JuniorholdTuse If Gymnastik

InstruktørerJonas, Anton, Mathias, Jasmin, Sara, Freja, Benjamin, Kristian

14:10 20 min

Høng TeamgymHøng GF

InstruktørerMaja, Malene, Julie, Signe, Silja, Torben, Valdemar

14:30 25 min

1014 mix ØstHvalsø GF - DGI Midt- og Vestsjælland

InstruktørerLærke, Christian, Jannie, Jacob, Kathrine, Marie

14:55 25 min

GymMixAll StarsRørby/Værslev I.F.

InstruktørerDenise, Gitte, Henrik, Lars, René

15:20 30 min

ElevholdetHøjer Efterskole

InstruktørerInstruktørteamet

15:50 5 min

Pause

Instruktører

15:55 20 min

Sports AcrobatikSlagelse Gymnastik Forening

InstruktørerKristina, Mie, Else, Kristine, Søren, Anders, Lars, Michael, Niclas

16:15 25 min

Junior Mix NordDGI Midt- og Vestsjælland

InstruktørerLaura, Sofie, Freja, Mads, Mikkel, Miklos

16:40 25 min

FællesholdetRoskilde Gymnastikforening, Sønderlundskvarterets idrætsforening, Himmelev-veddelev gymnastikforening og Roskilde Teamgym

InstruktørerJohanne, Alberte, Kasper, Jeppe B, Jeppe Ø

17:05 15 min

Unge pigerRaklev

InstruktørerCecilie, Lærke

17:20 15 min

Rigtige MændVHG-Gymnastikforening

InstruktørerStefan, Valdemar

17:35 5 min

Faneudmarch

Instruktører

17:40 0 min

Tak for i dag - på gensyn i morgen!

Instruktører

08:50 10 min

Faneindmarch

Instruktører

09:00 30 min

ElevholdetGørlev Idrætsefterskole

InstruktørerCamilla, Monique, Jakob, Jeppe, Patrick

09:30 5 min

Pause

Instruktører

09:35 20 min

Springholdet 0-3 klasseRaklev

InstruktørerAllan, Else Marie, Casper, Cecilie, Cecilie, Mie, Nanna, Nynne, Olivia

09:55 20 min

TweensJernløse GF

InstruktørerInstruktørteamet

10:15 15 min

GastrunauterneGadstrup Gymnastik Forening

InstruktørerEmil, Bo, Bjarne

10:30 12 min

Små springpigerHøng GF

InstruktørerLærke, Katrine, Arne

10:42 15 min

PGI JuniorPedersborg G&I

InstruktørerSebastian, Bo, Camilla

10:57 20 min

Jumping KidsJernløse GF

InstruktørerKia, Peter, Alberthe, Andreas, Jens, Loke, Sofie

11:17 12 min

Junior springpigerHøng GF

InstruktørerMathilde, Elias, Caroline, Ane, Emmanuel, Lærke

11:29 30 min

ElevholdetVesterlund Efterskole

InstruktørerCarina, Caroline, Maria, Jacob, Lars, Martin, Oliver, Søren, Troels

11:59 5 min

Pause

Instruktører

12:04 15 min

VHG junior holdVHG Gymnastikforening

InstruktørerThomas, Mikkel, David, Gabriella, Caja

12:19 20 min

X-JumpSamarbejdshold ml Jernløse GF og Rørby-Værslev IF

InstruktørerRene, Dennis, Rasmus, Kristine

12:39 20 min

KHIF Springerne 7-12 årKHIF Gymnastik

InstruktørerLine, Anders, Sarah, Adam, Simone, Rikke, Frida, Christian

12:59 20 min

Talenthold GreveGreve Gymnastik og Trampolin

InstruktørerMathilde, Victoria, Maria

13:19 8 min

OMNIA Roskilde gymnastikforening

InstruktørerKollektiv ledelse

13:27 20 min

Store SpringRørby-Værslev IF

InstruktørerMatilde, Annasofie, Rasmus, Lars, René

13:47 30 min

ElevholdetIdrætsefterskolen Ubby

InstruktørerInstruktørteamet

14:17 5 min

Pause

Instruktører

14:22 20 min

Holbæk JuniorHolbæk Gymnastikforening

InstruktørerMie, Amalie, Stina, Mikkel, Mathias

14:42 25 min

JuniorholdetJernløse GF

InstruktørerLouise, Dennis, Rene, Michella, Marcus, Rasmus, Brian, Kristine

15:07 20 min

KHIF JuniorspringerneKHIF Gymnastik

InstruktørerAnna, Niels, Hørbye

15:27 30 min

ElevholdetRinge Efterskole

InstruktørerInstruktørteamet

15:57 5 min

Pause

Instruktører

16:02 12 min

UniqueKarlslunde Gymnastik

InstruktørerFreja, Mille, Helena, Benjamin, Noah

16:14 12 min

JuniormixKarlslunde Gymnastik

InstruktørerFreja, Ronny

16:26 15 min

ShowtimeKarlslunde Gymnastik

InstruktørerCecilie, Camilla, Caroline, Emma, Ana

16:41 25 min

Junior Mix NordDGI Midt- og Vestsjælland

InstruktørerLaura, Sofie, Freja, Mads, Mikkel, Miklos

17:06 18 min

Showteam VallensbækVallensbæk Gymnastik

InstruktørerSasja, Sandra

17:24 30 min

ElevholdetVejstrup Efterskole

InstruktørerLouise, Emilie, Signe-Andrea, Simon, Anders, Jacob, Kristoffer, Flemming

17:54 5 min

Faneudmarch

Instruktører

17:59 0 min

Tak for i dag og på gensyn i Roskilde Kongres- og Idrætscenter lørdag den 12. marts.

Instruktører

Adgangskort til gymnaster og instruktører 
Alle gymnaster og instruktører skal hente DGI Gymnastik App, hvori adgangskort aktiveres med den kode, som er tilsendt holdets kontaktperson. 
Herunder finder du vejledning til, hvordan du downloader app’en og aktiverer adgangskort
Vejledning til gymnaster  
Vejledning til instruktører  
 
Praktisk info om opvisningen 
Læs vores instruktørbrev og bliv helt klar til at tage dine gymnaster med til opvisningen. 
I instruktørbrevet finder du bl.a. en redskabsliste. 
 
COVID-19 
Kommer vi i en situation, hvor vi bliver nødt til at aflyse opvisningen grundet COVID-19, tilbagebetaler vi holdets deltagergebyr.

Andre spændende arrangementer Vis alle arrangementer