Opvisninger L2022 Fredag 9-13

Hvornår
1. jul 2022 kl. 09:00 til 13:00
Hvor
Svendborg, Ryttervej 70, 5700 Svendborg, Danmark
Hvem
Udøvere, 0 - 99 år, begynder, letøvede, øvede

Nummer
2022 91 55 0002

Her kan du finde opvisningsprogrammer for de 6 gymnastikgulve fredag kl. 9-13 til Landsstævne i Svendborg.

10:00 20 min

GS Øvede piger og serie 3 herrerGjellerup Sdr. S G & I

InstruktørerAlberte, Pernille, Sarah, Mathias, Nicolaj, Nikolaj og Thomas

10:20 13 min

Ynglinge MIxAabybro GF

InstruktørerBenn, Frida, Mads og Ditte

10:33 12 min

SG Kvinder i bevægelseSvendborg Gymnastikforening

InstruktørerGitta, Lone og Vivi

10:45 20 min

BrobyholdetBroby Sportsefterskole

InstruktørerMie, Karina, Mai-Britt, Morten, Hans og Christian

11:05 20 min

GFH-FællesholdetGymnastikforeningen Fjelsted-Harndrup

InstruktørerCharlotte og Steen

11:25 20 min

HGF LandsstævneholdHedehusene Gymnastik Forening

InstruktørerSofie, Frederik, Janus og Oliver

11:45 20 min

GYS87Gymnastikforeningen Fjelsted-Harndrup

InstruktørerInger Marie og Kim

12:05 20 min

Ungdomsmix 16+ EsbjergSpangsbjerg idrætsforening & Hermod gymnastikforening

InstruktørerJonas, Mads, Mia, Melissa og Emilia

12:25 15 min

GFH's UngdomsholdGymnastikforeningen Fjelsted-Harndrup

InstruktørerSophie, Jane og Christian

12:40 20 min

VesterholdetVesterlund Efterskole

InstruktørerStine, Anthon, Lasse og Ida-Marie

13:00 60 min

Pause til kl. 14:00

Instruktører

10:00 20 min

Ringkøbing/Skjern egnens Rep-HoldDGI Vestjylland

InstruktørerJohanne, Jane, Mads, Magnus og Emil

10:20 20 min

Foxy 18-35 årRoskilde Gymnastikforening

InstruktørerEsben, Marius, Kim, Jonas, Magnus, Katrine, Phie og Anja

10:40 20 min

TeamGym OdenseTeamGym Odense

InstruktørerDaniel, Casper, Henrik, Rasmus, Nora & Winnie

11:00 20 min

FlexholdetFlemming Efterskole

InstruktørerJeppe, Joakim, Tobias og Maria

11:20 20 min

Spring & AkrobatikHI Skanderborg

InstruktørerUlla, Mikael og Lene

11:40 20 min

Seniorholdet L2022BIF - Samvirket

InstruktørerRasmus

12:00 20 min

VE Gym (tidligere elever fra Viborg idrætshøjskole)Bryrup Idrætsforening

InstruktørerTrine, Kirstine, Hans-Henrik og Esben

12:20 10 min

Gymnastikhøjskolen i Ollerup DanselinjenGymnastikhøjskolen i Ollerup

InstruktørerMikael Orozco

12:30 20 min

Lomborg gl. elevholdLomborg Gymnastik- Og Idrætsefterskole

InstruktørerCasper, Kasper, Jeppe, Juliane, Anna og Julie

12:50 70 min

Pause til kl. 14:00

Instruktører

09:40 11 min

Minirep.DGI Østjtylland

InstruktørerPernille, Amalie og Laura

09:51 10 min

Thy/Mors Motionsmix 60+ TGI og Nykøbing Mors

InstruktørerJytte og Dorte

10:01 10 min

SG Dans 3 (15+)Svendborg Gymnastikforening

InstruktørerLærke, Louise og Mathilde

10:11 10 min

Master-MixDGI Nordsjælland

InstruktørerIben og Benjamin

10:21 10 min

Voksen motion M/KGymnastik Odder - GO

InstruktørerMarian Holst Petersen

10:31 10 min

VIKANOKKolind-Pederstrup If Gymnastik

InstruktørerLene Høegh Greve

10:41 10 min

Them´lig sejs´te pigerThem Gymnastikforening

InstruktørerAnneline

10:51 10 min

PGU LadiesPGU Pandrup

InstruktørerMerete og Margit

11:01 12 min

AGF øvede pigerAGF - Aarhus Gymnastik Forening Af 1880, Århus

InstruktørerKatrine, Nana og Sandra

11:13 13 min

Hammerum Herred MinirepDGI Midtjylland

InstruktørerAnne Mette og Christina

11:26 15 min

Ynglinge Rep. pigerDGI Sydvest

InstruktørerMette og Michelle

11:41 12 min

Motionisterne 45+DGI Storkøbenhavn

InstruktørerSusanne Lentz

11:53 15 min

VGF Rytmedamer 28+Vestjysk Gymnastikforening

InstruktørerLouise

12:08 10 min

Vendsyssel M/KGF 77

InstruktørerUlla Haugaard

12:18 20 min

Fynske mændSkårup Idrætsforening

InstruktørerLars, Christian, Holger, Jørgen, Jesper og Jens Robert

12:38 12 min

SG ElitepigerSvendborg Gymnastikforening

InstruktørerCamilla, Ida-Marie, Laura og Maria

12:50 70 min

Pause til kl. 14:00

Instruktører

09:30 20 min

RytmelinjenGymnastikhøjskolen i Ollerup

InstruktørerTrine, Kirstine, Signe, Elisabeth og Mathias

09:50 20 min

DGI Sønderjylland Junior Ynglinge Nord og SydDGI Sønderjylland

InstruktørerAmalie, Jesper, Sofie, Anders, Rasmus, Julie, Jakob, Rasmus, Rasmus, Martin, Magnus, Line og Sally

10:10 15 min

M/K Motion 45+DGI Midtjylland Gymnastik

InstruktørerMarianne og Jane

10:25 20 min

KVIK's SammenholdGymnastikforeningen KVIK

InstruktørerChristina, Lars, Trine og Trine

10:45 20 min

DGI Sydvest - Ung SydDGI Sydvest - Gymnastik - Idrætsledelsen

InstruktørerMia, Anne, Malene, Mikkel og Rasmus

11:05 12 min

Seniorhold +/- 60DGI Sønderjylland

InstruktørerUnni og Tove

11:17 20 min

AspirantholdDGI Nordjylland

InstruktørerMartin, Peter, Mathilde og Caroline

11:37 20 min

ASG - Turbofluerne, 20+ASG - Aarhus Studenter Gymnastik & Fitness

InstruktørerKristina, Kristian, Christian, Jane, Mette, Thomas og Jonas

11:57 20 min

Vil i VellingVelling Ungdoms- og Idrætsforening

InstruktørerAnette, Bjarne og Rasmus

12:17 20 min

Ribe/Frifelt FællesholdFrifelt Sportsforening

InstruktørerKeld og Lene Stenger

12:37 10 min

RKG Øvet RytmeRKG Gymnastikforening

InstruktørerSigne

12:47 73 min

Pause til kl. 14:00

Instruktører

10:00 20 min

After RepDGI Sydvest

InstruktørerTanja, Nina og Asger

10:20 15 min

TUI/SHI AllstarsTaars-Ugilt Idrætsforening

InstruktørerLisa, Karina, Mikael, Jan og Claus

10:35 11 min

OGF GuldOgf Gymnastik

InstruktørerMette og Anne

10:46 15 min

SG HerrerSvendborg Gymnastikforening

InstruktørerHenrik, Kasper, Jacob, Anders, Simon, Rikke, Malthe, Mikkel, Lasse og Erik

11:01 20 min

GPF LandsstævneholdGymnastikforeningen Præstø Fjord

InstruktørerTerese og Lars

11:21 20 min

Go Go Girls og Æ KnejtGymnastikforeningen Oksbøl

InstruktørerHelle og René

11:41 20 min

Lystrup rytme og spring 15+Lystrup Idrætsforening

InstruktørerHelle, Pernille og Mikkel

12:01 20 min

Karl o PigerGauerslund Gymnastik

InstruktørerTanja, Arne, Jonas, Jens og Anja

12:21 20 min

Skanderborg UngdomsholdSkanderborg Gymnastikforening

InstruktørerAnna, Peder og Steve

12:41 15 min

Retroholdet - SHISkibsby Højene IF

InstruktørerJanni, Louise og Ronnie

12:56 64 min

Pause til kl. 14:00

Instruktører

10:00 10 min

PI ElitepigerPolitiets Idrætsforening, Kbh.

InstruktørerLaura og Pernille

10:10 13 min

SG X-tra 16 år+Svendborg Gymnastikforening

InstruktørerMichelle

10:23 12 min

Sol-holdetSolbjerg Idrætsforening

InstruktørerMette

10:35 10 min

Vestjyske pigerDGI Vestjylland

InstruktørerNina, Pia, Louise og Dorte

10:45 10 min

Lund if Horsens Lund MKDGI Sydøstjylland

InstruktørerLaila, Claus og Aase

10:55 10 min

Seniormix RingstedRingsted IF Gymnastik

InstruktørerBerit

11:05 10 min

PGU PlusPGU Pandrup

InstruktørerHannah, Mette og Siw

11:15 12 min

KinesisASG - Aarhus Studenter Gymnastik & Fitness

InstruktørerAndrea og Maria

11:27 10 min

VØP (Vojens Øvede Piger)Vojens Gymnastikforening

InstruktørerKathrine og Alberte

11:37 12 min

Rytmisk gymnastik 28 +, VGF og KVIK ViborgKvik Viborg & Viborg GF

InstruktørerTinna, Lone og Bodil

11:49 12 min

GymLadies L2022BIF - Samvirket

InstruktørerKathrine, Anita og Line

12:01 15 min

Frisk Motion DGI BornholmDGI Bornholm

InstruktørerKaren-Margrethe Hansen Bager

12:16 10 min

RexTaars-Ugilt Idrætsforening

InstruktørerLisa og Vibeke

12:26 20 min

Flying Disco TeamSvenstrup-Godthåb Idrætsforening

InstruktørerTove og Else

12:46 74 min

Pause til kl. 14:00

Instruktører

Andre spændende arrangementer Vis alle arrangementer