Opvisninger L2022 Fredag 14-18

Hvornår
1. jul 2022 kl. 14:00 til 18:00
Hvor
Svendborg, Ryttervej 70, 5700 Svendborg, Danmark
Hvem
Udøvere, 0 - 99 år, begynder, letøvede, øvede

Nummer
2022 91 55 0003

Her kan du finde opvisningsprogrammer for de 6 gymnastikgulve fredag kl. 14-18 til Landsstævne i Svendborg.

14:00 10 min

Æ-BrokholdØstsalling IF

InstruktørerNiels og Søren

14:10 20 min

Spader & ModellerSandved-Tornemark IF

InstruktørerClaus Bagge

14:30 10 min

Mix SpringHolstebro Gymnastikforening

InstruktørerKenneth og Jimmy

14:40 20 min

ØSVN VoksenmixØster Starup - Vester Nebel If

InstruktørerHelle, Marianne, Kim og Per

15:00 10 min

Senior GymnastikDGI Midt- og Vestsjælland

InstruktørerLisbeth Thaulov

15:10 30 min

DGI Sønderjyllands RepholdDGI Sønderjylland

InstruktørerAnne, Anna-Line, Christoffer, Kasper og Hjalte

15:40 20 min

MixholdetGymnastik- og Ungdomsforening af 1972

InstruktørerMerete Aamand

16:00 20 min

PGU ALLSTARSPGU Pandrup

InstruktørerKristian og Thea

16:20 20 min

Special Olympics Konkurrence GymnastikParasport Danmark

InstruktørerHanne og Trine

16:40 15 min

GymHelsinge opvisningsholdDGI Nordsjælland

InstruktørerLasse Bøge Jensen mfl.

16:55 20 min

Aspirant JuniorDGI Sønderjylland

InstruktørerStine, Louise, Jens-Ole, Mads og Mikkel

17:15 20 min

DGI Storkøbenhavns Rep.holdDGI Storkøbenhavn

InstruktørerWilliam, Mikkel, Simon og Stinna

17:35 20 min

GFH OldstarsGymnastikforeningen Fjelsted-Harndrup

InstruktørerKollektiv Ledelse

17:55 20 min

DGI Østjyllands Rep.holdDGI Østjylland

InstruktørerAnna Kirstine, Christina, Emil, Niels og Tobias

18:15 1 min

Tak for i dag

Instruktører

14:00 20 min

Elite piger og serie 1-2 herrerGjellerup Sdr. S G & I

InstruktørerCaroline, Matilde, Bastian, Dirch, Emil, Kenneth, Kristoffer, Mathias, Nils, Sune og Søren

14:20 20 min

Sønderborg mixholdDybbøl Idræts- og Ungdomsforening

InstruktørerDorthe, Birgit, Helle, Klaus og Allan

14:40 10 min

Bad BoysVestjysk Gymnastikforening

InstruktørerKarsten, Martin, Anders, Agash og Jonas

14:50 15 min

SDU LandsstævneholdSyddansk Universitet

InstruktørerEbbe, Søren, Peter, Katharina og Nicoline

15:05 15 min

Vedligeholdet RgF 20+Randers gymnastiske forening

InstruktørerAmanda, Maja, Anders og Jeppe

15:20 15 min

Seniorspring 20+Lindholm Gymnastikforening

InstruktørerTorben, Jakob og Emil

15:35 18 min

Heftige HerrerVarnæs-Bovrup Idrætsforening

InstruktørerKlaus, Claus, Rune og Torben

15:53 20 min

FællesholdetRoskilde Gymnastikforening

InstruktørerJohanne, Alberte, Jeppe, Kasper og Jeppe

16:13 20 min

SpRytmeVejle Gymnastik-Forening

InstruktørerJohnny, Linda, Mads, Maria, Rasmus og Solveig

16:33 20 min

Ringkøbing-Skjernegnens AspirantholdDGI Vestjylland

InstruktørerMorten, Anton, Amalie og Klara

16:53 20 min

Synnejyske Q-vinderDGI Sønderjylland

InstruktørerHanne, Michaela, Pernille, Dorte, Tina og Lise

17:13 20 min

Himmerlands YnglingeholdIK Rosendal Gymnastik

InstruktørerLiv, Caroline, Mikkel og Jakob

17:33 20 min

"21-HOLDET"Tidligere elever fra Ollerup

InstruktørerElever fra F21 & E21

17:53 1 min

Tak for i dag

Instruktører

14:00 10 min

Ferme Quinder 30+DHG Gymnastik

InstruktørerSonja B. Jakobsen

14:10 10 min

Master Rep (kvinder)DGI Sydvest

InstruktørerAnette og Anette

14:20 15 min

"VUIF Retro-Mix"Vilstrup Ungdoms- & Idrætsforening

InstruktørerHanne Lene og Jørgen

14:35 10 min

Q-vindeholdetVejen Gymnastikforening

InstruktørerEva og Maria

14:45 10 min

GS YnglingepigerGjellerup Sdr. S G & I

InstruktørerAlberte, Alberthe, Katrine og Sara

14:55 10 min

Voksne Qvinder fra NordIK Rosendal Gymnastik og Aars Gymnastikforening

InstruktørerDorte, Anette og Lotte

15:05 10 min

AuraBredstrup-Pjedsted Idrætsforening

InstruktørerMette og Kari

15:15 10 min

TDBPGU Pandrup

InstruktørerHoldet har et fælles træneransvar

15:25 11 min

MIX Motion OdenseSkt. Klemens-Fangel IF og Bellinge IF

InstruktørerAnette og Mette

15:36 12 min

Masterrep.DGI Storstrømmen

InstruktørerGina Johnsen

15:48 12 min

MotionsdamerDagnæs Idrætsforening Horsens

InstruktørerBirgit Klein

16:00 10 min

Nordfynske kvinder L2022Søndersø GF

InstruktørerMaria, Tina og Stine

16:10 12 min

Fredericia Vakse Damer og herrerFredericia Kvindelige Idrætsforening

InstruktørerDorte, Ina og Michael

16:22 12 min

Opvisningshold for øvede kvinderHøjbjerg Gymnastikforening

InstruktørerTabita

16:34 12 min

After mix/ kaffeholdBrande Gymnastik - og Ungdomsforening

InstruktørerMette og Erik

16:46 10 min

Lindholm M/K 60+Lindholm Gymnastikforening

InstruktørerSonja

16:56 12 min

DGI Fyn RutineredeDGI Fyn

InstruktørerMaja og Trine

17:08 1 min

Tak for i dag

Instruktører

14:00 40 min

Ollerups EliteholdGymnastikhøjskolen i Ollerup

InstruktørerMalthe, Mathias, Kirstine og Maiken

14:40 23 min

Seje damer og friske gutterGymnastikforeningen Gedved

InstruktørerSteen Henrik, Morten, Torben, Helle og Linn

15:03 12 min

PI PigerPolitiets Idrætsforening, Kbh.

InstruktørerMaja, Karoline og Trine

15:15 15 min

Trabjerg MixTrabjerg Gymnastikforening

InstruktørerErik Jensen

15:30 25 min

Elevholdet F'22Viborg Idrætshøjskole

InstruktørerJohanne, Laura, Thomas, David og Kathrine

15:55 10 min

Kort pause

Instruktører

16:05 20 min

DGI Østjyllands AspirantholdDGI Østjylland

InstruktørerMads, Jonas, Karoline, Anette, Karen og Lønne

16:25 15 min

MotionsMixDGI Sydvest

InstruktørerBodil, Karen Marie og Bodil

16:40 20 min

RytmelinjenGymnastikhøjskolen i Ollerup

InstruktørerTrine, Elisabeth, Signe, Kirstine og Mathias

17:00 15 min

M/K-holdetTved G&I

InstruktørerJytte, Ruth og Hans

17:15 20 min

Elevhold F'22Vejle Idrætshøjskole

InstruktørerMette, Karsten, Mette, Nanna, Jacob, Thomas, Mika og Ann-Britt

17:35 1 min

Tak for i dag

Instruktører

14:00 12 min

RytmeJam 25+DGI Nordsjælland

InstruktørerPernille og Winnie

14:12 20 min

Landsstævnehold for de ungeDGI Bornholm

InstruktørerCamilla, Helene, Trine og Oliver

14:32 10 min

DGI Storkøbenhavns Mini-repDGI Storkøbenhavn

InstruktørerFreja, Ditte og Viktoria

14:42 13 min

Team LGLyngby og Gentofte Gymnastik (LG)

InstruktørerAmanda Virklund og Kollektivet

14:55 12 min

M/K HoldetGymnastikforeningen Køge Bugt

InstruktørerHanne og Susanne

15:07 19 min

Juniorlandsdelshold, MidtjyllandDGI Midtjylland

InstruktørerAstrid, Mathias, Nicklas, Lærke og Emilie

15:26 16 min

CPH:JAMIdrætsforeningen Salto City

InstruktørerCecilie, Oliver, Andreas, Niklas, Mikkel, Signe og Emilie

15:42 15 min

Roskilde DelingsførerforeningRoskilde Delingsførerforening

InstruktørerMarianne Høyer

15:57 20 min

De skæve springere fra BenløseBenløse Idrætsforening

InstruktørerMarianne, Sebastian, Mickel, Jacob og Charlotte

16:17 20 min

DGI Nordjyllands Rep.holdDGI Nordjylland

InstruktørerChristina, David, Nikolaj, Hanne og Mathilde

16:37 20 min

DGI Hammerum Herreds YnglingeholdDGI Midtjylland

InstruktørerMaria, Merete, Klaus og Søren

16:57 25 min

Afterrep nordDGI Storstrømmen

InstruktørerLise, Karin, Michael og Henrik

17:22 20 min

MasterRepDGI Midt- og Vestsjælland

InstruktørerDorthe, Preben og Steffen

17:42 1 min

Tak for i dag

Instruktører

14:00 15 min

SirenerneSirenerne

InstruktørerBirgit og Hanne

14:15 10 min

ODK Aspirant RytmeGymnastikforeningen ODK

InstruktørerEunice Nielsen

14:25 18 min

DGI Sydøstjyllands REP.-hold 21/22DGI Sydøstjylland

InstruktørerFrida og Mette

14:43 10 min

UUPDGI Fyn

InstruktørerCatrine og Freja

14:53 10 min

Vi ku', vi prøver igenSkælskør Gymnastikforening

InstruktørerCecilie og Vibeke

15:03 10 min

Swing SistersFrederikssund Gymnastikforening

InstruktørerHannah Clausager

15:13 10 min

Brammings QvinderBramming Idræts Forening

InstruktørerJonna

15:23 10 min

DGI Fyn Mini REP PigerDGI Fyn Gymnastik

InstruktørerStephanie og Mette

15:33 12 min

LB-HGF YnglingepigerHøjmark Gymnastikforening

InstruktørerLine og Nanna

15:45 12 min

Erfarne Kvinder 30+Bellinge If

InstruktørerLis og Berit

15:57 10 min

KVIK MastersGymnastikforeningen KVIK

InstruktørerSanne Maj, Louise og Tanja

16:07 12 min

Sallings Udtagede pigerSalling Efterskole

InstruktørerCamilla og Malene

16:19 10 min

AGF ElitepigerAGF - Aarhus Gymnastik Forening Af 1880, Århus

InstruktørerSigne, Nanna og Tine

16:29 12 min

SG øvede pigerDGI Fyn

InstruktørerClara, Louise og Julie

16:41 12 min

DGI Storkøbenhavns - KUPDGI Storkøbenhavn

InstruktørerKommer senere

16:53 15 min

PlukholdetDarum Idrætsforening

InstruktørerMia og Maria

17:08 15 min

Ny-vest RH7Nyvest IF

InstruktørerBirgit og Anne-Sofi

17:23 10 min

Wild Women - L2022Vordingborg Gymnastikforening

InstruktørerGitte og Elin

17:33 1 min

Tak for i dag

Instruktører

Andre spændende arrangementer Vis alle arrangementer