Opvisninger L2022 Lørdag 9-13

Hvornår
2. jul 2022 kl. 09:00 til 13:00
Hvor
Svendborg, Ryttervej 70, 5700 Svendborg, Danmark
Hvem
Udøvere, 0 - 99 år, begynder, letøvede, øvede

Nummer
2022 91 55 0004

Her kan du finde opvisningsprogrammer for de 6 gymnastikgulve lørdag kl. 9-13 til Landsstævne i Svendborg.

09:30 20 min

Viborg EliteholdViborg Idrætshøjskole

InstruktørerMarie, Iben, Kathrine, Christian, Anders og Jakob

09:50 10 min

Mix-holdetSevel/Mogenstrup IF

InstruktørerCharlotte og Morten

10:00 11 min

ASG SøndagsholdetASG - Aarhus Studenter Gymnastik & Fitness

InstruktørerDiana

10:11 12 min

Kvindeholdet Højmark/LemHøjmark Gymnastikforening

InstruktørerMette og Vibeke

10:23 15 min

De friske kvinderGGIF Gymnastik - Grindsted Gymnastik og Idrætsforening

InstruktørerBettina Mikkelsen

10:38 20 min

Frejdige Fruer & Friske FyreRaklev Gymnastik- og Idrætsforening

InstruktørerGitte og Lars

10:58 20 min

DGI Fyns PREP-holdDGI Fyn Gymnastik

InstruktørerAnna, Laura, Marie, Jeppe, Mads og Niels

11:18 20 min

Rødekro MixholdRødekro Idrætsforening - Gymnastik

InstruktørerJeanette og Brian

11:38 20 min

Team Arne comebackSGI Gymnastik

InstruktørerMichel, Anja m. fl.

11:58 20 min

Ungdomsholdet 16+Skive Gymnastikforening

InstruktørerMalene, Kasper og Jens

12:18 20 min

VGF After RepVejle Gymnastik-Forening

InstruktørerLine, Lise, Jane, Katrine, Jan og Kim

12:38 10 min

Vi tøs´ Vi ka´Aabenraa Gymnastikforening

InstruktørerTina og Ulla

12:48 72 min

Pause til kl. 14:00

Instruktører

10:00 15 min

Nordfyns juniorhold L2022Søndersø GF

InstruktørerJuniorteam Søndersø

10:15 14 min

Nøgne Drenge Gennem TiderneVol. 2Munkebjerg Gymnastikforening

InstruktørerErick og Christian

10:29 20 min

Gimberne og GuberneAsnæs Gf

InstruktørerJesper, Søren, Ditte og Gabriella

10:49 19 min

Der forsømte forårTidligere elever fra Ollerup

InstruktørerGymnaster fra Ollerup F'20

11:08 20 min

After HoldetSnejbjerg Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening

InstruktørerEmil, Anders og Carmen

11:28 20 min

Fynsk ForårBMI, Beder Malling Idrætsforening

InstruktørerJoachim, Jacob og Anna

11:48 30 min

Hammerum RepholdDGI Midtjylland

InstruktørerMads, Christian, Anna, Emma og Julie

12:18 1 min

Tak for i dag

Instruktører

10:00 10 min

Vojens Aspirant PigerVojens Gymnastik- og Idrætsforening

InstruktørerStella og Sofie

10:10 15 min

Øvede pigerGjellerup Sdr. S G & I

InstruktørerAlberte, Pernille og Sarah

10:25 10 min

AGF 23+AGF - Aarhus Gymnastik Forening Af 1880

InstruktørerLine, Sarah og Trine

10:35 10 min

Pretty WomenNykøbing Mors I F

InstruktørerLone og Lisbeth

10:45 12 min

Vakse Voksne fra Næsbjerg og RousthøjeNæsbjerg/Rousthøje UI

InstruktørerKirsten

10:57 10 min

QvindeholdetAmmitsbøl Sg&i

InstruktørerLene og Annette

11:07 10 min

Øsby LadiesØsby Idrætsforening

InstruktørerMaria Enevoldsen

11:17 20 min

Team HGHaderslev Gymnastikforening

InstruktørerMarga og Anna

11:37 20 min

Tønders Friske DamerTønder Gymnastikforening

InstruktørerHanne og Inger

11:57 12 min

DGI Silkeborg YnglingepigerDGI Midtjylland

InstruktørerRebecca, Josefine og Nicoline

12:09 10 min

Hif RytmeHviding Idrætsforening

InstruktørerAnja

12:19 20 min

Vendelboerne (VBO)DGI Nordjylland

InstruktørerAnja og Inger

12:39 11 min

Die FrauenÅrslev Sdr. Nærå Gymnastikforening

InstruktørerTina

12:50 70 min

Pause til kl. 14:00

Instruktører

09:20 10 min

Landskontorets GymnastikholdDGI Landsplan

InstruktørerTenna Boye Bloch

09:30 12 min

DGI Fyn - gymnastik for alleDGI Fyn

InstruktørerAnne Sofie og Trine

09:42 10 min

KVIK ElitepigerGymnastikforeningen KVIK

InstruktørerMarie Bogø Pilely

09:52 10 min

L2022 MotionsdamerDGI Sydvest

InstruktørerLaila og Aase

10:02 11 min

Sygehus Lillebælt til landsstævneDGI Sydøstjylland

InstruktørerKirsten og Bente

10:13 10 min

DGI Fyn Klassiske KvinderDGI Fyn

InstruktørerHelle og Sonja

10:23 20 min

Ringe YnglingeMixRinge Gymnastikforening

InstruktørerNikoline, Maja, Naja, Janich, Johannes og Jonas

10:43 20 min

Viborg Øvede Gymnaster, KVIK og VGFKvik Viborg & Viborg GF

InstruktørerRasmus, Rasmus, Søren, Viktor, Sarah og Marianne

11:03 15 min

DGI Fyns Fynske KvinderDGI Fyn Gymnastik

InstruktørerTina og Rikke

11:18 40 min

Elevholdet F22Gymnastikhøjskolen i Ollerup

InstruktørerTrine, Kirstine, Elisabeth, Mathias, Signe, Simon, Malthe, Sebastian, Nikolaj, Niels Henrik og Mikaël

11:58 20 min

SMART OplevelsesholdetDGI

InstruktørerDorte og Lisbeth

12:18 12 min

SG After DamerSvendborg Gymnastikforening

InstruktørerBerit Clausen Abrahamsen

12:30 45 min

Pause

Instruktører

13:15 35 min

Efter-efterskoleholdetSøndersø GF

InstruktørerMaja, Louise, Benjamin og Louise

13:50 10 min

Pause til kl. 14:00

Instruktører

10:00 20 min

PI OpvisningsholdetPolitiets Idrætsforening, Kbh.

InstruktørerTanja, Stine, Thomas, Mikkel og Søren

10:20 10 min

O-HoldetHøjbjerg Gymnastikforening

InstruktørerKollektiv ledelse

10:30 15 min

Høng GF Rytme 18+Høng Gymnastikforening

InstruktørerJoan og Michelle

10:45 15 min

Høng GF Heftige HerrerHøng Gymnastikforening

InstruktørerArne og Per

11:00 20 min

Ribe UngdomsmixRibe Gymnastik Forening

InstruktørerMaja, Anna, Jane, Ellen, Camilla, Kim, Johan og Jeppe

11:20 20 min

GGU-HoldetGudenaadalens Efterskole

InstruktørerKarin, Sarah, Ann-Sofie, Jacob, Emil, Jeppe og Lars

11:40 10 min

Hold A'Varnæs-Bovrup Idrætsforening

InstruktørerCecilie og Sigrid

11:50 20 min

Voksne piger 25+Silkeborg Gymnastikforening

InstruktørerInger og Marianne

12:10 10 min

OD 93-94 reunionTidligere elever fra Ollerup

InstruktørerOD 93-94

12:20 20 min

GFH M-HoldetGymnastikforeningen Fjelsted-Harndrup

InstruktørerMorten, Mette, Maibrit,

12:40 80 min

Pause til kl. 14:00

Instruktører

09:40 12 min

Glad Gymnastik 45+BIF Gymnastik

InstruktørerMarianne Asp

09:52 10 min

Svinninge MixMotionSvinninge Gymnastikforening

InstruktørerAnnelise Skaarup

10:02 10 min

Ball-stikGymnastikforeningen Frem Odense

InstruktørerStine

10:12 10 min

AGF 25+AGF - Aarhus Gymnastik Forening Af 1880, Århus

InstruktørerCamilla, Mette og Malene

10:22 10 min

Ebeltoft GymnastikEbeltoft If gymnastik

InstruktørerLine og Hanne

10:32 11 min

VGU Frøkner & FruerVidebæk Gymnastik- og ungdomsforening

InstruktørerNadja

10:43 10 min

SeniormixHolstebro Gymnastikforening

InstruktørerAnette

10:53 10 min

VG25+Vejgaard Gymnastikforening

InstruktørerLotte

11:03 10 min

Rytmisk GymnastikAabybro GF

InstruktørerDitte

11:13 12 min

Funky ForstadsfruerSkødstrup Sportsforening

InstruktørerAnnie Bahnson

11:25 15 min

Ynglinge DGI BornholmDGI Bornholm

InstruktørerKollektiv ledelse

11:40 15 min

FREM's Øvede PigerGymnastikforeningen Frem Odense

InstruktørerTrine og Pernille

11:55 15 min

Jerne Øvede RytmerJerne Idrætsforening

InstruktørerLouise og Camilla

12:10 20 min

Krop og KulturKrop & Kultur, Gymnastikf.

InstruktørerSinna og Nina

12:30 12 min

Æ HønseholdØstsalling IF

InstruktørerDorte og Stefani

12:42 78 min

Pause til kl. 14:00

Instruktører

Andre spændende arrangementer Vis alle arrangementer