Opvisninger L2022 Lørdag 14-18

Hvornår
2. jul 2022 kl. 14:00 til 18:00
Hvor
Svendborg, Ryttervej 70, 5700 Svendborg, Danmark
Hvem
Udøvere, 0 - 99 år, begynder, letøvede, øvede

Nummer
2022 91 55 0005

Her kan du finde opvisningsprogrammer for de 6 gymnastikgulve lørdag kl. 14-18 til Landsstævne i Svendborg.

14:00 25 min

Queens and KnightsBellinge If

InstruktørerTorben

14:25 10 min

Rytmiske damer, Sunds GFSunds GF

InstruktørerCharlotte, Annemette og Lene

14:35 15 min

Bryrup YnglingeholdBryrup Idrætsforening

InstruktørerLars og Jesper

14:50 30 min

DGI Fyns REPholdDGI Fyn Gymnastik

InstruktørerSimon, Mads, Tobias og Jeppe

15:20 20 min

LilleholdetVejstrup Efterskole

InstruktørerEmilie, Louise, Anders, Christian og Flemming

15:40 15 min

Giv Slip / Master GirlsValsgård Gymnastikforening

InstruktørerLina og Marc

15:55 20 min

DGI Sydøstjylland AspirantholdDGI Sydøstjylland

InstruktørerJesper, Mathias, Nikolaj, Katrine og Rebecca

16:15 20 min

DGI Østjyllands JuniorholdDGI Østjylland

InstruktørerMia, Denise, Carl og Malte

16:35 20 min

Yoga landsstævneholdDGI Sydvest

InstruktørerCharlotte Duus mfl.

16:55 20 min

ASG Mix 23+ASG - Aarhus Studenter Gymnastik & Fitness

InstruktørerJonas, Josephine, Pernille og Thomas

17:15 20 min

Stevns EliteGymnastikefterskolen Stevns

InstruktørerAnne, Julie, Morten, Lukas og Martin

17:35 1 min

Tak for i dag

Instruktører

14:00 15 min

SG Dans Mega CrewSvendborg Gymnastikforening

InstruktørerLaura, Amalie, Bolette, Kirstine, Mads og Signe

14:15 16 min

Unge Damer og Damer fra Thy og Han HerredTGI og Klim Gymnastikforening

InstruktørerSofie og Anne

14:31 10 min

ForstadsfruerneGymnastikforeningen ODK

InstruktørerCamilla og Rikke

14:41 10 min

LKI LyngbyLKI Lyngby

InstruktørerAnette og Sabine

14:51 10 min

Drigstrups DarlingsDrigstrup Gymnastikforening

InstruktørerRikke Christiansen

15:01 10 min

MixMaxQ - 25+Gymnastikforeningen 94 - Fredericia

InstruktørerMikala og Trine Maria

15:11 10 min

ODKs DamerGymnastikforeningen ODK

InstruktørerEa og Rikke

15:21 10 min

Jernved rutinerede damerJernved Ungdoms- og Gymnastikforening

InstruktørerMargit Hansen

15:31 10 min

VGU Mix Herrer og Mix DamerVidebæk Gymnastik- og ungdomsforening

InstruktørerBjarne, Birgit, Birthe og Birgitte

15:41 12 min

De DamerTarup-Paarup IF - Gymnastik

InstruktørerAlberte og Charlotte

15:53 12 min

Tistrups spændstige motionsmændTistrup/Hodde Gymnastik og Ungdomsforening

InstruktørerKirsten Christensen

16:05 13 min

ODK PerformanceGymnastikforeningen ODK

InstruktørerMichelle, Freja og Stine

16:18 12 min

De friske m/k erGandrup Holtet Gymnastik

InstruktørerJane og Judith

16:30 15 min

Vestjyske SeniorgymnasterHolstebroegnen

InstruktørerBodil Bilgrav

16:45 14 min

PS FusionGymnastikforeningen ODK

InstruktørerPeter og Stine

16:59 15 min

PGASG - Aarhus Studenter Gymnastik & Fitness

InstruktørerEmilie og Tilde

17:14 12 min

AVGIF MotionsmixAlminde Viuf G & If

InstruktørerSolveig, Majbritt og Bente

17:26 1 min

Tak for i dag

Instruktører

14:00 11 min

L2022 Damer - DGI SydvestDGI Sydvest

InstruktørerJonna og Rikke

14:11 8 min

MixMotionDGI Midt- og Vestsjælland

InstruktørerLisbet

14:19 7 min

Pause

Instruktører

14:26 15 min

Nordjysk Ballade 15+IK Rosendal Gymnastik og Aars Gymnastikforening

InstruktørerMatilde, Nathja, Morten og Jakob

14:41 15 min

The Vikings MariboMaribo Gymnastik Forening

InstruktørerLene og Erik

14:56 20 min

"Blandet godt" fra HolstebroegnenHolstebroegnen Gymnastik

InstruktørerSara, Jeppe mfl.

15:16 20 min

DGI Sønderjyllands Senior AspirantDGI Sønderjylland

InstruktørerAnna, Alberte, Andreas, Jacob, René og Anders

15:36 1 min

Tak for i dag

Instruktører

14:00 10 min

BSG - LandsstævneholdetBrøndby Strands Gymnastikforening

InstruktørerCarina og Caroline

14:10 10 min

Darums Øvede Damer 16+Darum Idrætsforening

InstruktørerAnne og Melissa

14:20 15 min

MixMidtSjælland 18+Ringsted IF Gymnastik

InstruktørerMickel, Hanne-Lise, Stine, Luna, Mette, Sandra og Mette

14:35 20 min

Juniorhold DGI BornholmDGI Bornholm

InstruktørerSisse, Josefine, Mads og Anders

14:55 20 min

Rigtige MændVallekilde-Hørve Gymnastikforening

InstruktørerStefan og Valdemar

15:15 20 min

IHS - FlyingSuperAdultsIdrætshøjskolen Sønderborg

InstruktørerLaura, Thea og Angela

15:35 15 min

Herregodt GymnastikOutrup GUB

InstruktørerSteen og Svenning

15:50 20 min

De ”unge”piger 25+ fra MOT-G & UMejls/Orten/Tinghøj G.U.

InstruktørerHelle og Birgitte

16:10 20 min

MumieholdetMumieholdet

InstruktørerKirsten, Inna, Carsten, Thomas, Hanne og Karin

16:30 20 min

VGF89 DeluxeVestjysk Gymnastikforening

InstruktørerNatacha, Jane, Mie, Thomas, Mikael og Martin

16:50 10 min

"Friske Fynske Qvinder - Vi Ka Enu"Ringe GF / Bellinge IF

InstruktørerMarianne og Birgit

17:00 1 min

Tak for i dag

Instruktører

14:00 10 min

Frøkner & FruerAmmitsbøl Sg&i

InstruktørerHanne og Tenna

14:10 12 min

Vejen LandsstævneholdVejen Gymnastikforening

InstruktørerLouise Rønne

14:22 10 min

Sydøstlollands L2022Sydøstlolland

InstruktørerCharlotte og Kathrine

14:32 13 min

Vildbjergs LandsstævneholdVildbjergs SF

InstruktørerMaria og Tine

14:45 10 min

ASG - XtraASG - Aarhus Studenter Gymnastik & Fitness

InstruktørerKaroline og Nina

14:55 10 min

HØJTRYKKLG Gymnastik

InstruktørerBerit og Jens

15:05 10 min

UPS - Udtagede Piger SøvindSøvind GIF

InstruktørerKristine, Henriette og Frida

15:15 10 min

1#HoldetASG - Aarhus Studenter Gymnastik & Fitness

InstruktørerAnne-Katrine og Kristine

15:25 10 min

Team VidarGymnastikforeningen Vidar

InstruktørerKirsti

15:35 12 min

Munkebjergs Øvede PigerMunkebjerg Gymnastikforening

InstruktørerMathilde

15:47 10 min

LUXASG - Aarhus Studenter Gymnastik & Fitness

InstruktørerHelle, Ane og Nicoline

15:57 15 min

Rytmekrukkerne 30 plusHøst IF

InstruktørerBenedicte og Gunvor

16:12 12 min

Qvindeholdet VamdrupVamdrup IF, Gymnastik

InstruktørerAnette, Runa og Line

16:24 20 min

Rytme QinderAsnæs Gf

InstruktørerKirsten og Gitte

16:44 1 min

Tak for i dag

Instruktører

Andre spændende arrangementer Vis alle arrangementer