Julestævne i Kalundborg

Hvornår
16. dec 2018 kl. 09:00 til 17:00
Hvor
Kalundborghallerne, J. Hagemanns Alle 11, 4400 Kalundborg, Danmark
Hvem
Alle fra 5 - 11 år.
Begynder, Letøvede, Øvede

Nummer
2018 17 40 4054

DGI byder igen i år velkommen til stort julestævne i Kalundborg.

Traditionen tro bliver det Kalundborg Hallerne og Røsnæs Hallen, der danner rammerne for nogle spændende fodboldkampe for U6-U12. 
I samarbejde med Kalundborg G&B og Raklev G&I vil vi sørge for en god dag med fart på.

Der er medaljer til alle hold samt en billet til svømmehallen for alle spillere samt en træner pr. hold.

Vi skal gøre opmærksom på at der er begrænsede pladser i hver række, som fordeles efter først til mølle.

Kom og få et hyggeligt julestævne med udfordringer til alle.

Du kan tilmelde dit hold i følgende årgange:

- U6 og U7 mix (1/2 bane) 
- U8, U9, U10, U11 og U12 drenge 
- U10 og U11/12 piger

Ved tilmelding vælger du hvilket niveau holdet skal tilmeldes på.

Kampene spilles fra ca. kl. 9.00 - 16.00. 
Som udgangspunkt er det de yngste rækker, der spiller først.

Antal spillere pr. hold: 
U6 og U7-rækkerne:  max. 7 spillere 
U8 og U9-rækkerne:  max. 8 spillere 
U10 - U12-rækkerne: max. 7 spillere

Husk badetøjet og håndklædet, så hele holdet kan tage en tur i svømmehallen efter sidste kamp og præmieoverrækkelse. 
Alle hold får min. 4 kampe.

Holdene er endnu ikke lagt i puljer.

Bemærkninger

Spilletid: 1x7 min. (8 min. pr. kampafvikling)

Diverse dokumenter

U6 drenge (halvbane) - Spilletid: 1x7 min.
Ledig plads - U6,  Vemmelev ,  Slagelse B&i ,  B 73, Slagelse , 
U7 drenge (halvbane) - Spilletid: 1x7 min.
Gevninge IF ,  Sorø Freja ,  B 73, Slagelse 1,  Vemmelev ,  B 73, Slagelse 2,  Vemmelev Fodbold 2 2,  B 73, Slagelse 3, 
U8 drenge (C/D) - Spilletid: 1x7 min.
Høng 1,  Vemmelev ,  Stillinge If ,  Sorø Freja ,  Høng 2,  Sorø Freja 2,  Vemmelev 2, 
U8 drenge (B)
Denne række har ingen puljer
U9 drenge (C/D) - Spilletid: 1x7 min.
Kalundborg ,  Høng ,  Gislinge 1,  Gislinge 2,  Store Merløse Fodbold (U8), 
U9 drenge (B) - Spilletid: 1x7 min.
Høng 1,  Høng 2,  B 73, Slagelse 1,  B 73, Slagelse 2,  Tuse IF, 
U10 drenge - Spilletid: 1x7 min.
Raklev G&I u10 1 ,  Raklev G&I u10 2,  Svebølle ,  Svebølle 2,  Store Merløse Fodbold , 
U10 drenge (B)
Denne række har ingen puljer
U11 drenge (C/D) - Spilletid: 1x7 min.
Svinninge IF 2,  KGB U11, 3 ,  Gevninge ,  Tuse IF , 
Raklev U11, 1,  FC Lejre 1,  Føllenslev-S. 1,  Svebølle ,  Høng , 
KGB U11, 2 ,  FC Lejre 2,  Raklev U11, 2,  Svinninge IF 1,  Føllenslev-S. 2, 
U11 drenge (B) - Spilletid: 1x7 min.
Raklev U11,1 1,  Raklev U11,1 2,  Høng ,  B 73, Slagelse (U12C),  KGB U11, 1 , 
U12 drenge (C/D) - Spilletid: 1x7 min.
Raklev G&I 3 ,  KGB U12, 2 ,  Vipperød 1,  Store Merløse Fodbold ,  Raklev G&I 4 2,  B 73, Slagelse , 
U12 drenge (B) - Spilletid: 1x7 min.
Raklev G&I 1 ,  Raklev G&I 2 2,  KGB U12, 1 ,  Store Merløse Fodbold 1,  Store Merløse Fodbold 2, 
U10 piger - Spilletid: 1x7 min.
Raklev Piger U10 ,  Tuse IF,  Vipperød,  Hvalsø IF , 
U11/U12 piger (C/D) - Spilletid: 1x7 min.
Raklev Piger U11 ,  Kr. Helsinge ,  Tuse IF 2,  Nykøbing IF , 
U11/U12 piger (B) - Spilletid: 1x7 min.
Raklev Piger U12 ,  Tuse IF 1,  Kr. Helsinge 1,  Kr. Helsinge 2, 

Andre spændende arrangementer Vis alle arrangementer