Den Jyske Sparekasse Cup 2020 - ungdom

Hvornår
28. feb kl. 16:00 - 29. feb 2020 kl. 21:00
Hvor
Juelsminde Hallen, Tofteskovsvej 12, 7130 Juelsminde, Danmark
Hvem
Udøvere, 5 - 16 år, begynder, letøvede, øvede

Nummer
2020 10 40 4002

50 års jubilæumsstævne

Kom til det store lokale indendørsstævne for alle piger og drenge fra U5-U16 i kampen om at blive årets uofficielle kommunemester i Hedensted Kommune.

Stævne KUN for klubhold hjemmehørende i Hedensted Kommune.

 
Spilleplan:

Fredag 28-2: U13 - U16 
Lørdag 29-2: U5-U7 + U7 - U12

 
Deltagerpris:

U5-U7 3mands kr. 300,- 
U7-U16 5mands + 4mands kr. 400,- 
- alle hold spiller min. 4 kampe

 
Præmier:

U5-U7: Alle er vindere og hyldes med præmier. 
U7-U12: Pokaler til alle - vinderholdet hyldes med vinderpokale. 
U13-U16: Vandrepokal til vinderholdene, samt præmie til nr. 1, 2 og 3 i hver årgang.

Antal spillere: 
3bold (U5/U6/U7): 3 + frit antal udskiftningsspillere  
Alm. indefodbold (U8/U9/U10): 4 spillere + målmand + 2 udskiftningsspillere  
Alm. indefodbold (øvrige rækker): 4 + 3 udskiftningsspillere

Regler for almindelig indefodbold og 3bold:

I DGI spiller vi efter DBU's regelsæt, så det bliver lettere for alle at vide, hvilke regler der gælder. Du kan se spillereglerne for almindelig indefodbold her: https://www.dbujylland.dk/turneringer_og_resultater/love_og_regler/jbus_love_og_regler/spilleregler/spilleregler_indefodbold

Reglerne for 3bold kan du se her: https://www.dbujylland.dk/turneringer_og_resultater/love_og_regler/jbus_love_og_regler/spilleregler/spilleregler_3-3 
 
 
Vi glæder os til at se rigtig mange hold til 2 fede fodbolddage med fairplay og masser af godt fodbold.

Jubilæumsåret markeres med underholdning flere gange på spilledagene.

 
TILMELDING  inden den 9. februar 2020

 
Ved spørgsmål kontakt britta.roslyng@dgi.dk - 79404418

Tilmeldte hold:

3mands

U5-U6:

Hedensted IF

Juelsminde IF 1

Juelsminde IF 2

Juelsmidne IF 3

Rårup GIF

SS Skjold

U7:

TIF/ØB

Ølholm B

Hornsyld IF

Juelsminde

5mands:

U7 piger:

U7 Drenge:

U8 Piger:

U8 Drenge:

Daugård IF

Juelsminde IF

Rask Mølle Oi 1

Rask Mølle Oi 2

Rask Mølle Oi 3

SS Skjold

Hornsyld IF

U9 Piger:

Juelsminde IF 1

Juelsminde IF 2

Uldum IF

U9 Drenge:

Sammenholdet

U10 Piger:

U10 Drenge:

As IF 1

As IF 2

Daugård IF 1

Daugård IF 2

Juelsminde IF 1

Juelsmidne IF 2

Løsning IF

Sammenholdet 1

Sammenholdet 2

SS Skjold

Stouby GIF

4mands:

U11 Piger:

U11 Drenge:

Rårup GIF

Ølholm B

Sammenholdet Ø

Sammenholdet V

U12 piger:

U12 Drenge:

Sammenholdet 1

Sammenholdet 2

Sammenholdet 3

Daugård IF

Juelsminde 1

Juelsminde 2

U13 Piger:

U13 Drenge:

SS Skjold1

SS Skjold 2

TIF/ØB

Juelsminde IF

U14 Piger:

U14 Drenge:

As IF

Sammenholdet 1

Sammenholdet 2

Juelsminde IF

U15 Piger:

Sammenholdet

U15 Drenge:

SS Skjold

Juelsminde IF

U16 Piger:

U16 Drenge:

Juelsminde IF

Andre spændende arrangementer Vis alle arrangementer