MAXI fodboldskole i Aalborg Freja - uge 26
Hvad skal dit barn i sommerferien? Giv feriedage fyldt med fodbold og sjove oplevelser. Sved på panden, nye fodboldfærdigheder og massere af hygge med venner og veninder.
På fodboldskolen i Aalborg Freja stiler vi efter at skabe sjove oplevelser for lokalområdets børn.
Vi elsker fodbold og er sikre på, at børnene nok skal lege og lære i trygge rammer.
Der kan være specielle restriktioner på fodboldskolen - så vi overholder sundhedsmyndighedernes anbefalinger og sikrer en forsvarlig afvikling.
Mere end bare fodbold
Vi tror på der er mange fordele i at dit barn knytter venskaber gennem andre aktiviteter. Derfor har vi også andre aktiviteter end fodbold på programmet – alle sammen for at give gode oplevelser.
Udover leg, spil og sjov med en træner og assistent får dit barn:
- 1 stk. SELECT spilletrøje
- 1 stk. SELECT spillershorts
- 1 par SELECT strømper
- 1 stk. SELECT fodbold
- 1 stk. SELECT BioTec drikkedunk
- Frugt dagligt
SELECT pakken har en værdi af 650 kr.— du bestiller dit barns tøj når du tilmelder.
- Du kan læse flere praktiske informationer nedenunder og har du spørgsmål kan du kontakte Martin Bolander
-
Frokost kan købes fra cafeteriet. Har du ønsker vedr. mad, eks. allergi eller diabetes, bedes du notere under tilmelding. Tilmelding hertil tilsendes tilmeldte senere.
-
Ved godt vejr arrangeres der ekskursion til Vestre Fjordpark for alle. Her spiller vi beachfodbold og sopper på lavt vand. Der bliver trænere tilbage i klubhuset med de der ikke ønsker at deltage i denne del. Der kommer nærmere info herom til tilmeldte.
- Dit barn skal medbringe fodboldstøvler, praktisk tøj efter vejret og have spist morgenmad så der er energi til en hel dags aktivitet.
- Tøj-sættet udleveres på fodboldskolen.