Gymnastikopvisning - BGI akademiet - junior/voksen 24/3-18

Hvornår
24. mar 2018 kl. 09:30 til 20:00
Hvor
BGI-Akademiet, Gramvej 3, Bjerre, Hornsyld, 8783 Hornsyld, Danmark
Hvem
Udøvere, fra 13 år, begynder, letøvede, øvede

Nummer
2018 10 55 4008

Forårsopvisninger i DGI Sydøstjylland 2018

Deltagelse i DGI Sydøstjyllands opvisninger: 
Foreninger i DGI Sydøstjylland område - dvs. i Kolding, Fredericia, Hedensted, Vejle og Horsens kommune - har fortrinsret til opvisningerne. Har vi plads i programmet er gæstehold og efterskoler fra andre landsdele selvfølgelig meget velkomne. Kontakt John Tamberg john.tamberg@dgi.dk

09:20 10 min

Indmarch og velkomst

Instruktører

09:30 25 min

ElevholdHellebjerg efterskole

InstruktørerAnnemette Larsen, Hannah Thams, Nis Simonsen

09:55 25 min

Ringe JuniormixRinge Gymnastikforening

InstruktørerJosefine, Frederikke, Jonas, Simon, Rasmus, Hjalte, Andreas og Jonas

10:20 30 min

elevholdBrejninggaard Efterskole

InstruktørerLise Lindved, Christina Meyer, Rasmus Kloch, Martin Pilgaard, Søren Astrup, Mikael Nissen

10:50 10 min

QuindeholdetAmmitsbøl Sg&i

InstruktørerAnnette Nielsen, Lene Karlsbjerg

11:00 30 min

ElevholdBenrstorffsminde efterskole

InstruktørerGitte, Helle, Ditte, Emilie, Martin, Malthe, Henrik, Jakob

11:30 10 min

Rytme damerneDagnæs Idrætsforening Horsens

InstruktørerElise svane Jørgensen

11:40 25 min

Bryrup SpringholdBryrup Idrætsforening

InstruktørerLars Wingender,Jesper Lund, Edith Muhlig Lund, Susanne Thiim

12:05 20 min

JuniorspringHatting If

InstruktørerNiklas, Anders, Lasse og trine

12:25 20 min

JuniormixTaulov-Skærbæk IF, Gymnastik

InstruktørerPer, Tage, Anne og Pernille

12:45 30 min

ElevholdBrøruphus efterskole

InstruktørerChristina Hargaard, Anna Toft, Thomas Schwarz, Simon Møller

13:15 10 min

PositionspigerneBryrup Idrætsforening

InstruktørerTrine Mortensen

13:25 10 min

16+ pigerFirehøje IF, Gymnastik

InstruktørerCharlotte Nørgaard Jespersen og Maja Dam Kristiansen

13:35 25 min

Rep. Holdet ( 18 +)DGI Sydøstjylland

InstruktørerSidse Marie Jensen, Camilla Kjelstrup Sucksdorff, Peter Hegård, Jesper Hermansen, Simon Arevad Hansen

14:00 20 min

GFG GymTeamGFG Gymnastikforeningen Gedved

InstruktørerHenriette Dideriksen, Kathrine Them, Emil Andersen, Mikkel Æbelø, Rasmus Nordal

14:20 15 min

Juniorspring 5 kl.-Hornsyld If

InstruktørerJan, Susanne, Morten, Camilla, Brian, Marianne

14:35 20 min

Karl O PigerGauerslund Gymnastik

InstruktørerAnja, Jens og Arne

14:55 22 min

MumieholdetGymf95

InstruktørerGitte, Thomas, Carsten, Inna, Trine, Susse, Arne, Hanne, Kurt, Poul Arne og Karin

15:17 12 min

RytmechiksGauerslund Gymnastik

InstruktørerTanja og Anja

15:29 30 min

Aspirant-holdet (16+)DGI Sydøstjylland

InstruktørerLouise Nørregaard Buch, Julie Mols Bonde, Jesper Dalsgaard, Kenneth Utoft, Andreas Bjerregaard Schmidt

15:59 15 min

GS6-9Gauerslund Gymnastik

InstruktørerSteen, Hanne, Helle, Jette og Mogens

16:14 30 min

ElevholdBGI gymnastikakademiet

InstruktørerAnders Aagaard, Christina Rye Ottosen, Håkon Holmgaard-Sandøy, Lene Engkebølle, Maria K. Thomsen, Rene Duus, Camila Tolstrup, Kim Jespersen, Jan Tilsted

16:44 5 min

PausePause

InstruktørerPause

16:49 25 min

Seje Damer/Friske GutterGFG Gymnastikforeningen Gedved

InstruktørerHelle Mørch, Linn Trentel, Morten Wind, Steen Henrik Sloth

17:14 30 min

Stensballe, Hovedgård og Søvinds JuniorholdStensballe Idræts-Klub

InstruktørerJonas, Tobias, Morten, Isabella og Rasmus

17:44 30 min

Junior MIDTDGI Sydøstjylland

InstruktørerKlara Tind Bechmann, Ebba Lindbjerg Lange, Sara Kreuzager Rosager, Piet Rosenkilde Holck, Jes Jørgensen, Jonas Lindberg, Ebbe Andresen

18:14 30 min

ElevholdElbæk efterskole

InstruktørerMarie Johansen, Marie Pilely, Thomas Jacobsen, Klaus Fiedler og Simon Stensig

18:44 30 min

Rep. holdetDGI Sydvestjylland

InstruktørerThomas Schwarz, Kim Beck, Esben Sommer, Amalie Schultz, Marie Houbak

19:14 0 min

Tak for i dag!

Instruktører

Se opvisningsprogrammet ved at klikke på dette link:

Opvisningsprogram BGI 24/3

Andre spændende arrangementer Vis alle arrangementer