Gymnastikopvisning - BGI akademiet - junior/voksen - 25/3-18

Hvornår
25. mar 2018 kl. 09:30 til 19:00
Hvor
BGI-Akademiet, Gramvej 3, Bjerre, Hornsyld, 8783 Hornsyld, Danmark
Hvem
Udøvere, fra 13 år, begynder, letøvede, øvede

Nummer
2018 10 55 4009

Forårsopvisninger i DGI Sydøstjylland 2018

Deltagelse i DGI Sydøstjyllands opvisninger: 
Foreninger i DGI Sydøstjylland område - dvs. i Kolding, Fredericia, Hedensted, Vejle og Horsens kommune - har fortrinsret til opvisningerne. Har vi plads i programmet er gæstehold og efterskoler fra andre landsdele selvfølgelig meget velkomne. Kontakt John Tamberg john.tamberg@dgi.dk

09:20 10 min

Indmarch & velkomst

Instruktører

09:30 30 min

ElevholdBalle Musik- og idrætsefterskole

InstruktørerValentin Bruun, Christian Bjørner Jensen, Malene Lyager, Nanna Refsgaard Iversen.

10:00 25 min

SpringMix 5-9. kl.Daugård Idrætsforening

InstruktørerSøren Holm, Bjørn Skøtt Kvejborg, Petrine Kjeldal, Daniel Jørgensen, Simon Daugaard

10:25 10 min

Momentum Q - 23+Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening

InstruktørerTrine Maria Hansen

10:35 20 min

JuniorholdetFirehøje IF, Gymnastik

InstruktørerPernille Fyhn, Kathrine Hansen, Mads Sjøbæk, Gustav Kristiansen, Nicolaj Kristensen

10:55 25 min

S-HoldetSøvind GIF

InstruktørerMaria, Nick, Mikkel, Rasmus, Laura, Asta og Stine

11:20 22 min

BPi-MiX - 6.-9. kl.Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening

InstruktørerJørgen, Mogens, Lars, Sofie, Margit, Signe, Linda og Trine Maria

11:42 20 min

TalentholdetHedensted Gymnastik Forening

InstruktørerSimon Husballe, Martin Husballe, Kristian Koed, René Jakobsen, Alexander Machon, René Nielsen, Jakob Abrahamsen, Mette Juul Hansen, Kamilla Andersen og Laila Knudsen

12:02 10 min

Ynglingepiger 16+AFBUDBredstrup-Pjedsted Idrætsforening

InstruktørerAFBUD

12:12 30 min

ElevholdBGI sportsakademiet

InstruktørerJakob Bjerre, Lars Mørn, Louise Sig, Maria K. Thomsen, Martin Taarnborg, Signe S. Skovhuus, Anders Aagaard, Camilla Tolstrup, Rasmus Bejder

12:42 5 min

PAUSEPAUSE

InstruktørerPAUSE

12:47 30 min

Ynglinge SYDDGI Sydøstjylland/ØSVNIF

InstruktørerTilde Vistesen Sørensen, Nicoline Kousgård, Signe Skjoldemose, Jakob Mikkelsen, Niklas Frank Hald

13:17 8 min

eXoGymnastik Odder - GO

InstruktørerHanne Hyltoft Andersen og Sarah Holm Kjær

13:25 30 min

Junior NORDDGI Sydøstjylland

InstruktørerIda Kragsig Broch-Mikkelsen, Henriette Dideriksen, Simon Fusvad Lassen, Jesper Langhoff, Nikolaj Gjødvad Skov, Jonas Skov, Frederik Bølling Lassen, Julie Mols Bonde, Niklas Hald

13:55 10 min

After EightJelling fS

InstruktørerAlette Juhl Mathiassen, Tina Savskov

14:05 10 min

AFBUDVinding Sportsforening

InstruktørerAFBUD

14:15 25 min

JuniormixVinding Sportsforening

InstruktørerMie Aaen og Frederik Hornstrup

14:40 35 min

ElevholdBøvling idrætsefterskole

InstruktørerPernille, Lærke, Janneke, Stefan, Bill, Sune, Tomas, Elias, Bjarke, Kristian

15:15 25 min

Jelling JuniorholdJelling fS

InstruktørerAnne Thomsen, Lise Mols, John Tamberg, Alex Boldes, Martin Mathiassen, Mette Stabel, Laura Sigtenbjerggård og Jakob Oland

15:40 12 min

ØSVN Udtagede Unge PigerØster Starup - Vester Nebel If

InstruktørerMalene Lyager Laursen

15:52 30 min

ElevholdVestbirk Musik- og Sportsefterskole

InstruktørerSofie, Tina, Jørn og Andreas

16:22 10 min

UPSSøvind GIF

InstruktørerAnette Christensen, Nanna Naahr & Kristine Bisgaard

16:32 15 min

ØSVN/Højen VoksenmixØster Starup - Vester Nebel If

InstruktørerHelle, Per og Thomas

16:47 10 min

Junior RebJelling fS

InstruktørerMichelle Tronier Kruse, Emilie Kusk Nielsen, Louise Nedergaard, Matilde Sundgaard Bekker

16:57 30 min

Junior SYDDGI Sydøstjylland

InstruktørerAnnika Rask Schorpen, Selma Lind Geirsdóttir, Emilie Hensen, Maren Mols, Johannes Raundahl, Katja Møller Clausen, Johan Thomsen, niklas Joakim Laugesen, Jakob Markussen

17:27 40 min

ElevholdVesterlund efterskole

InstruktørerMichelle Bengtsen, Ida-Marie Pedersen, Lasse Smedegaard, Martin Gæbe, Troels Gråkjær og Lars Nørregaard

18:07 5 min

PAUSEPAUSE

InstruktørerPAUSE

18:12 25 min

ØSVN JuniorholdØster Starup - Vester Nebel If

InstruktørerMia, Mie, Helena, Jacob, Frederik, Per, Ole og Karsten

18:37 10 min

Reb HoldetJelling fS

InstruktørerKatja Ramsing, Ania Marie Lorenzen

18:47 12 min

ØSVN Ågård UnitedØster Starup - Vester Nebel If

InstruktørerTina, Anja Lena, Vinni og Rie

18:59 30 min

ElevholdFlemming efterskole

InstruktørerBetina Lynge, Sara Lysdahl, Maria Hvid, Lars Frandsen, Lasse Søby, Thomas Skovgård, Lasse Phil, Adam Scharf

19:29 0 min

Tak for i dag

Instruktører

Se opvisningsprogrammet ved at klikke på dette link:

Opvisningsprogram BGI 25/3

Andre spændende arrangementer Vis alle arrangementer