Gymnastikopvisning - BGI akademiet - 30/3-2019 - junior/voksenhold

Hvornår
30. mar 2019 kl. 09:15 til 19:49
Hvor
BGI-Akademiet, Gramvej 3, Bjerre, Hornsyld, 8783 Hornsyld, Danmark
Hvem
Udøvere, begynder, letøvede, øvede

Nummer
2019 10 55 4007

Forårsopvisninger i DGI Sydøstjylland 2019

Nu er er stævnerne ved at være på plads, og vi glæder os til at se en masse god gymnastik til vore stævner rundt omkring. Du kan her på siden finde de hhv. opvisningsprogrammer og opvarmningsplan for holdene under fanen Program, samt redskabsliste og eventuel oversigtskort under fanen Praktisk info

Husk også du kan downloade DGI Gymnastik app´en på hhv. Google Play og App Store

Entre til stævner:

Voksne (fra 13 år) 50 kr

Børn (6 - 12 år) 10 kr.

09:15 10 min

Fane Indmarch

Instruktører

09:25 20 min

TalentholdetHedensted Gymnastikforening

InstruktørerSimon, René, Jakob, René, Alexander, Ronni, Mette, Anne og Sofie.

09:45 10 min

QvindeholdetAmmitsbøl Sg&i

InstruktørerAnnette Nielsen og Lene F. Karlsbjerg

09:55 25 min

JuniormixBredstrup-Pjedsted IF/ Erritsø GIF

InstruktørerLinda, Trine, Joachim, Henrik, Amalie, Marius, Lasse, Hannah og Nikoline

10:20 15 min

E holdetGauerslund Gymnastik

InstruktørerJonas Rasmussen, Amalie Mikkelsen og Asbjørn Thygesen

10:35 15 min

Performance TeamGymnastik Odder - GO

InstruktørerAnna, Caroline, Christina, Magnus, Sarah og Sebastian

10:50 10 min

Mix GirlsGauerslund Gymnastik

InstruktørerSidse Kjær Rasmussen og Cecilie Hagedorn Næsby

11:00 25 min

Karl O PigerGauerslund Gymnastik

InstruktørerAnja Bjørg Sørensen, Tanja Wendicke, Arne Rasmussen og Jens Rud

11:25 20 min

Løsning spring 5. - 9. klasseLøsning Gymnastikforening

InstruktørerJesper, Jørgen, Claus, Ib, Thomas, Tobias, Kristoffer, Markus, Ellen, susanne

11:45 10 min

Rytme LadiesFirehøje IF, Gymnastik

InstruktørerElsebeth Thomsen

11:55 30 min

Brøruphus efterskoleBrøruphus Efterskole

InstruktørerAnna Toft, Christina Hargaard, Thomas Schwarz, Malte Koch Hansen, Simon Møller Jensen, Rasmus Hvilshøj

12:25 25 min

GS 6-9 og Rytme ChiksGauerslund Gymnastik

InstruktørerJulie Enok Poulsen, Johanne Fuglsang og Mads Kjær Rasmussen samt hjælpere (GS6-9) OG Maria Wendicke og Simone Hilger (Rytme Chiks)

12:50 10 min

RytmedamerneDagnæs Idrætsforening Horsens

InstruktørerElise svane Jørgensen

13:00 30 min

Aspirant SYDDGI Sydøstjylland

InstruktørerKatrine Ejbye Thorsen, Nina Sørensen, Rebekka Buchan, Malthe Koch Hansen, Thomas Schwarz Jensen, Simon Fusvad, Nikolaj Breum Bech

13:30 10 min

HGU rytme pigerHøjen G & U

InstruktørerSofie og Anna

13:40 30 min

GymnastikakademietBGI-Akademiet

InstruktørerChristina Rye, Camilla Tolstrup, Lene Engkebølle, Marie Mørn Krejberg, Kim Jespersen, Lars Mørn Krejberg, Ole Holmskov, Frederik Jaquet, Anders Aagaard, Jan Tilsted, Martin Taarnborg, Rasmus Bejder

14:10 5 min

Pause

Instruktører

14:15 10 min

Momentum QBredstrup-Pjedsted Idrætsforening

InstruktørerTrine Maria Hansen

14:25 22 min

ØSVN JuniorholdetØster Starup - Vester Nebel If

InstruktørerMie, Søren, Simon, Per, Ole og Karsten

14:47 8 min

eXoGymnastik Odder - GO

InstruktørerHanne Hyltoft Andersen

14:55 10 min

AFBUD- Rymiske KvinderØster Starup - Vester Nebel If

Instruktører

15:05 15 min

JuniorspringHornsyld If

InstruktørerBrian, Ditte, Flemming, Jan, Marianne, Sussanne, Morten

15:20 25 min

GymTeam Spring og RytmeGfg Gymnastikforeningen Gedved

InstruktørerAnne Sofie, Kirsten Marie, Emil, Mikkel, Mikkel

15:45 10 min

UPS - Udtagede Piger SøvindSøvind GIF

InstruktørerJane, Nanna, Malene og Kristine

15:55 35 min

Seje Damer og Friske GutterGfg Gymnastikforeningen Gedved

InstruktørerLinn, Helle, Morten, Thomas

16:30 10 min

ØSVN YnglingepigerØster Starup - Vester Nebel If

InstruktørerMia Helstrup Pedersen mfl.

16:40 32 min

Vestbirk Musik- & SportsefterskoleVestbirk Musik- & Sportsefterskole

InstruktørerSigne, Tina, Jørn og Andreas

17:12 20 min

Juniorholdet Stensballe, Hovedgård og SøvindStensballe Idræts-Klub

InstruktørerIsabella Kristiansen, Jonas Buch, Kristoffer Heckmann, Jacob Westberg, HC Frandsen, Rasmus Simonsen

17:32 10 min

Ågård UnitedØster Starup - Vester Nebel If

InstruktørerRie Frøjk, Vinni Bonde, Anja Lene Olsen og Tina Hejsel

17:42 25 min

Junior SYDDGI Sydøstjylland

InstruktørerFreja Smedegaard, Emma Lindbjerg, Maren Mols, Katja Møller Clausen, Uffe tilsted, Nicolai Madsen, Mathias Haastrup Jørgensen

18:07 22 min

ØSVN VoksenmixØster Starup - Vester Nebel If

InstruktørerHelle Holm og Per Thorsen

18:29 30 min

Elbæk efterskoleElbæk Efterskole

InstruktørerMarie Johansen, Marie Pilely, Thomas Jacobsen og Simon Stensig

18:59 20 min

MumieholdetGymf 95

Instruktørerkollektiv ledelse

19:19 30 min

REPholdetDGI Sydøstjylland

InstruktørerLaura Juul Johansen, Lærke Tolstrup, Jakob Lund, Jesper Brandt

19:49 0 min

SLUT PÅ DAGEN

Instruktører

Andre spændende arrangementer Vis alle arrangementer