DGI Fyn Forårsopvisning i Søndersø 23/2 søndag

Hvornår
23. feb 2020 kl. 08:30 til 20:00
Hvor
Søndersø Hallerne, Ullerupvænget 4, 5471 Søndersø, Danmark
Hvem
Udøvere, 5 - 80 år, begynder, letøvede, øvede

Nummer
2020 16 55 4001

Programmet er klar og kan findes i app'en DGI Gymnastik.

Tilskuere over 18 år kan købe en billet ved indgangen kr. 50. Den giver adgang til en hel dag med flotte opvisninger af aktive gymnaster i alle aldre.

DGI Opvisningerne afvikles i samarbejde med lokalforeninger, som gør et stort stykke frivilligt arbejde. 
 
For praktiske spørgsmål, kontakt stævneleder: Stine Kringlum, stine.kringlum@gmail.com 

Forårsopvisningerne i DGI Fyn er en blanding af ny inspiration og glæden ved gymnastikkens traditioner. De er samlingspunkt for en masse mennesker, der elsker gymnastik.

Kom og oplev stemningen og tag del i glæden ved gymnastikken. 
Entré 50 kr. for alle tilskuere over 18 år. 
 
Praktiske info til instruktørerne

Print programmet HER

08:30 10 min

Faneindmarch og velkomst

Instruktører

08:40 15 min

Næsby IF konkurrencehold og dansepigerNæsby Idrætsforening

InstruktørerSally og Camilla Søjdis

08:55 15 min

Performance TeamGymnastik Odder - GO

InstruktørerCaroline, Christina, Gitte, Katrine og Sebastian

09:10 12 min

Unge pigerFrem GF, Middelfart

InstruktørerLouise og Mathilde

09:22 15 min

Springbanditter 1.-3.klSærslev Gymnastikforening

InstruktørerBenjamin, Esben, Rikke og Maibritt

09:37 25 min

JuniorholdDGI Fyn Gymnastik

InstruktørerCasper, Majken, Mathias, Sarah og Nicolai

10:02 15 min

Piger Spring 5 år- 1. kl.Søndersø GF

InstruktørerZenia, Line, Carina, Kirstine, Filine, Lærke, Christine, Janine, Emma, Freja, Josefine og Signe

10:17 15 min

Morud Pigespring 2.-3. klasseMorud If

InstruktørerEmilie, Nete, Rene, Camilla, Lise, Sofie og Helle

10:32 25 min

LilleholdetVejstrup Efterskole

InstruktørerLaura, Mette, Pernille, Mikkel og Kasper

10:57 15 min

Mini Plus PigerSøndersø GF

InstruktørerKamille, Mathilde, Iben, Louisa og Jakob

11:12 25 min

TurbomixOtterup Gymnasterne

InstruktørerMikkel, Sofie, Randi, Andreas, Benjamin, Dorthe, Ida-Marie, Line, Mathilde og Nicole

11:37 25 min

GFH M-holdetGymnastikforeningen Fjelsted-Harndrup

InstruktørerMikkel, Morten, Maibrit, Mette, Kasper og Sidse

12:02 15 min

Springpiger 1-2 klasseOtterup Gymnasterne

InstruktørerInga, Katrine, Cecilie, Emma H, Emma C, Juie og Sofie

12:17 20 min

SG YnglingeSvendborg Gymnastikforening

InstruktørerNanna, Freja, Signe, Jens, Joakim og Mathias

12:37 15 min

Drenge Spring 0. - 2.kl.Søndersø GF

InstruktørerThomas, Tina, Stine. m.fl.

12:52 25 min

Fjordager JuniormixFjordager Idrætsforening

InstruktørerPeter, Casper, Nicolai, Marie, Mikkel, Camilla og Bo

13:17 10 min

Retro QBogense Gymnastikforening

InstruktørerSigne Haag og Anne Østergaard

13:27 20 min

Nordfyns JuniorholdSøndersø GF

InstruktørerIda, Iben, Laura, Mia, Sofie, Julie, Iben, Magnus, Mikkel, Peter, Stine og Jakob

13:47 30 min

ElevholdRinge Fri- Og Efterskole

InstruktørerJohanne, Carina, Christian, Kristoffer m.fl.

14:17 15 min

Mini JuniorSærslev Gymnastikforening

InstruktørerJonas, Benjamin, Britta, Andrea og Mille

14:32 25 min

Vissenbjerg UngdomsholdVissenbjerg Gymnastik & If, Gymnastik

InstruktørerRasmus, Natasja, Naja og Uffe

14:57 2 min

Pause

Instruktører

14:59 12 min

OGF-GuldOdense Atletik / Ogf

InstruktørerMette og Anne

15:11 20 min

DGI Fyn Minijunior 10-14 årSøndersø GF

InstruktørerSimone, Julie, Anna, Kaya, Mikkeline, Katrine, Thelma, Lykke, Iben, Stine, Jesper, Jens Ole og Jakob

15:31 25 min

GFH's juniorholdGymnastikforeningen Fjelsted-Harndrup

InstruktørerUlrik, Andreas, Nikolaj, Søren, Sune, Mette, Karina og Majken

15:56 15 min

Piger Spring 2.-3. kl.Søndersø GF

InstruktørerKaroline, Julie, Marie, Julie, Silja, Sophie, Laura, Freja, Freja, Marlene og Stine

16:11 20 min

Juniormix Rytme & Spring 7 klasse+Otterup Gymnasterne

InstruktørerMikkel, Peter, Julie, Oliver og Bennet

16:31 15 min

Morud Pigespring 4.-6. klasseMorud If

InstruktørerAndrea, Allan, Anne, Emma, Freja, Freja, Lars, Lene, Michael og Aase

16:46 15 min

Drenge Spring 3.- 6.kl.Søndersø GF

InstruktørerMikkel, Magnus og Jens

17:01 10 min

OGF ØvedeOgf Gymnastik

InstruktørerKatrine Andersen og Maja Søndergaard

17:11 20 min

Piger spring 4.-5. kl.Søndersø GF

InstruktørerMathilde, Kamille, Louisa, Emilia, Victoria, Julianne, Isabella, Sofie, Mathilde, Maja , Sofie, Naja og Jakob

17:31 12 min

Frøkener og FruerSærslev Gymnastikforening

InstruktørerStine, Tina og Maria

17:43 20 min

Vissenbjerg JuniorholdVissenbjerg Gymnastik & If, Gymnastik

InstruktørerNaja, Victoria, Sebastian, Bennet og Peter

18:03 20 min

Team VUPVissenbjerg Gymnastik & If, Gymnastik

InstruktørerNatasja, Emma, Søren og Christoffer

18:23 11 min

Udtagede Unge PigerDGI Fyn Gymnastik

InstruktørerSofie og Line

18:34 15 min

Team Taiso All StarsSøndersø GF

InstruktørerRikke Christiansen

18:49 20 min

Mixhold PlusSøndersø GF

InstruktørerEmma, Stine, Peter, Mikkel, Magnus og Jakob

19:09 30 min

GFH UngdomsholdGymnastikforeningen Fjelsted-Harndrup

InstruktørerMie, Louise, Lasse, Rasmus og William

19:39 10 min

MinirepDGI Fyn Gymnastik

InstruktørerClara og Line

19:49 10 min

Faneudmarch og tak for i dag

Instruktører

Andre spændende arrangementer Vis alle arrangementer