DGI Fyn MINI REP Piger 2019/2020

Hvornår
28. aug 2019 kl. 19:30 - 30. maj 2020 kl. 19:00
Hvor
Langesø Hallen, Idrætsvej 7, 5462 Morud, Danmark
Hvem
Udøvere, 18 - 40 år, begynder, letøvede, øvede

Nummer
2020 16 55 8401

Udtagelsen blev afholdt søndag den 8. september 2019. 
Se navnene på de udtagede piger i "Praktisk info".

DGI Fyn MINI REP træner i Langesø Hallen, onsdage kl. 17.00-19.00 
 
På Fyns Mini rep har vi fokus på den gode træning med alt hvad der hører til. Vi er et socialt hold der forventer engagerede piger der brænder for at udvikle sig og ønsker at blive udfordret både fysisk, mentalt og teknisk. 
 
Vi skal både arbejde med den klassiske og tekniske gymnastik, et håndredskab og så skal vi eksperimentere med andre former for bevægelsesmønstre. 

Vi har ambitioner om at skabe et træningsmiljø som kan være et frirum og et sted hvor man tør udfordre sig selv, tage chancer og lære af hinanden. 

Clara Holmskov Hansen, Line Jørge

MINI-REP PIGER 19/20:

02 Julie Anderskov Pedersen 
04 Mie Nielsen 
07 Laura Karkov 
08 Karoline Frost Geingedal 
11 Karoline Tønsaas 
13 Anne Boas 
16 Mette Krogh Starostka 
17 Anna Runge Larsen 
18 Emilie Schmidt Termansen 
20 Tanja Lauritzen 
24 Catrine Birkholm Christoffersen 
25 Oline Jing Kjær Olsen 
26 Signe Disker 
27 Laura Seiger Egholm 
30 Nikoline Kousgaard-Laursen 
31 Louise Greve 
35 Anne Friis Jeppesen 
37 Mette Holz Meinhardt Gregersen 
38 Ida-Marie Bøgelund Madsen 
39 Mia Helstrup Pedersen 
41 Emma Kryger Bruun 
42 Emma Degn 
45 Kathrine Villadsen Kragelund 
48 Frederikke Vandborg 
49 Ann-Louise Lytken Sonne 
52 Nina Christensen 
53 Laura Kjær Reng 
54 Katrine Rud Fredskov 
Ida Lousen (turist – video) 
14 Laura Hell Ravn (turist) 
19 Anna Meinert Eiersted (turist) 
Efterudtagelse: 
Frederikke Bebe

-------------------------------

REP PIGER 19/20:

1 Sarah Holm Kjær 
9 Anne Sommer 
15 Hannah Kristine Holm 
21 Catrine Nellemann Ølgaard 
33 Sidse Marie Jensen 
57 Line Thousig Jakobsen 
58 Astrid Falk 
61 Cathrine Damsbo Madsen 
63 Sofie Morley 
65 Michella Schwartz 
66 Signe Ærtebjerg Nielsen 
67 Stephanie Sundekilde Larsen 
68 Lærke Rust Byriel 
69 Maja Refshauge Kristiansen 
70 Nanna Lørup Christensen 
71 Tilde Ærtebjerg Nielsen 
72 Laura Mazanti Jørgensen 
73 Mette Lind Nielsen 
74 Maibrit Poulsen 
Clara Holmskov Hansen (video) 
Majken Vibe Djernæs (video) 
Signe Amanda Fischer 
12 Susan Richter Nielsen (turist) 
64 Signe Andrea Nielsen (turist) 
76 Emilie Engelbrecht (turist) 
80 Katrine Runge (turist) 
Efterudtagelse: 
Anna Høgh 
Bolette Præst

-------------------------------

REP DRENGE 19/20:

1 Andreas Franker Holm 
2 Andreas Godske Nielsen 
3 Benjamin Refshauge Kristiansen 
4 Christian Mouritsen 
5 Christoffer Miki Petersen 
6 Emil Czepluch 
7 Emil Jakobsen 
8 Flemming Rasmussen 
9 Frederik Gottczoll 
10 Frederik Herløw 
11 Hans Øllgaard 
12 Janus Hove Stuckert 
13 Jeppe Ellegaard Sørensen 
14 Jeppe Parsberg 
15 Jesper Brandt 
16 Johannes Fog 
17 Jonas Nohns Jensen 
18 Kalle Holm 
19 Kasper Andreas Helt Andresen 
20 Lasse Tang Pedersen 
21 Malthe Bay Tornvig 
22 Mark Østergaard Hansen 
23 Mathias Kloch 
24 Mathias Pedersen 
25 Michel Lukondji 
26 Morten Kirkegård 
27 Nikolaj Rydeberg Jensen 
28 Patrick Skibsted 
29 Piet Rosenkilde Holck 
30 Rasmus Andresen 
31 Rasmus Miller 
32 Simon Gammelby Jensen 
33 Søren Buctz Berthelsen 
34 Søren Carstensen 
Efterudtagelse: 
Emil Knudsen

Andre spændende arrangementer Vis alle arrangementer