DGI Fyn REPhold 2019/2020

Hvornår
28. aug 2019 kl. 19:30 - 30. maj 2020 kl. 22:00
Hvor
SG Huset, Ryttervej 70, 5700 Svendborg, Danmark
Hvem
Udøvere, 17 - 40 år, begynder, letøvede, øvede

Nummer
2020 16 55 8501

På Fyns Rep. 2019/2020 går vi efter at udfordre de nysgerrige og ambitiøse gymnaster – ikke kun på gymnastikken men også på sig selv! 
Vi skal svede, nørde, fordybe, grine, udvikle, give os 100 %, smile, røre ved hinanden, springe, kramme, kæmpe, hygge og frem for alt, vise glæden ved gymnastikken.

I denne sæson vil vi videreudvikle og skubbe gymnastikken fremad.

Det bliver et år med fart på – nyt, gammelt, fremmede, farligt, mærkeligt, udfordrende, overraskende, drømmende, spændende, nysgerrigt, ambitiøst!

Fyns Rep. 2019/2020 bliver en sæson I aldrig glemmer!

 
For at kunne gå på holdet skal du være aktiv gymnast, instruktør eller hjælpeinstruktør i din lokale forening.

REPholdet træner onsdage kl 19.30 - 22.00 i SG Huset i Svendborg  

Udtagelse til REPholdet samt MINI REP Piger blev afholdt søndag den 8. september 2019 i SG Huset.

Navnene på de udtagede gymnaster finder du under "Praktisk info".

Deltagerpris:

Samlet deltagerpris kr. 4.500.

Deltagerprisen kan betales i 3 rater

1. rate betales ved tilmelding med kr. 1.500,00 
2. rate betales senest d. 15. november 2019 med kr. 1.500,00  
3. rate betales senest d. 15. januar 2020 med kr. 1.500,00

eller deltagerprisen kan betales på én gang ved tilmelding.

VIGTIG INFO

På DGI Fyns Rephold er der følgende retningslinjer:

Hvis du melder dig til at gå på holdet, binder du dig for hele sæsonen - også økonomisk 
Du betaler alle rater online - og får tilsendt reminder om 2. og 3. rate pr. mail - og skal betales til tiden. Overholdes dette ikke, pålægges et administrationsgebyr på kr. 100,00. 
Det er vigtigt at den mailadresse man oplyser ved tilmeldingen tjekkes jævnligt, da alle rater og informationer vil blive fremsendt på denne. 
Stopper du i utide tillægges et administrationsgebyr på kr. 250,00 
 

Michelle Rødbro Bengtsen, Johanne Runge Jepsen, Morten Ramirez Duus, Tobias Kettelz

MINI-REP PIGER 19/20:

02 Julie Anderskov Pedersen 
04 Mie Nielsen 
07 Laura Karkov 
08 Karoline Frost Geingedal 
11 Karoline Tønsaas 
13 Anne Boas 
16 Mette Krogh Starostka 
17 Anna Runge Larsen 
18 Emilie Schmidt Termansen 
20 Tanja Lauritzen 
24 Catrine Birkholm Christoffersen 
25 Oline Jing Kjær Olsen 
26 Signe Disker 
27 Laura Seiger Egholm 
30 Nikoline Kousgaard-Laursen 
31 Louise Greve 
35 Anne Friis Jeppesen 
37 Mette Holz Meinhardt Gregersen 
38 Ida-Marie Bøgelund Madsen 
39 Mia Helstrup Pedersen 
41 Emma Kryger Bruun 
42 Emma Degn 
45 Kathrine Villadsen Kragelund 
48 Frederikke Vandborg 
49 Ann-Louise Lytken Sonne 
52 Nina Christensen 
53 Laura Kjær Reng 
54 Katrine Rud Fredskov 
Ida Lousen (turist – video) 
14 Laura Hell Ravn (turist) 
19 Anna Meinert Eiersted (turist) 
Efterudtagelse: 
Frederikke Bebe

-------------------------------

REP PIGER 19/20:

1 Sarah Holm Kjær 
9 Anne Sommer 
15 Hannah Kristine Holm 
21 Catrine Nellemann Ølgaard 
33 Sidse Marie Jensen 
57 Line Thousig Jakobsen 
58 Astrid Falk 
61 Cathrine Damsbo Madsen 
63 Sofie Morley 
65 Michella Schwartz 
66 Signe Ærtebjerg Nielsen 
67 Stephanie Sundekilde Larsen 
68 Lærke Rust Byriel 
69 Maja Refshauge Kristiansen 
70 Nanna Lørup Christensen 
71 Tilde Ærtebjerg Nielsen 
72 Laura Mazanti Jørgensen 
73 Mette Lind Nielsen 
74 Maibrit Poulsen 
Clara Holmskov Hansen (video) 
Majken Vibe Djernæs (video) 
Signe Amanda Fischer 
12 Susan Richter Nielsen (turist) 
64 Signe Andrea Nielsen (turist) 
76 Emilie Engelbrecht (turist) 
80 Katrine Runge (turist) 
Efterudtagelse: 
Anna Høgh 
Bolette Præst

-------------------------------

REP DRENGE 19/20:

1 Andreas Franker Holm 
2 Andreas Godske Nielsen 
3 Benjamin Refshauge Kristiansen 
4 Christian Mouritsen 
5 Christoffer Miki Petersen 
6 Emil Czepluch 
7 Emil Jakobsen 
8 Flemming Rasmussen 
9 Frederik Gottczoll 
10 Frederik Herløw 
11 Hans Øllgaard 
12 Janus Hove Stuckert 
13 Jeppe Ellegaard Sørensen 
14 Jeppe Parsberg 
15 Jesper Brandt 
16 Johannes Fog 
17 Jonas Nohns Jensen 
18 Kalle Holm 
19 Kasper Andreas Helt Andresen 
20 Lasse Tang Pedersen 
21 Malthe Bay Tornvig 
22 Mark Østergaard Hansen 
23 Mathias Kloch 
24 Mathias Pedersen 
25 Michel Lukondji 
26 Morten Kirkegård 
27 Nikolaj Rydeberg Jensen 
28 Patrick Skibsted 
29 Piet Rosenkilde Holck 
30 Rasmus Andresen 
31 Rasmus Miller 
32 Simon Gammelby Jensen 
33 Søren Buctz Berthelsen 
34 Søren Carstensen 
Efterudtagelse: 
Emil Knudsen

Andre spændende arrangementer Vis alle arrangementer