Forårsopvisning - Ringkøbing

Hvornår
12. mar kl. 08:00 - 13. mar 2022 kl. 16:00
Hvem
Udøvere, 0 - 99 år, begynder, letøvede, øvede

Nummer
2022 05 55 4001

Forårsopvisning 2022 i Ringkøbing

Her kan du tilmelde dit hold. 

Vær opmærksom på at tilmelde det antal personer som er på holdet, samt instruktører/kontaktpersoner, da vi forventer at bruge elektroniske billetter. 

Hvis du har spørgsmål omkring tilmelding, så hiv fat i Jacob Olesen på telefon 7940 4276 eller mail: Jacob.Olesen@dgi.dk DGI Vestjylland. 

Har du spørgsmål til forårsopvisningen, så kontakt Mette Stubkjær, mobil: 6167 3232.  

Bedste hilsner

DGI Vestjylland Ringkøbing-Skjernegnens Gymnastikudvalg

09:00 15 min

Faneindmarch

Instruktører

09:15 30 min

Elevholdet 21/22Bøvling Idrætsefterskole

InstruktørerPernille, Freja, Mads, Bjarke, Stefan, Elias og Bill

09:45 10 min

RytmehønsStauning/Dejbjerg U&I

InstruktørerJosephine og Tenna

09:55 20 min

Holmsland SkoleHolmsland Skole

InstruktørerNina, Bettina, Lisbeth samt øvrige lærere på Holmsland Skole

10:15 12 min

Lille mix Tim Gymnastik- og idrætsforening

InstruktørerJoline, Jonas, Laura, Peder, Simone, Sofia og Victoria

10:27 30 min

Elevholdet 21/22Bork Havn Efterskole

InstruktørerMorten, Lars, Ditte og Lise

10:57 10 min

Rutinerede PigerStauning/Dejbjerg U&I

InstruktørerChristina og Nina

11:07 30 min

Elevholdet 21/22St. Andst Efterskole

InstruktørerLouise, Henrik, Esben og Sofia

11:37 15 min

Mix holdet Tim Gymnastik- og idrætsforening

InstruktørerCaroline, Katrine, Peder, Sarah, Susanne, Tanja og Morten

11:52 30 min

Elevholdet 21/22Idrætsefterskolen Lægården

InstruktørerLærke, Mette, AK, Joakim og Julian

12:22 12 min

Teen PowerLem Boldklub

InstruktørerTobias, Thomas, Niels, Tom, Anja, Sarah og Henriette

12:34 30 min

Ringkøbing-Skjern Egnens AspirantholdDGI Vestjylland

InstruktørerKlara, Amalie, Morten og Anton

13:04 10 min

FaceoffGymnastik i Ringkøbing

InstruktørerMathilde, Sara og Signe og Mads

13:14 8 min

RytmepigerLB/HGF

InstruktørerMathilde, Line, Maja og Astrid

13:22 20 min

Spring/Rytme 4.-9. KlasseStadil/Vedersø IF

InstruktørerRikke, Søren, Tobias, Esben og Anders

13:42 8 min

Unge PigerLB/HGF

InstruktørerMaja og Line

13:50 15 min

Ringkøbing-Skjern Egnens SprintereDGI Vestjylland

InstruktørerAgnethe, Alma og Camilla

14:05 30 min

Elevholdet 21/22Vedersø Idrætsefterskole

InstruktørerGunvor, Pernille Bo, Nikolaj og Mads Emil

14:35 10 min

Ynglingepiger 16+VGF89

InstruktørerKaroline

14:45 15 min

KvindeholdetLB/HGF

InstruktørerVibeke og Mette

15:00 30 min

Ringkøbing-Skjern Egnens JuniorholdDGI Vestjylland

InstruktørerCaroline, Louise, Marie, Kasper, Anders, Emil, Frederik, Kristian og Hjalte

15:30 30 min

Elevholdet 21/22Ågård Efterskole

InstruktørerJes, Hans, Kristian, Laura og Rie

16:00 10 min

TurbofræsHøjmark Gymnastikforening

InstruktørerIda, Thea, Maja, Karen, Marie og Jannie ose

16:10 12 min

Max SpringHøjmark Gymnastikforening

InstruktørerFrederik, Mikkel, Pia og Sean

16:22 30 min

Elevholdet 21/22Den danske Design- og Håndværksefterskole

InstruktørerSøren, Peter, Louise og Christina

16:52 10 min

YnglingepigerLB/HGF

InstruktørerNanna og Line

17:02 20 min

Turbo spring 0.-3. klasseStadil/Vedersø IF

InstruktørerPernille Bo og elever fra Vedersø Idrætsefterskole

17:22 15 min

Friskolen Højmark BørneverdenFriskolen Højmark Børneverden

InstruktørerSkolens lærere

17:37 30 min

Ringkøbing-Skjern Egnens Rep holdDGI Vestjylland

InstruktørerJohanne, Jane, Mads, Emil og Magnus

08:40 30 min

Elevholdet 21/22Bøvling Idrætsefterskole

InstruktørerPernille, Freja, Mads, Bjarke, Stefan, Elias og Bill

09:10 10 min

RytmehønsStauning/Dejbjerg U&I

InstruktørerJosephine og Tenna

09:20 20 min

Holmsland SkoleHolmsland Skole

InstruktørerNina, Bettina, Lisbeth samt øvrige lærere på Holmsland Skole

09:40 12 min

Lille mixTim Gymnastik- og idrætsforening

InstruktørerJoline, Jonas, Laura, Peder, Simone, Sofia og Victoria

09:52 30 min

Elevholdet 21/22Bork Havn Efterskole

InstruktørerMorten, Lars, Ditte og Lise

10:22 10 min

Rutinerede PigerStauning/Dejbjerg U&I

InstruktørerChristina og Nina

10:32 30 min

Elevholdet 21/22St. Andst Efterskole

InstruktørerLouise, Henrik, Esben og Sofia

11:02 15 min

Mix holdetTim Gymnastik- og idrætsforening

InstruktørerCaroline, Katrine, Peder, Sarah, Susanne, Tanja og Morten

11:17 30 min

Elevholdet 21/22Idrætsefterskolen Lægården

InstruktørerLærke, Mette, AK, Joakim og Julian

11:47 12 min

Teen PowerLem Boldklub

InstruktørerTobias, Thomas, Niels, Tom, Anja, Sarah og Henriette

11:59 30 min

Ringkøbing-Skjern Egnens AspirantholdDGI Vestjylland

InstruktørerKlara, Amalie, Morten og Anton

12:29 10 min

FaceoffGymnastik i Ringkøbing

InstruktørerMathilde, Sara og Signe og Mads

12:39 8 min

RytmepigerLB/HGF

InstruktørerMathilde, Line, Maja og Astrid

12:47 20 min

Spring/Rytme 4.-9. KlasseStadil/Vedersø IF

InstruktørerRikke, Søren, Tobias, Esben og Anders

13:07 8 min

Unge PigerLB/HGF

InstruktørerMaja og Line

13:15 15 min

Ringkøbing-Skjern Egnens SprintereDGI Vestjylland

InstruktørerAgnethe, Alma og Camilla

13:30 30 min

Elevholdet 21/22Vedersø Idrætsefterskole

InstruktørerGunvor, Pernille Bo, Nikolaj og Mads Emil

14:00 10 min

Ynglingepiger 16+VGF89

InstruktørerKaroline

14:10 15 min

KvindeholdetLB/HGF

InstruktørerVibeke og Mette

14:25 30 min

Ringkøbing-Skjern Egnens JuniorholdDGI Vestjylland

InstruktørerCaroline, Louise, Marie, Kasper, Anders, Emil, Frederik, Kristian og Hjalte

14:55 30 min

Elevholdet 21/22Ågård Efterskole

InstruktørerJes, Hans, Kristian, Laura og Rie

15:25 10 min

TurbofræsHøjmark Gymnastikforening

InstruktørerIda, Thea, Maja, Karen, Marie og Jannie ose

15:35 12 min

Max SpringHøjmark Gymnastikforening

InstruktørerFrederik, Mikkel, Pia og Sean

15:47 30 min

Elevholdet 21/22Den danske Design- og Håndværksefterskole

InstruktørerSøren, Peter, Louise og Christina

16:17 10 min

YnglingepigerLB/HGF

InstruktørerNanna og Line

16:27 20 min

Turbo spring 0.-3. klasseStadil/Vedersø IF

InstruktørerPernille Bo og elever fra Vedersø Idrætsefterskole

16:47 15 min

Friskolen Højmark BørneverdenFriskolen Højmark Børneverden

InstruktørerSkolens lærere

17:02 30 min

Ringkøbing-Skjern Egnens Rep holdDGI Vestjylland

InstruktørerJohanne, Jane, Mads, Emil og Magnus

09:30 20 min

Velling Friskole 0. - 8. klasseVelling Friskole

InstruktørerBirgit, Anette, Troels, Tine, Kirsten, Sussie, Elisabeth, Birgitte, Maria, Karoline, Lui, Esben, Maibritt, Louise.

09:50 10 min

2.-3. Klasse spring og rytmeHVAK

InstruktørerAnette, Kristina, Sarah Sofie og Sofie

10:00 8 min

4.-7. klasse spring og rytmeHVAK

InstruktørerNanna, Freya, Sara og Marie Louise

10:08 30 min

Elevholdet 21/22Lyngs Idrætsefterskole

InstruktørerLea, Maja, Jeppe og Svante

10:38 20 min

Lille spring, Drengespring og Store springVUIF

InstruktørerBjarne, Kim, Susanne, Andreas, Viktor

10:58 30 min

Ringkøbing-Skjern Egnens Rep HoldDGI Vestjylland

InstruktørerJohanne, Jane, Mads, Emil og Magnus

11:28 12 min

KvindeholdetUlfborg Idrætsforening

InstruktørerMarie, Julie og Heidi

11:40 12 min

MandagsbilerneVUIF

InstruktørerEsben

11:52 8 min

Rytme og dans 5.-6. klasseGymnastik i Ringkøbing

InstruktørerLærke og Sarah

12:00 15 min

Ringkøbing-Skjern Egnens SprintereDGI Vestjylland

InstruktørerAgnethe, Alma og Camillanette, Kristina, Sarah Sofie og Sofie

12:15 30 min

Elevholdet 21/22Dejbjerglund Efterskole

InstruktørerGitte, Malene, Emma, Anders, Simon og Mads

12:45 10 min

Frøkner & FruerVidebæk Gymnastik- og ungdomsforening

InstruktørerNadja og Lone

12:55 12 min

Spring 3. - 8. Klasse og rytme og dans 2. -4. KlasseGymnastik i Ringkøbing

InstruktørerMathilde, Sara, Signe, Emma og Mathilde

13:07 15 min

HVAKspringerneHvide Sande Aktivitetsklub

InstruktørerSarah Sofie, Rikke, Johannes, Osvald, Erik og Inge

13:22 8 min

Rytmepiger 2.-4. KlasseVUIF

InstruktørerFrida, Maren, Asta, Elisabeth Ladekjær

13:30 30 min

Viborg EliteholdViborg Idrætshøjskole

InstruktørerMarie, kathrine, Iben, Christian, Anders og Jakob

14:00 30 min

Elevholdet 21/22Brejninggaard Efterskole

InstruktørerAlberthe, Louise, Rasmus, Mathias, Magnus, Tobias og Martin

14:30 8 min

Juniorpiger 7.-8. KlasseVUIF

InstruktørerElisabeth og Freja

14:38 30 min

Ringkøbing-Skjern Egnens AspirantholdDGI Vestjylland

InstruktørerKlara, Amalie, Morten og Anton

15:08 8 min

Juniorpiger 5.-6. KlasseVUIF

InstruktørerIda, Marie Louise og Anne Mette

15:16 30 min

Ringkøbing-Skjern Egnens JuniorholdDGI Vestjylland

InstruktørerCaroline, Louise, Marie, Kasper, Anders, Emil, Frederik, Kristian og Hjalte

15:46 5 min

Faneudmarch

Instruktører

09:05 20 min

Velling Friskole 0. - 8. klasseVelling Friskole

InstruktørerBirgit, Anette, Troels, Tine, Kirsten, Sussie, Elisabeth, Birgitte, Maria, Karoline, Lui, Esben, Maibritt, Louise.

09:25 10 min

2.-3. Klasse spring og rytmeHVAK

InstruktørerAnette, Kristina, Sarah Sofie og Sofie

09:35 8 min

4.-7. klasse spring og rytmeHVAK

InstruktørerNanna, Freya, Sara og Marie Louise

09:43 30 min

Elevholdet 21/22Lyngs Idrætsefterskole

InstruktørerLea, Maja, Jeppe og Svante

10:13 20 min

Lille spring, Drengespring og Store springVUIF

InstruktørerBjarne, Kim, Susanne, Andreas, Viktor

10:33 30 min

Ringkøbing-Skjern Egnens Rep HoldDGI Vestjylland

InstruktørerJohanne, Jane, Mads, Emil og Magnus

11:03 12 min

KvindeholdetUlfborg Idrætsforening

InstruktørerMarie, Julie og Heidi

11:15 12 min

MandagsbilerneVUIF

InstruktørerEsben

11:27 8 min

Rytme og dans 5.-6. klasseGymnastik i Ringkøbing

InstruktørerLærke og Sarah

11:35 15 min

Ringkøbing-Skjern Egnens SprintereDGI Vestjylland

InstruktørerAgnethe, Alma og Camillanette, Kristina, Sarah Sofie og Sofie

11:50 30 min

Elevholdet 21/22Dejbjerglund Efterskole

InstruktørerGitte, Malene, Emma, Anders, Simon og Mads

12:20 10 min

Frøkner & FruerVidebæk Gymnastik- og ungdomsforening

InstruktørerNadja og Lone

12:30 12 min

Spring 3. - 8. Klasse og rytme og dans 2. -4. KlasseGymnastik i Ringkøbing

InstruktørerMathilde, Sara, Signe, Emma og Mathilde

12:42 15 min

HVAKspringerneHvide Sande Aktivitetsklub

InstruktørerSarah Sofie, Rikke, Johannes, Osvald, Erik og Inge

12:57 8 min

Rytmepiger 2.-4. KlasseVUIF

InstruktørerFrida, Maren, Asta, Elisabeth Ladekjær

13:05 30 min

Viborg EliteholdViborg Idrætshøjskole

InstruktørerMarie, kathrine, Iben, Christian, Anders og Jakob

13:35 30 min

Elevholdet 21/22Brejninggaard Efterskole

InstruktørerAlberthe, Louise, Rasmus, Mathias, agnus, Tobias og Martin

14:05 8 min

Juniorpiger 7.-8. KlasseVUIF

InstruktørerElisabeth og Freja

14:13 30 min

Ringkøbing-Skjern Egnens AspirantholdDGI Vestjylland

InstruktørerKlara, Amalie, Morten og Anton

14:43 8 min

Juniorpiger 5.-6. KlasseVUIF

InstruktørerIda, Marie Louise og Anne Mette

14:51 30 min

Ringkøbing-Skjern Egnens JuniorholdDGI Vestjylland

InstruktørerCaroline, Louise, Marie, Kasper, Anders, Emil, Frederik, Kristian og Hjalte

15:21 5 min

Faneudmarch

Instruktører

Andre spændende arrangementer Vis alle arrangementer