DGI Midtjylland - Børnestævne Herning

Hvornår
27. feb 2022 kl. 08:00 til 20:00
Hvor
Sportscenter Herning, Holingknuden 3, 7400 Herning, Danmark
Hvem
Udøvere, 0 - 0 år, begynder, letøvede, øvede

Nummer
2022 06 55 4001

For alle børnehold i Herning-Ikast/brande området til en helt særlig opvisnings- og aktivitetsdag.

Vi vil på dagen ligge rammerne til at områdets børnegymnaster får en god oplevelse med gymnastikken i centrum, og at Sportscenter Herning kommer til at sprudle af glæde, energi og gode opvisnings-oplevelser.

Indbydelse

10:00 10 min

FANEINDMARCH Foreløbigt program

Instruktører

10:10 25 min

MinijuniorholdDGI Midtjylland / Hammerum / KLG

InstruktørerEmma, Ida, Noah, Mathias, Kasper og Søren

10:35 5 min

Pause

Instruktører

10:40 8 min

Rytmepiger 1 - 3 kl.Brande gymnastik & ungdomsforening

InstruktørerKaroline, Camilla og Gitte

10:48 10 min

Frøhopper 0 - 3 klBrande gymnastik & ungdomsforening

InstruktørerGitte, Lis, Kasper, Mathias, Emilie, Simone, Abeline, Andrea, og Jonas

10:58 8 min

Kænguruer 3-5 årGullestrup Gymnastik

InstruktørerChristina. Mia, Nanna og Sofie

11:06 10 min

Spring 0.-3. klasseGullestrup Gymnastik

InstruktørerKristoffer, Nanna og Johanne

11:16 10 min

SpringtøserneGjellerup Sdr

InstruktørerLaura, Miriram, Nathalie, Oda Marie, Sara og Helena

11:26 10 min

Turbo 2Gjellerup Sdr

InstruktørerAndreas, Johannes, Mathias, Peter, Kenneth, Louise, Simon og Michael

11:36 8 min

Crossdance KidzGjellerup Sdr.

InstruktørerMaria Louise

11:44 10 min

Top TurboGjellerup Sdr

InstruktørerAugust, Niels, Oskar, Simon, Kristian, Michael, Daan, Louise og Jesper

11:54 10 min

Spring/rytme 1Gjellerup Sdr

InstruktørerAnne-Sofie, Ida, Josefine, Louise, Lærke B., Lærke K., Wilma, Benedikte, Lærke B. og Mathilde

12:04 5 min

Pause

Instruktører

12:09 10 min

0. KlasseTjørring Gymnastikforening

InstruktørerGitte, Richard, Charlotte, Ditte, Morten, Frederik og Jacob

12:19 10 min

1. og 2. kl. SpringTjørring Gymnastikforening

InstruktørerMalene, Majken, Heidi, Lars, Julia, Anna, Emma, Jonathan, Mathilde, Magnus, Maja, Matilde og Xander.

12:29 15 min

Spring EliteDGI Midtjylland / Hammerum

InstruktørerMathias Madsbjerg og Astrid Sand Frandsen

12:44 8 min

KrudtuglerneVildbjerg Gymnastik

InstruktørerAnna, Sara, Nikoline og Victoria

12:52 8 min

Piger med PowerVildbjerg Gymnastik

InstruktørerElisabeth, Katrine, Sofie, Kirstine og Signe

13:00 10 min

TurboholdetVildbjerg Gymnastik

InstruktørerLucas, Jesper, Emelie og Emma

13:10 5 min

Pause

Instruktører

13:15 10 min

Turbo drengeIkast gymnastikforening

InstruktørerJeanette Cecilie

13:25 10 min

Maxi Badut PigerIkast Gymnastikforening

InstruktørerVibeke, Ninna, Laura, Sumayâh, Signe, Sofie og Clara

13:35 10 min

Pigefræs 0. klasseKLG Gymnastik

InstruktørerBetina, Anders, Caroline, Ida, Victoria og Michelle

13:45 10 min

Pigefræs 1. klasseKLG Gymnastik

InstruktørerEmma, Mathilde, Andres, Jasmin, Laura og Signe

13:55 10 min

Pigefræs 2. klasseKLG Gymnastik

InstruktørerEmma, Jonas, Lucas og Oliver

14:05 10 min

Turbodrenge 1.-2. klasseKLG Gymnastik

InstruktørerAnni, Allan, Magnus, Mads, Mikkel, Casper og Malthe

14:15 5 min

Pause

Instruktører

14:20 8 min

Juniorpiger 4.-6. klasseSnejbjerg SG&I

InstruktørerCelina

14:28 8 min

Seje Gymnaster årg. 2017Kibæk idrætsforening

InstruktørerKader, Lone, Rebekka, Sarah, Bjørk, Katrine og Celina

14:36 10 min

Springmix 0-1 kl.Kibæk idrætsforening

InstruktørerRikke, Anette, Camilla, Jane, Kamilla, Lykke, Luna, Medina og Amina

14:46 10 min

2-3 kl SpringmixKibæk idrætsforening

InstruktørerLeon, Karoline, Cecilie, Julie og Lærke

14:56 30 min

Juniorhold og De 24DGI Midtjylland / Hammerum

InstruktørerIda-Marie, Marie, Ulrikke, Mads og Johannes

Opvisningstid:

Rytme Hold: 8 minutter

Spring Hold: 10 minutter

Tiderne er MAX-tider. ( der kan ønskes mindre tid ved tilmeldingen - HUSK at den tildelte tid  er inklusiv ind- og udmarch, skift, udlægning og afrydning af redskaber ect. )

Andre spændende arrangementer Vis alle arrangementer