Afrejseopvisning for landsstævnehold i DGI Østjylland 2022

Hvornår
19. jun 2022 kl. 11:00 til 17:00
Hvem
Udøvere, begynder, letøvede, øvede

Nummer
2022 09 55 4008

Landsstævnesangen 2022

Vi samler alle de østjyske gymnastikhold, som deltager ved DGI Landsstævne i Svendborg, til en afrejseopvisning. Opvisningen kommer til at foregå under åben himmel, med græs under fødderne og i de smukkeste omgivelser på Amfiscenen i Botanisk Have. På dagen vil vi kunne mærke en begyndende landsstævnestemning, afprøve vores opvisninger med publikum og mærke den gode stemning blandt alle gymnasterne fra DGI Østjylland.  

Ved holdtilmelding angives antallet af gymnaster, opvisningstid og kontaktoplysninger på den, som efterfølgende vil modtage programmer og andet praktisk information.  

Hold dig opdateret på facebook begivenheden.

11:00 15 min

Velkomst

Instruktører

11:15 20 min

Spring & AkrobatikHI Skanderborg

InstruktørerUlla, Mikael & Lene

11:35 12 min

Opvisningshold for øvede kvinder Landsstævne 2022Højbjerg Gymnastikforening

InstruktørerTabita Mortensen

11:47 8 min

Sol-holdetSolbjerg Idrætsforening

InstruktørerMette Rehnquist

11:55 8 min

1#holdetASG - Aarhus Studenter Gymnastik & Fitness

InstruktørerAnne-Katrine Degn Pedersen & Kristine Marie Boysen

12:03 25 min

JUNIORholdetDGI Østjylland

InstruktørerMia Buttle Eskildsen, Denise Leth-Pedersen, Carl Valdemar Pedersen & Malte Børgesen

12:28 19 min

Mix 23+ASG - Aarhus Studenter Gymnastik & Fitness

InstruktørerPernille, Josephine, Thomas, Jonas & Jakob

12:47 10 min

Voksen motion m/kGymnastik Odder - GO

InstruktørerMarian Holst Petersen

12:57 20 min

Lystrup rytme og spring 15+Lystrup Idrætsforening

InstruktørerHelle Pernille L. Ringive & Mikkel Røjgaard

13:17 8 min

KinesisASG - Aarhus Studenter Gymnastik & Fitness

InstruktørerAndrea & Maria

13:25 35 min

ASPIRANTholdetDGI Østjylland

InstruktørerJonas Emil Vind, Anette Christensen, Lønne Laumark-Møller, Mads Grout, Karonline Greve-Poulsen & Karen Kathrine Alnor Schmidt

14:00 7 min

VIKANOKKolind-Pederstrup IF Gymnastik

InstruktørerLene Høegh Greve

14:07 23 min

Seje Damer & Friske GutterGFG - Gymnastik Foreningen Gedved

InstruktørerHelle Mørch Andersen, Linn Trentel Busch, Morten Bach, Steen Henrik Sloth & Torben Bjerring

14:30 10 min

XtraASG - Aarhus Studenter Gymnastik & Fitness

InstruktørerNina & Karoline

14:40 17 min

Skanderborg UngdomsholdSkanderborg Gymnastikforening

InstruktørerAnna Køhler, Peder Christensen & Steve Tegtmejer

14:57 10 min

Øvede pigerAGF - Aarhus Gymnastik Forening

InstruktørerKatrine Meyer & Nana Lyng

15:07 10 min

SøndagsholdetASG - Aarhus Studenter Gymnastik & Fitness

InstruktørerDiana Grønbæk Hvid

15:17 11 min

Vakse damer og herrerFredericia KF

InstruktørerDorte Albertsen & Ina Krarup Nielsen

15:28 10 min

23+AGF - Aarhus Gymnastik Forening

InstruktørerLine & Trine

15:38 20 min

MiniREPDGI Østjylland

InstruktørerPernille Falkenberg, Amalie Granberg & Laura Juhl Madsen

15:58 5 min

Farvel og tak for i dag

Instruktører

Lotte Iversen, Lotte Iversen

Andre spændende arrangementer Vis alle arrangementer