Forårsopvisning - Ågård efterskole 19/3-2022 - Børnedag

Hvornår
19. mar 2022 kl. 10:00 til 16:08
Hvor
Ågård Efterskole, Kirkebakken 13, 6040 Egtved, Danmark
Hvem
Udøvere, 0 - 15 år, begynder, letøvede, øvede
Trænere, 0 - 99 år, begynder, letøvede, øvede

Nummer
2022 10 55 4002

Vi glæder os umådeligt meget til at kunne præsentere noget fremragende gymnastik til forårsstævnerne i DGI Sydøstjylland.

211 hold, næsten 8000 gymnaster, over 700 instruktører står klar til at give Jer en oplevelse fordelt ud over de enkelte dage.

Kom og mærk suset, og se resultatet af deltagernes træning i lokalforeningen.

Program for dagen kan ses herunder.

Publikum skal købe billetter i entréen.

Entrépriser:

Voksne: 60 kroner

Børn 5-12 år: 10 kroner

Børn 0-5 år: gratis

Voksne: 60 kroner

Børn 5-12 år: 10 kroner

Børn 0-5 år: gratis

10:00 5 min

Velkomst

Instruktører

10:05 25 min

Brædstrup JuniorholdBrædstrup IF

InstruktørerThomas, Jakob, Charlotte og Tina + hjælpeinstruktører

10:30 25 min

1014 SYDDGI Sydøstjylland

InstruktørerNicoline, Mille, Jonas, Niels Martin, Benni, Jacob, Emil og Eskild

10:55 22 min

JuniorholdetDalby Gymnastikforening

InstruktørerDitte Hulgaard, Rikke Madsen, Uffe Lunddorf, Martin Hvelplund, Søren Madsen og Martin Stubkjær

11:17 20 min

4.-5. klasse spring (piger og drenge)Øster Starup - Vester Nebel If

InstruktørerFredrik, Madspeter, Ulrik, Marianne, Susanne og Thomas

11:37 20 min

Junior Mix Ammitsbøl Sg&i

InstruktørerKim, Jacob, Tommy, Pernille, Louise, Helene og Kirsten

11:57 10 min

JuniorholdetNr. Bjært Strandhuse If

InstruktørerRasmus Mark Knudsen og David Kallestrup

12:07 10 min

2.-5. klasse rytmeØster Starup - Vester Nebel If

InstruktørerLaura Honore og Tilde Thorsen

12:17 12 min

SkruemaskinenAlminde Viuf G & if

InstruktørerClaus Buhl

12:29 12 min

GS 4 pigerGauerslund Gymnastik

InstruktørerEline, Julie, Helle og Frederik

12:41 20 min

2.-3. klasse springØster Starup - Vester Nebel If

InstruktørerFrederik, Claus, Bettina, Marianne, Caroline Borum, Peter Androsof og Lene Borum

13:01 20 min

SpringmixEgtved Idrætsforening

InstruktørerFreja Rebsdorf Carøe, Victoria Hufford, Anna Skou, Tilde Stelling, Kasper List.

13:21 12 min

MinimixBredsten Idrætsforening

InstruktørerJesper, Morten, Mia-Maria, Alberte

13:33 12 min

GS3 pigerGauerslund Gymnastik

InstruktørerSigne, Bettina, Marie og Caroline

13:45 12 min

Mini Springerne AFBUD- Fredericia Kvindelige Idrætsforening

InstruktørerKaren Sofia Jakobsen, Filippa Vig Knudstorp, Liva Feder Hansen, Tim Nøhr Jensen & Simon Jakobsen

13:57 25 min

ØSVN JuniorholdØster Starup/Vester Nebel if

InstruktørerIda, Emilie, Viktor, Markus, Mads, Jeppe og Nicolaj

14:22 12 min

GS1-2 pigerGauerslund Gymnastik

InstruktørerChristina, Lars, Anne-Lise, Alma, Caroline, Marie og Annemette

14:34 12 min

Juniormix Vamdrup IF, Gymnastik

InstruktørerEmma Rechnagel, Lars Paulsen, Pia Branderup Hansen, Daniela Tank Fokdal, Niels Holbæk

14:46 10 min

Jelling FS RytmedanceJelling fS

InstruktørerAlla Shamasneh, Kathrine Nørskov Riis og Rikke Refshøj

14:56 12 min

GS5 pigerGauerslund Gymnastik

InstruktørerJulie, Tue, Caroline, Casandra, Rebecca og Vilius

15:08 30 min

Junior SYDDGI Sydøstjylland

InstruktørerIda-Marie, Sofie, Emma, Johan, Malthe

15:38 10 min

SLUT PÅ DAGEN

Instruktører

09:30 25 min

Brædstrup JuniorholdBrædstrup IF

Instruktører

09:55 25 min

1014 SYDDGI Sydøstjylland

Instruktører

10:20 22 min

JuniorholdetDalby Gymnastikforening

Instruktører

10:42 20 min

4.-5. klasse spring (piger og drenge)Øster Starup - Vester Nebel If

Instruktører

11:02 20 min

Junior MixAmmitsbøl Sg&i

Instruktører

11:22 10 min

JuniorholdetNr. Bjært Strandhuse If

Instruktører

11:32 10 min

2.-5. klasse rytmeØster Starup - Vester Nebel If

Instruktører

11:42 12 min

SkruemaskinenAlminde Viuf G & if

Instruktører

11:54 12 min

GS 4 pigerGauerslund Gymnastik

Instruktører

12:06 20 min

2.-3. klasse springØster Starup - Vester Nebel If

Instruktører

12:26 20 min

SpringmixEgtved Idrætsforening

Instruktører

12:46 12 min

MinimixBredsten Idrætsforening

Instruktører

12:58 12 min

GS3 pigerGauerslund Gymnastik

Instruktører

13:10 12 min

Mini SpringerneAFBUD- Fredericia Kvindelige Idrætsforening

Instruktører

13:22 25 min

ØSVN JuniorholdØster Starup/Vester Nebel if

Instruktører

13:47 12 min

GS1-2 pigerGauerslund Gymnastik

Instruktører

13:59 12 min

JuniormixVamdrup IF, Gymnastik

Instruktører

14:11 10 min

Jelling FS RytmedanceJelling fS

Instruktører

14:21 12 min

GS5 pigerGauerslund Gymnastik

Instruktører

14:33 30 min

Junior SYDDGI Sydøstjylland

Instruktører

15:03 10 min

SLUT PÅ DAGEN

Instruktører

Andre spændende arrangementer Vis alle arrangementer