Forårsopvisning DGI Huset Vejle - 5/3-2022 - alle hold

Hvornår
5. mar 2022 kl. 10:00 til 16:27
Hvor
DGI-huset Vejle, Willy Sørensens Plads 5, 7100 Vejle, Danmark
Hvem
Udøvere, 6 - 99 år, begynder, letøvede, øvede
Trænere, 0 - 99 år, begynder, letøvede, øvede

Nummer
2022 10 55 4003

Vi glæder os umådeligt meget til at kunne præsentere noget fremragende gymnastik til forårsstævnerne i DGI Sydøstjylland.

211 hold, næsten 8000 gymnaster, over 700 instruktører står klar til at give Jer en oplevelse fordelt ud over de enkelte dage.

Kom og mærk suset, og se resultatet af deltagernes træning i lokalforeningerne.

Program for dagen kan ses herunder.

Publikum skal købe billetter i entréen.

Entrépriser:

Voksne: 60 kroner

Børn 5-12 år: 10 kroner

Børn 0-5 år: gratis

Voksne: 60 kroner

Børn 5-12 år: 10 kroner

Børn 0-5 år: gratis

09:30 30 min

ElevholdetVestbirk Musik- & Sportsefterskole

Instruktører

10:00 10 min

Firehøje SjipningFirehøje IF, Gymnastik

Instruktører

10:10 20 min

JuniorspringHatting If

Instruktører

10:30 15 min

MumieholdetGymf 95

Instruktører

10:45 20 min

JuniorMixAmmitsbøl Sg&i

Instruktører

11:05 10 min

MINIMUMVejle Gymnastik-Forening

Instruktører

11:15 12 min

JuniorspringAFBUD - Egtved Idrætsforening

Instruktører

11:27 12 min

Luftens Helte 1Ammitsbøl Sg&i

Instruktører

11:39 12 min

Luftens Helte 2Ammitsbøl Sg&i

Instruktører

11:51 10 min

Frøkner og FruerAmmitsbøl Sg&i

Instruktører

12:01 12 min

SaltomaskinenAlminde Viuf G & If

Instruktører

12:13 25 min

Seje Damer & Friske GutterGfg Gymnastikforeningen Gedved

Instruktører

12:38 25 min

Springmix 4.-5. klasse / juniormixTaulov-Skærbæk IF, Gymnastik

Instruktører

13:03 10 min

RytmerækkenAlminde Viuf G & If

Instruktører

13:13 10 min

ØP 16+Firehøje IF, Gymnastik

Instruktører

13:23 35 min

ElevholdetVojens Gymnastik- Og Idrætsefterskole

Instruktører

13:58 10 min

Mini RytmeAlminde Viuf G & If

Instruktører

14:08 20 min

SpringmixHover Idrætsforening

Instruktører

14:28 35 min

ElevholdetElbæk Efterskole

Instruktører

15:03 20 min

ØSVN IF VoksenmixØster Starup - Vester Nebel If

Instruktører

15:23 12 min

SkruemaskinenAlminde Viuf G & If

Instruktører

15:35 12 min

REP-holdet, rytmeDGI Sydøstjylland

Instruktører

10:00 10 min

Velkomst

Instruktører

10:10 30 min

ElevholdetVestbirk Musik- & Sportsefterskole

InstruktørerTina, Signe, Jørn, Nicolaj, Dennis

10:40 10 min

Firehøje SjipningFirehøje IF, Gymnastik

InstruktørerKatja Ramsing og Lisa Ramsing

10:50 20 min

JuniorspringHatting If

InstruktørerLukas F. Jensen, Marcus H. Bach-Nielsen, Martin S. Brohus, Sune Hermansen

11:10 15 min

MumieholdetGymf 95

InstruktørerThomas, Carsten, Poul Arne, Arne, Kirsten, Hanne, Inna, Dorthe og Karin

11:25 20 min

JuniorMixAmmitsbøl Sg&i

InstruktørerHelene, Jacob, Louise, Pernille, Tommy, Kirsten og Kim

11:45 10 min

MINIMUMVejle Gymnastik-Forening

InstruktørerLiva Oline Terp

11:55 12 min

JuniorspringAFBUD - Egtved Idrætsforening

InstruktørerGudmund Carøe, Mads Gravlund, William Hjortlund, Kristian Hjortlund

12:07 12 min

Luftens Helte 1Ammitsbøl Sg&i

InstruktørerTenna, Tommy, Jacob, Line og Patrycja

12:19 12 min

Luftens Helte 2Ammitsbøl Sg&i

InstruktørerHanne, Jesper, Pernille, Jacob, Kirsten og Patrycja

12:31 10 min

Frøkner og FruerAmmitsbøl Sg&i

InstruktørerHanne og Tenna

12:41 12 min

SaltomaskinenAlminde Viuf G & If

InstruktørerSimone Kehlet og Aksel Buhl

12:53 25 min

Seje Damer & Friske GutterGfg Gymnastikforeningen Gedved

InstruktørerSteen Henrik Sloth, Morten Bach, Torben Bjerring, Helle Mørch Andersen, Linn Trentel Busch

13:18 25 min

Springmix 4.-5. klasse / juniormixTaulov-Skærbæk IF, Gymnastik

InstruktørerMads, Allan, Søren, Pernille, Didde, Lars, Anne og Per

13:43 10 min

RytmerækkenAlminde Viuf G & If

InstruktørerAnne-Sofie Baden Rørholm og Ditte-Marie Baden Rørholm. Vikarer: Karoline Kargo og Hanne Ladegård

13:53 10 min

ØP 16+Firehøje IF, Gymnastik

InstruktørerLouise Antonsen

14:03 35 min

ElevholdetVojens Gymnastik- Og Idrætsefterskole

InstruktørerJens-Ole, Christian, John, Ida og Charlotte

14:38 10 min

Mini RytmeAlminde Viuf G & If

InstruktørerKaroline Kargo

14:48 20 min

SpringmixHover Idrætsforening

InstruktørerJørgen, Emil, Jacob, Lisbeth, Loa, Emilie, Karoline, Alberte, og Frederikke

15:08 35 min

ElevholdetElbæk Efterskole

InstruktørerSigne, Mathilde, Jeppe og Andreas

15:43 20 min

ØSVN IF VoksenmixØster Starup - Vester Nebel If

InstruktørerMarianne Thorsen, Kim Holm, Helle Holm og Per Thorsen

16:03 12 min

SkruemaskinenAlminde Viuf G & If

InstruktørerClaus Buhl

16:15 12 min

REP-holdet, rytmeDGI Sydøstjylland

InstruktørerFrida og Mette

16:27 10 min

SLUT PÅ DAGEN

Instruktører

Andre spændende arrangementer Vis alle arrangementer