Forårsopvisning DGI Huset Vejle - 6/3-2022 - alle hold

Hvornår
6. mar 2022 kl. 10:00 til 18:01
Hvor
DGI-huset Vejle, Willy Sørensens Plads 5, 7100 Vejle, Danmark
Hvem
Udøvere, 6 - 99 år, begynder, letøvede, øvede
Trænere, 0 - 99 år, begynder, letøvede, øvede

Nummer
2022 10 55 4004

Vi glæder os umådeligt meget til at kunne præsentere noget fremragende gymnastik til forårsstævnerne i DGI Sydøstjylland.

211 hold, næsten 8000 gymnaster, over 700 instruktører står klar til at give Jer en oplevelse fordelt ud over de enkelte dage.

Kom og mærk suset, og se resultatet af deltagernes træning i lokalforeningen.

Program for dagen kan ses herunder.

Publikum skal købe billetter i entréen.

Entrépriser:

Voksne: 60 kroner

Børn 5-12 år: 10 kroner

Børn 0-5 år: gratis

Voksne: 60 kroner

Børn 5-12 år: 10 kroner

Børn 0-5 år: gratis

09:25 50 min

ElevholdetDejbjerglund Efterskole

Instruktører

10:15 25 min

Brædstrup JuniorholdBrædstrup If

Instruktører

10:40 20 min

Brædstrup spring 2Brædstrup If

Instruktører

11:00 20 min

TalentholdNørremarkens forenede Sportsklubber

Instruktører

11:20 12 min

vejle spring teamNørremarkens forenede Sportsklubber

Instruktører

11:32 30 min

ElevholdetVedersø Idrætsefterskole

Instruktører

12:02 22 min

Bryrup SpringholdBryrup Idrætsforening

Instruktører

12:24 10 min

Ynglinge PigerJelling fS

Instruktører

12:34 30 min

Fyns Rep. holdDGI Fyn

Instruktører

13:04 10 min

Vakse DamerFredericia Kvindelige Idrætsforening

Instruktører

13:14 30 min

ElevholdetBrøruphus Efterskole

Instruktører

13:44 7 min

Mini Mono Grand PrixJelling fS

Instruktører

13:51 12 min

JuniormixAFBUD- Vinding Sportsforening

Instruktører

14:03 33 min

ElevholdetBalle Musik- & Idrætsefterskole

Instruktører

14:36 20 min

VGF AfterrepVejle Gymnastik-Forening

Instruktører

14:56 30 min

SportsakademietEfterskolen BGI akademiet

Instruktører

15:26 10 min

RebholdetJelling fS

Instruktører

15:36 15 min

OnsdagsspringerneGymnastikforeningen 94 - Fredericia

Instruktører

15:51 30 min

ElevholdetDen danske Design- og Håndværksefterskole

Instruktører

16:21 10 min

UPS - Udtagede Piger SøvindSøvind GIF

Instruktører

16:31 25 min

Junior MIDTDGI Sydøstjylland

Instruktører

16:56 30 min

GymnastikakademietEfterskolen BGI akademiet

Instruktører

10:00 10 min

Velkomst

Instruktører

10:10 40 min

ElevholdetDejbjerglund Efterskole

InstruktørerGitte, Malene, Emma, Mads, Simon, Anders

10:50 25 min

Brædstrup JuniorholdBrædstrup If

InstruktørerThomas, Jakob, Tina, Charlotte + plus hjælpeinstruktører

11:15 20 min

Brædstrup spring 2Brædstrup If

InstruktørerCharlotte Krogh + 13 hjælpeinstruktører

11:35 20 min

TalentholdNørremarkens forenede Sportsklubber

InstruktørerFinn, Sanel Sedina, Elmedina

11:55 12 min

vejle spring teamNørremarkens forenede Sportsklubber

InstruktørerJosephine, Lene, Joachim

12:07 30 min

ElevholdetVedersø Idrætsefterskole

InstruktørerGunvor, Pernille, Mads Emil og Nikolaj

12:37 22 min

Bryrup SpringholdBryrup Idrætsforening

InstruktørerLars Wingender, Jesper Emil Lund, Astrid Lund Jørgensen, Susanne Thiim Nielsen, Anders Vejen, Jeppe Bjerregaard, Kathrine V. Christensen, Simon Hermansen, Kirstine Svansø Iversen, Marcus Møller-Andersen, Edith Muhlig Lund.

12:59 10 min

Ynglinge PigerJelling fS

InstruktørerJohanne Winther Hansen og Mie Sindberg Madsen

13:09 30 min

Fyns Rep. holdDGI Fyn

InstruktørerSimon Söderlund, Jeppe Kaas, Tobias Kettelz og Mads Kirk

13:39 10 min

Vakse DamerFredericia Kvindelige Idrætsforening

InstruktørerIna Krarup Nielsen og Dorte Albertsen

13:49 30 min

ElevholdetBrøruphus Efterskole

InstruktørerSøren, Thomas, Simon, Christina og Frederikke

14:19 7 min

Mini Mono Grand PrixJelling fS

InstruktørerAstrid Engmark og Josefine Neil Frank Pedersen

14:26 12 min

JuniormixAFBUD - Vinding Sportsforening

InstruktørerKamma, Karoline, Peter, Jonas og Eskild

14:38 33 min

ElevholdetBalle Musik- & Idrætsefterskole

InstruktørerBenjamin Malene Valentin Nanna

15:11 20 min

VGF AfterrepVejle Gymnastik-Forening

InstruktørerKatrine Stenum, Line Hahn, Jane Karberg Risager og Jan Handler Schmidt, Kim Gottschal, Lise Bjerge Ryttersgaard

15:31 30 min

SportsakademietEfterskolen BGI akademiet

InstruktørerMarie, Lene, Sofie, Frida, Nanna, Kim, Lars, Frederik, Dirch, Jan, Mads

16:01 10 min

RebholdetJelling fS

InstruktørerAnia Marie Lorenzen og Katja Ramsing

16:11 15 min

OnsdagsspringerneGymnastikforeningen 94 - Fredericia

InstruktørerSofie, Casper og Jan

16:26 30 min

ElevholdetDen danske Design- og Håndværksefterskole

InstruktørerSøren, Peter, Louise, Christina

16:56 10 min

UPS - Udtagede Piger SøvindSøvind GIF

InstruktørerHenriette Dideriksen, Frida Juul, Kristine Bisgaard

17:06 25 min

Junior MIDTDGI Sydøstjylland

InstruktørerSara, Rebekka, Cristoffer, Elias, Alberte, Christian.

17:31 30 min

GymnastikakademietEfterskolen BGI akademiet

InstruktørerMarie, Lene, Sofie, Frida, Nanna, Kim, Lars, Frederik, Dirch, Jan, Mads

18:01 10 min

SLUT PÅ DAGEN

Instruktører

Andre spændende arrangementer Vis alle arrangementer