Forårsopvisning DGI Huset Vejle - 12/3-2022 - alle hold

Hvornår
12. mar 2022 kl. 09:00 til 19:39
Hvor
DGI-huset Vejle, Willy Sørensens Plads 5, 7100 Vejle, Danmark
Hvem
Udøvere, 6 - 99 år, begynder, letøvede, øvede
Trænere, 0 - 99 år, begynder, letøvede, øvede

Nummer
2022 10 55 4005

Vi glæder os umådeligt meget til at kunne præsentere noget fremragende gymnastik til forårsstævnerne i DGI Sydøstjylland.

211 hold, næsten 8000 gymnaster, over 700 instruktører står klar til at give Jer en oplevelse fordelt ud over de enkelte dage.

Kom og mærk suset, og se resultatet af deltagernes træning i lokalforeningen.

Program for dagen kan ses herunder.

Publikum skal købe billetter i entréen.

Entrépriser:

Voksne: 60 kroner

Børn 5-12 år: 10 kroner

Børn 0-5 år: gratis

Voksne: 60 kroner

Børn 5-12 år: 10 kroner

Børn 0-5 år: gratis

08:30 25 min

LilleholdetVejstrup Efterskole

Instruktører

08:55 10 min

Ågård UnitedØster Starup - Vester Nebel If

Instruktører

09:05 12 min

Minimix springBredstrup-Pjedsted Idrætsforening

Instruktører

09:17 10 min

YnglingepigerBredstrup-Pjedsted Idrætsforening

Instruktører

09:27 8 min

Vejle Vesteregns MotionsherrerVejle Vesteregns Motionsgymnastik

Instruktører

09:35 7 min

Farre IF MotionsdamerVejle Vesteregns Motionsgymnastik

Instruktører

09:42 12 min

MiniSpringJelling fS

Instruktører

09:54 10 min

QvindeholdetAmmitsbøl Sg&i

Instruktører

10:04 20 min

løsning spring 5. - 9. klasseLøsning Gymnastikforening

Instruktører

10:24 30 min

ElevholdetLevring Efterskole

Instruktører

10:54 10 min

AuraBredstrup-Pjedsted Idrætsforening

Instruktører

11:04 20 min

Mix HoldetLindved Gymnastikforening

Instruktører

11:24 10 min

MixMaxQGymnastikforeningen 94 - Fredericia

Instruktører

11:34 12 min

Spring 3.-6. klasseFirehøje IF, Gymnastik

Instruktører

11:46 30 min

ElevholdetVejstrup Efterskole

Instruktører

12:16 12 min

fredagsteametLøsning Gymnastikforening

Instruktører

12:28 12 min

Mini-mixAFBUD - Erritsø G & I F

Instruktører

12:40 25 min

ØSVN JuniorholdØster Starup - Vester Nebel If

Instruktører

13:05 30 min

Junior SYDDGI Sydøstjylland

Instruktører

13:35 10 min

PGASG - Aarhus Studenter Gymnastik & Fitness

Instruktører

13:45 20 min

TeamGym MinipigerVejle Gymnastik-Forening

Instruktører

14:05 25 min

JuniorholdetJelling fS

Instruktører

14:30 10 min

Junior RebJelling fS

Instruktører

14:40 25 min

ASPIRANT holdetDGI Sydøstjylland

Instruktører

15:05 20 min

SpRytmeVejle Gymnastik-Forening

Instruktører

15:25 30 min

Junior NORDDGI Sydøstjylland

Instruktører

15:55 12 min

Mega-MixErritsø G & I F

Instruktører

16:07 30 min

ElevholdetBrejninggaard Efterskole

Instruktører

16:37 20 min

JuniormixHøjen G & U

Instruktører

16:57 10 min

Rytme LadiesFirehøje IF, Gymnastik

Instruktører

17:07 22 min

Firehøje JuniorholdFirehøje IF, Gymnastik

Instruktører

17:29 30 min

ElevholdetBøvling Idrætsefterskole

Instruktører

17:59 25 min

Bellinge Gymnasterne Performance Elite TeamBellinge Gymnasterne

Instruktører

18:24 35 min

ElevholdetVesterlund Efterskole

Instruktører

18:59 10 min

SLUT PÅ DAGEN

Instruktører

09:00 10 min

Velkomst

Instruktører

09:10 25 min

LilleholdetVejstrup Efterskole

InstruktørerEmilie, Louise, Anders, Christian, Flemming

09:35 10 min

Ågård UnitedØster Starup - Vester Nebel If

InstruktørerVinnie Bonde og Tina Hejsel

09:45 12 min

Minimix springBredstrup-Pjedsted Idrætsforening

InstruktørerFrederik, Jacob, Hanne, Marie og Benedikte

09:57 10 min

YnglingepigerBredstrup-Pjedsted Idrætsforening

InstruktørerLinda

10:07 8 min

Vejle Vesteregns MotionsherrerVejle Vesteregns Motionsgymnastik

InstruktørerJane Faurbye

10:15 7 min

Farre IF MotionsdamerVejle Vesteregns Motionsgymnastik

InstruktørerJane Faurbye

10:22 12 min

MiniSpringJelling fS

InstruktørerJakob Vinther Jensen, Jane Vinther Jensen, Olivia Andersen Meier, Anders Würtz Rudolf, Gunnar Rudolf, Kim Loft Laursen og Steen Grünewald

10:34 10 min

QvindeholdetAmmitsbøl Sg&i

InstruktørerAnnette og Lene

10:44 20 min

løsning spring 5. - 9. klasseLøsning Gymnastikforening

InstruktørerJesper, Thomas, Jørn, Claus, Kristoffer, Esben, Christian, Simon, Markus, Ellen

11:04 30 min

ElevholdetLevring Efterskole

InstruktørerRandi, Josephine, Salva og Jacob

11:34 10 min

AuraBredstrup-Pjedsted Idrætsforening

InstruktørerMette og kari

11:44 20 min

Mix HoldetLindved Gymnastikforening

InstruktørerLars, Jesper, Jonny, Harald, Rasmus og Susanne

12:04 10 min

MixMaxQGymnastikforeningen 94 - Fredericia

InstruktørerMikala Kyster og Trine Maria Hansen

12:14 12 min

Spring 3.-6. klasseFirehøje IF, Gymnastik

InstruktørerJeppe Dalegaard, Lisa Ramsing, Caroline Andreasen, Bettina Larsen, Katja Ramsing og Mads Thomsen

12:26 30 min

ElevholdetVejstrup Efterskole

InstruktørerSigne-Andre, Emilie, Louise, Simon, Flemming, Anders, Kristoffer, Jacob

12:56 12 min

fredagsteametLøsning Gymnastikforening

Instruktørerjesper ,Ellen

13:08 12 min

Mini-mixAFBUD - Erritsø G & I F

InstruktørerCecilie, Emma, Noah, Heidi, Grith

13:20 25 min

ØSVN JuniorholdØster Starup - Vester Nebel If

InstruktørerIda, Emilie, Viktor, Markus, Mads, Jeppe og Nicolaj

13:45 30 min

Junior SYDDGI Sydøstjylland

InstruktørerIda-Marie, Sofie, Emma, Johan, Malthe

14:15 10 min

PGASG - Aarhus Studenter Gymnastik & Fitness

InstruktørerTilde Vistesen og Emilie Hensen

14:25 20 min

TeamGym MinipigerVejle Gymnastik-Forening

InstruktørerJohnny Andersen, Sofie Elving, Frederik Nielsen, Jeanette Kröll, Magnus Møller, Victoria Jakobsen

14:45 25 min

JuniorholdetJelling fS

InstruktørerCaroline Kristiansen, Sarah Graversen, Cristoffer Boldes, Markus Tamberg, Mathias Graversen, Alex Bojstrup, Anne Thomsen, Christian Mols, John Tamberg, Lise Mols

15:10 10 min

Junior RebJelling fS

InstruktørerCaroline Savskov Matzen, Lærke Marie Christoffersen og Katja Ramsing

15:20 25 min

ASPIRANT holdetDGI Sydøstjylland

InstruktørerHenriette, Katrine, Jesper, Mathias, Nikolaj

15:45 20 min

SpRytmeVejle Gymnastik-Forening

InstruktørerSolveig Olesen, Rasmus Dalstrup, Mads Illemann, Linda Bojesen Jensen Maria Midtgaard og Johnny Andersen

16:05 30 min

Junior NORDDGI Sydøstjylland

InstruktørerBrian, Kristian, Anne-Sofie, Astrid, Dea, Jamie, Jonas, Peter, Signe

16:35 12 min

Mega-MixErritsø G & I F

InstruktørerEmil, Jacob, Henrik, Nicoline

16:47 30 min

ElevholdetBrejninggaard Efterskole

InstruktørerMartin, Rasmus, Mathias, Alberthe og Louise

17:17 20 min

JuniormixHøjen G & U

InstruktørerMalthe Smedegaard, Christian Grønhøj, Kristine Juhl, Anne-Sofie Larsen

17:37 10 min

Rytme LadiesFirehøje IF, Gymnastik

InstruktørerElsebeth Bloch Thomsen

17:47 22 min

Firehøje JuniorholdFirehøje IF, Gymnastik

InstruktørerAnders Dan Petersen, Benjamin Kirkeby, Laurits Leth, Malthe Aggeboe Bak Andersen, Emilie Bay Rasmussen og Silke Olivia Brødsgaard

18:09 30 min

ElevholdetBøvling Idrætsefterskole

InstruktørerFreja, Pernille, Stefan, Elias, Bjarke, Mads, Bill

18:39 25 min

Bellinge Gymnasterne Performance Elite TeamBellinge Gymnasterne

InstruktørerTrine Moesgaard, Henrik Bojsen Kjær, Mark Østergaard Hansen, Michael Moesgaard

19:04 35 min

ElevholdetVesterlund Efterskole

InstruktørerCarina, Caroline, Lærke, Matilde, Jacob, Søren, Rasmus, Lars

19:39 10 min

SLUT PÅ DAGEN

Instruktører

Andre spændende arrangementer Vis alle arrangementer