Forårsopvisning DGI Huset Vejle - 13/3-2022 - alle hold

Hvornår
13. mar 2022 kl. 10:00 til 18:09
Hvor
DGI-huset Vejle, Willy Sørensens Plads 5, 7100 Vejle, Danmark
Hvem
Udøvere, 6 - 99 år, begynder, letøvede, øvede
Trænere, 0 - 99 år, begynder, letøvede, øvede

Nummer
2022 10 55 4006

Vi glæder os umådeligt meget til at kunne præsentere noget fremragende gymnastik til forårsstævnerne i DGI Sydøstjylland.

211 hold, næsten 8000 gymnaster, over 700 instruktører står klar til at give Jer en oplevelse fordelt ud over de enkelte dage.

Kom og mærk suset, og se resultatet af deltagernes træning i lokalforeningen.

Program for dagen kan ses herunder.

Publikum skal købe billetter i entréen.

Entrépriser:

Voksne: 60 kroner

Børn 5-12 år: 10 kroner

Børn 0-5 år: gratis

Voksne: 60 kroner

Børn 5-12 år: 10 kroner

Børn 0-5 år: gratis

09:30 35 min

Viborg eliteholdViborg Idrætshøjskole

Instruktører

10:05 25 min

1014NORDDGI Sydøstjylland

Instruktører

10:30 20 min

KrudtuglerneGive GIF

Instruktører

10:50 8 min

Rytme 4-6 kl.Hedensted Gymnastikforening

Instruktører

10:58 30 min

ElevholdetBjergsnæs Efterskole

Instruktører

11:28 10 min

Dance MixGive GIF

Instruktører

11:38 25 min

1014 SYDDGI Sydøstjylland

Instruktører

12:03 20 min

Højtflyvende drenge og pigerGive GIF

Instruktører

12:23 20 min

TeamGym mikro og miniJelling fS

Instruktører

12:43 25 min

ElevholdetSdr. Feldings Efterskole

Instruktører

13:08 12 min

KIF TurbospringKIF Gymnastik & Spring

Instruktører

13:20 25 min

Talentholdet HedenstedHedensted Gymnastikforening

Instruktører

13:45 30 min

ElevholdetSundeved Efterskole

Instruktører

14:15 12 min

KIF AspirantKIF Gymnastik & Spring

Instruktører

14:27 25 min

MandagsholdeneSkibet Idrætsforening

Instruktører

14:52 30 min

ElevholdetVandel Efterskole

Instruktører

15:22 12 min

AspirantholdetHedensted Gymnastikforening

Instruktører

15:34 10 min

Rythme & DanceVejle Gymnastik-Forening

Instruktører

15:44 20 min

KIF SupermixKIF Gymnastik & Spring

Instruktører

16:04 25 min

Jump 'n DanceGive GIF

Instruktører

16:29 30 min

ElevholdetFlemming Efterskole

Instruktører

10:00 10 min

Velkomst

Instruktører

10:10 35 min

Viborg eliteholdViborg Idrætshøjskole

InstruktørerKathrine Larsen, Iben Bagger, Marie Pilely, Anders Vestergaard, Christian Etzerodt og Jakob Overgaard

10:45 25 min

1014NORDDGI Sydøstjylland

InstruktørerCamilla, Kirstine, Mie, Isabella, Clara, Jonas, Mikkel

11:10 20 min

KrudtuglerneGive GIF

InstruktørerEmma Egebjerg Vestergaard, Maja Lundtoft Lindbjerg, Rikke Søgaard Toft, Willemijn de Bruijn, Anne Sofie Søgaard Toft, Bende Thøgersen, Frederikke Østergaard Vingborg, Freja Ladegaard, Frida Ø. Andersen, Jakob Morthorst Møller, Loa Blok Egsgaard, Mads Nissen, Malene Pasgaard

11:30 8 min

Rytme 4-6 kl.Hedensted Gymnastikforening

InstruktørerMaja Dithlevsen og Ellen Hassinggaard

11:38 30 min

ElevholdetBjergsnæs Efterskole

InstruktørerMarie, Kristine, Lui, Anders og Carsten

12:08 10 min

Dance MixGive GIF

InstruktørerSofie Morell, Birgitte Post, Majken Thøgersen

12:18 25 min

1014 SYDDGI Sydøstjylland

InstruktørerNicoline, Mille, Jonas, Niels Martin, Benni, Jacob, Emil og Eskild

12:43 20 min

Højtflyvende drenge og pigerGive GIF

InstruktørerInger Morthorst Møller, Nickolaj Berthelsen, Dorte Ib, Anders Korsgaard, Brian Korsgaard, Dorte Jakobsen, Helle Gudiksen Hansen, Michael Egsgaard, Nadia Murmann Lind, Nicklas Christensen, Sofie Schmidt, Valdemark Frydensbjerg

13:03 20 min

TeamGym mikro og miniJelling fS

InstruktørerMorten Espesen, Lise-Lotte Madsen, Lasse Lund, Camilla Engsig Hansen, Camilla Boldes

13:23 25 min

ElevholdetSdr. Feldings Efterskole

InstruktørerPeter, Simon, Kathrine og Rieke

13:48 12 min

KIF TurbospringKIF Gymnastik & Spring

InstruktørerMads (Holdleder)Anni, Helle, Jacob, Jeannette, Lars, Mads, Mathilde, Niklas og Tom

14:00 25 min

Talentholdet HedenstedHedensted Gymnastikforening

InstruktørerJesper Olesen, Mette Juhl Hansen, Simon Husballe, Jesper Langhoff, Kristian Duborg, Jacob Abrahamsen, Sara Höppner, Louise Jakobsen

14:25 30 min

ElevholdetSundeved Efterskole

InstruktørerMarie, Maria, Daniel, Kristian, Steffan

14:55 12 min

KIF AspirantKIF Gymnastik & Spring

InstruktørerMarcus (Holdleder) Alberte, Emil, Marie og Jakob

15:07 25 min

MandagsholdeneSkibet Idrætsforening

InstruktørerAnne Dorte, Maria og Arne + hjælpeinstruktører

15:32 30 min

ElevholdetVandel Efterskole

InstruktørerLouise, Randi, Joep, Johannes

16:02 12 min

AspirantholdetHedensted Gymnastikforening

InstruktørerNick Feldt, Josefine Balle, Mikkel Teist, Jonas Bentley, Karan Bøye og Jonas Buch

16:14 10 min

Rythme & DanceVejle Gymnastik-Forening

InstruktørerClara Fisker

16:24 20 min

KIF SupermixKIF Gymnastik & Spring

InstruktørerMathias (Holdleder) Emil, Marcus, Niklas, Tenna og Thor

16:44 25 min

Jump 'n DanceGive GIF

InstruktørerAnne Jæger, Anne Stine Skau Skovholm, Kasper Skau, Katrine Jensen, Nickolaj Berthelsen, Søren Friis, Morten Thorup, Michael Egsgaard, Mathias Korsholm, Anders Korsholm, Benni Bertelsen

17:09 30 min

ElevholdetFlemming Efterskole

InstruktørerMette, Amalie, Maria, Betina, Lasse, Jeppe og Joakim

17:39 10 min

SLUT PÅ DAGEN

Instruktører

Andre spændende arrangementer Vis alle arrangementer