DGI Forårsopvisning i Sønderborg - Lørdag d. 5. marts 2022

Hvornår
5. mar 2022 kl. 08:00 til 18:00
Hvor
Humlehøjhallen, Stråbjergvej 1, 6400 Sønderborg, Danmark
Hvem
Udøvere, 0 - 99 år, begynder, letøvede, øvede

Nummer
2022 13 55 4103

09:00 60 min

Dørene åbnes

Instruktører

10:00 5 min

Velkomst

Instruktører

10:05 35 min

ElevholdAgerskov Ungdomsskole

InstruktørerKatrine Ipsen, Sofie Frisch, Mikkel Steffensen, Mads Hamborg

10:40 10 min

Sønderskov-Skolens SFO/KlubDGI Sønderjylland Institutioner og Skoler

InstruktørerJutta Østergaard

10:50 25 min

MiniMixDGI Sønderjylland

InstruktørerAnders, Gustav, Jonas, Laura, Sarah og Signe

11:15 15 min

Pause

Instruktører

11:30 30 min

JYNDGI Sønderjylland

InstruktørerLine, Sally, Rasmus, Magnus og Martin

12:00 15 min

Spring 2. - 5. kl.Gråsten Idræts- og Gymnastikforening

InstruktørerPeder Kraack

12:15 35 min

ElevholdVesterlund Efterskole

InstruktørerCarina, Caroline, Maria, Jacob, Martin, Søren, Oliver og Lars

12:50 15 min

Springpiger 3. - 6. kl. øvedeDybbøl Idræts- og Ungdomsforening

InstruktørerKristian, Peter, Troels, Marius, Anna, Clara og Jonas

13:05 15 min

Pause

Instruktører

13:20 15 min

Broager spring fra 6. kl. og opBroagerlands U- & IF - Gymnastik

InstruktørerMaria H, Rasmus og Mads

13:35 5 min

Pause

Instruktører

13:40 15 min

Springpiger 0. - 2. kl.Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

InstruktørerKristian, Anders, Flemming, Anne, Ellen Kirstine, Frederikke og 2 × Freja

13:55 10 min

TeensVidar

InstruktørerMichelle, Anne og Signe

14:05 35 min

ElevholdNordfyns Efterskole

InstruktørerEmil, Christian, Line, Lærke og Uffe

14:40 15 min

Broager spring 3. - 5. kl.Broagerlands U- & IF - Gymnastik

InstruktørerMaria Holm, Rasmus, Mads, Abbie, Freya, Julie og Mathilde

14:55 15 min

Pause

Instruktører

15:10 30 min

JYSDGI Sønderjylland

InstruktørerAmalie, Sofie, Julie, Rasmus J, Rasmus W, Anders, Jacob og Jesper

15:40 10 min

Hold A'Varnæs-Bovrup Idrætsforening

InstruktørerCecilie og Sigrid

15:50 15 min

Springdrenge 6. - 9. kl.Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

InstruktørerPeder og Marius

16:05 10 min

UDGÅETMidtals Idrætsforening

InstruktørerSarah

16:15 35 min

ElevholdVejstrup Efterskole

InstruktørerEmilie, Signe-Andrea, Louise, Simon, Anders, Flemming, Kristoffer, Jacob

16:50 0 min

Instruktører

09:15 40 min

ElevholdAgerskov Ungdomsskole

InstruktørerKatrine Ipsen, Sofie Frisch, Mikkel Steffensen, Mads Hamborg

09:55 10 min

Sønderskov-Skolens SFO/KlubDGI Sønderjylland Institutioner og Skoler

InstruktørerJutta Østergaard

10:05 35 min

MiniMixDGI Sønderjylland

InstruktørerAnders, Gustav, Jonas, Laura, Sarah og Signe

10:40 35 min

JYNDGI Sønderjylland

InstruktørerLine, Sally, Rasmus, Magnus og Martin

11:15 15 min

Spring 2. - 5. kl.Gråsten Idræts- og Gymnastikforening

InstruktørerPeder Kraack

11:30 35 min

ElevholdVesterlund Efterskole

InstruktørerCarina, Caroline, Maria, Jacob, Martin, Søren, Oliver og Lars

12:05 25 min

Springpiger 3. - 6. kl. øvedeDybbøl Idræts- og Ungdomsforening

InstruktørerKristian, Peter, Troels, Marius, Anna, Clara og Jonas

12:30 25 min

Broager spring fra 6. kl. og opBroagerlands U- & IF - Gymnastik

InstruktørerMaria H, Rasmus og Mads

12:55 15 min

Springpiger 0. - 2. kl.Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

InstruktørerKristian, Anders, Flemming, Anne, Ellen Kirstine, Frederikke og 2 × Freja

13:10 10 min

TeensVidar

InstruktørerMichelle, Anne og Signe

13:20 35 min

ElevholdNordfyns Efterskole

InstruktørerEmil, Christian, Line, Lærke og Uffe

13:55 30 min

Broager spring 3. - 5. kl.Broagerlands U- & IF - Gymnastik

InstruktørerMaria Holm, Rasmus, Mads, Abbie, Freya, Julie og Mathilde

14:25 30 min

JYSDGI Sønderjylland

InstruktørerAmalie, Sofie, Julie, Rasmus J, Rasmus W, Anders, Jacob og Jesper

14:55 10 min

Hold A'Varnæs-Bovrup Idrætsforening

InstruktørerCecilie og Sigrid

15:05 15 min

Springdrenge 6. - 9. kl.Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

InstruktørerPeder og Marius

15:20 10 min

Unge pigerMidtals Idrætsforening

InstruktørerSarah

15:30 35 min

ElevholdVejstrup Efterskole

InstruktørerEmilie, Signe-Andrea, Louise, Simon, Anders, Flemming, Kristoffer, Jacob

Andre spændende arrangementer Vis alle arrangementer