DGI Forårsopvisning Sønderborg - Søndag d. 6. marts 2022

Hvornår
6. mar 2022 kl. 08:00 til 18:00
Hvor
Humlehøjhallen, Stråbjergvej 1, 6400 Sønderborg, Danmark
Hvem
Udøvere, 0 - 99 år, begynder, letøvede, øvede

Nummer
2022 13 55 4203

08:30 60 min

Dørene åbnes

Instruktører

09:30 5 min

Velkomst

Instruktører

09:35 35 min

BernsHoldetBernstorffsminde Efterskole

InstruktørerFreja, Nikoline, Susan, Nikolaj, Simon og Janus

10:10 10 min

6. - 9. kl. rytmepigerDybbøl Idræts- og Ungdomsforening

InstruktørerLouise, Helle og Kathrine

10:20 35 min

ElevholdBernstorffsminde Efterskole

InstruktørerFreja, Helle, Laura, Line, Janus, Nikolaj, Jakob og Mathias

10:55 20 min

Pause

Instruktører

11:15 15 min

Springdrenge 0. - 5. kl.Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

InstruktørerKeld, Flemming,Torben, Peter, Mike, Rene og Jeppe

11:30 25 min

MiniMixDGI Sønderjylland

InstruktørerAnders, Gustav, Jonas, Laura, Sarah og Signe

11:55 35 min

ElevholdBGI Akademiet

InstruktørerMarie, Lene, Sofie, Frida, Nanna, Kim, Lars, Dirch, Jan, Mads, Alexander, Freja

12:30 10 min

ASØPVarnæs-Bovrup Idrætsforening

InstruktørerSigne og Sofie

12:40 15 min

Pause

Instruktører

12:55 10 min

Ulkebøl pigespringUlkebøl Gymnastik

InstruktørerCecilie, Berivan, Berfin og Liva

13:05 15 min

NSU 1. - 3. klasses spring/rytmeNotmark Sogns Ungdomsforening

InstruktørerFrederikke, Mathilde, Anette, Thilde, Sarah og Lena

13:20 10 min

NSU Fælles RytmeholdNotmark Sogns Ungdomsforening

InstruktørerKaroline og Anette

13:30 10 min

Rytme 1. - 5. klasseMidtals Idrætsforening

InstruktørerCaroline og Caroline

13:40 15 min

NSU 4. klasse+, spring/rytmeNotmark Sogns Ungdomsforening

InstruktørerSarah og Lena

13:55 10 min

Æ' FrøknerNr. Hostrup Ungdomsforening

InstruktørerLise og Ditte

14:05 15 min

Pause

Instruktører

14:20 20 min

VBIF PowertumblingVarnæs-Bovrup Idrætsforening

InstruktørerSteffen Spanger

14:40 10 min

UDGÅETMidtals Idrætsforening

InstruktørerAndrea

14:50 35 min

JYSDGI Sønderjylland

InstruktørerAmalie, Sofie, Julie, Rasmus J, Rasmus W, Anders, Jacob og Jesper

15:25 35 min

ElevholdBrejninggaard Efterskole

InstruktørerAlberthe, Louise, Rasmus, Mathias og Martin

16:00 10 min

Faneudmarch

Instruktører

08:50 35 min

BernsHoldetBernstorffsminde Efterskole

InstruktørerFreja, Nikoline, Susan, Nikolaj, Simon og Janus

09:25 10 min

6. - 9. kl. rytmepigerDybbøl Idræts- og Ungdomsforening

InstruktørerLouise, Helle og Kathrine

09:35 35 min

ElevholdBernstorffsminde Efterskole

InstruktørerFreja, Helle, Laura, Line, Janus, Nikolaj, Jakob og Mathias

10:10 20 min

Springdrenge 0. - 5. kl.Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

InstruktørerKeld, Flemming,Torben, Peter, Mike, Rene og Jeppe

10:30 40 min

MiniMixDGI Sønderjylland

InstruktørerAnders, Gustav, Jonas, Laura, Sarah og Signe

11:10 35 min

ElevholdBGI Akademiet

InstruktørerMarie, Lene, Sofie, Frida, Nanna, Kim, Lars, Dirch, Jan, Mads, Alexander, Freja

11:45 15 min

ASØPVarnæs-Bovrup Idrætsforening

InstruktørerSigne og Sofie

12:00 15 min

Ulkebøl pigespringUlkebøl Gymnastik

InstruktørerCecilie, Berivan, Berfin og Liva

12:15 20 min

NSU 1. - 3. klasses spring/rytmeNotmark Sogns Ungdomsforening

InstruktørerFrederikke, Mathilde, Anette, Thilde, Sarah og Lena

12:35 10 min

NSU Fælles RytmeholdNotmark Sogns Ungdomsforening

InstruktørerKaroline og Anette

12:45 10 min

Rytme 1. - 5. klasseMidtals Idrætsforening

InstruktørerCaroline og Caroline

12:55 15 min

NSU 4. klasse+, spring/rytmeNotmark Sogns Ungdomsforening

InstruktørerSarah og Lena

13:10 20 min

Æ' FrøknerNr. Hostrup Ungdomsforening

InstruktørerLise og Ditte

13:30 20 min

VBIF PowertumblingVarnæs-Bovrup Idrætsforening

InstruktørerSteffen Spanger

13:50 10 min

Små sure 18+Midtals Idrætsforening

InstruktørerAndrea

14:00 40 min

JYSDGI Sønderjylland

InstruktørerAmalie, Sofie, Julie, Rasmus J, Rasmus W, Anders, Jacob og Jesper

14:40 35 min

ElevholdBrejninggaard Efterskole

InstruktørerAlberthe, Louise, Rasmus, Mathias og Martin

Andre spændende arrangementer Vis alle arrangementer