DGI Opvisning i Paarup 5/3

Hvornår
5. mar 2022 kl. 10:00 til 17:00
Hvor
Paarup Hallerne, Paarupvej 21, Paarup, Odense NV, 5210 Odense NV, Danmark
Hvem
Udøvere, begynder, letøvede, øvede

Nummer
2022 16 55 4002

Programmet er klar. Til dig som instruktør: Læs INFOBREVET godt igennem inden 5/3.

Kom til DGI Fyn forårsopvisning i Paarup for både børn og juniorer. 
 
Denne weekend i Paarup er et nyt tiltag. Vi håber at der bliver plads til alle som gerne vil rundt på Fyn og vise hvad de har lært.

Opvisningen afvikles i samarbejde med en eller flere lokalforeninger, som gør et stort stykke frivilligt arbejde. 
For praktiske spørgsmål, kontakt stævneleder: Jakob Hemmingsen - jakob.hemmingsen@live.dk  
 
Forårsopvisningerne i DGI Fyn er en blanding af ny inspiration og glæden ved gymnastikkens traditioner. De er samlingspunkt for en masse mennesker, der elsker gymnastik.

Kom og oplev stemningen og tag del i glæden ved gymnastikken.

10:00 5 min

Faneindmarch

Instruktører

10:05 30 min

ElevholdVejstrup Efterskole

InstruktørerSigne-Andrea, Louise, Emilie, Simon, Kristoffer, Anders, Flemming og Jacob

10:35 5 min

Pause

Instruktører

10:40 11 min

Royal RebelsTarup-Paarup IF - Gymnastik

InstruktørerIsabel, Falk og Nete

10:51 30 min

ElevholdBalle Musik- & Idrætsefterskole

InstruktørerMalene, Valentin, Nanna og Benjamin

11:21 13 min

Sassy SistersTarup-Paarup IF - Gymnastik

InstruktørerIsabel, Falk og Nete

11:34 25 min

GFH´s Juniorhold Gymnastikforeningen Fjelsted-Harndrup

InstruktørerSune, Ulrik, Frederik, Laura, Laura S, Victor, Mette, Karina og Lise

11:59 17 min

Devils DancesquadTarup-Paarup IF - Gymnastik

InstruktørerNete

12:16 15 min

Mixhold PlusSøndersø GF

InstruktørerMaiken, Kamille, Mathilde, Pernille, Marlene, Magnus, Mikkel, Magnus, Stine, Jakob

12:31 30 min

ElevholdBernstorffsminde Efterskole

InstruktørerHelle, Freja, Laura, Line, Mathias, Janus, Nikolaj og Jakob

13:01 15 min

DGI Fyn Minijunior - SøndersøSøndersø GF

InstruktørerStine, Naja, Alberte, Maja, Sofie, Jens Ole, Martin, Jakob

13:16 25 min

BernsholdetBernstorffsminde Efterskole

InstruktørerFreja, Nikoline, Susan, Janus, Nikolaj og Simon

13:41 5 min

Pause

Instruktører

13:46 25 min

Højby Mini- og JuniormixHøjby S&G - Gymnastik

InstruktørerKlaus Rene, Maria, Nikoline, Ole, Bennet, Thilde og Rickie

14:11 15 min

Mini Plus PigerSøndersø GF

InstruktørerSofia, Lærke, Kirstine, Jakob

14:26 30 min

ElevholdSundeved Efterskole

InstruktørerKristian, Steffan, Daniel, Marie og Maria

14:56 20 min

Fjordager JuniormixFjordager Idrætsforening

InstruktørerBianca, Casper, Julia, Mikkel, Nicolai og Peter

15:16 20 min

Nordfyns JuniorholdDe nordfynske foreninger

InstruktørerIda, Mia, Katrine, Marie, Louisa, Sofie, Victoria, Maja, Julie, Iben, Mikkel, Magnus, Stine, Peter og Jakob

15:36 25 min

Ringe JuniormixRinge Gymnastikforening

InstruktørerChristian

16:01 20 min

Micro PigerBolbro Gymnasterne

InstruktørerCille, Sofie, Signe, Josefine og Laura

16:21 20 min

JuniorholdetDGI Fyn

InstruktørerEmma, Nina, Lasse, Casper, Nicolai

16:41 10 min

Tak for i dag

Instruktører

Andre spændende arrangementer Vis alle arrangementer