DGI Opvisning i Paarup 12/3 (ynglinge/voksne)

Hvornår
12. mar 2022 kl. 09:30 til 17:30
Hvor
Paarup Hallerne, Paarupvej 21, Paarup, Odense NV, 5210 Odense NV, Danmark
Hvem
Udøvere, begynder, letøvede, øvede

Nummer
2022 16 55 4006

Til dig som instruktør: Læs dette infobrev godt igennem inden 12/3!

Kom til DGI Fyn forårsopvisning i Paarup for ynglinge og voksne.

Opvisningerne afvikles i samarbejde med udvalget for landsdelshold og disse gymnaster, som gør et stort stykke frivilligt arbejde. 
For praktiske spørgsmål, kontakt stævneleder: Cecilie Simonsen, ceciliefriissimonsen@gmail.com    

Forårsopvisningerne i DGI Fyn er en blanding af ny inspiration og glæden ved gymnastikkens traditioner. De er samlingspunkt for en masse mennesker, der elsker gymnastik.

Kom og oplev stemningen og tag del i glæden ved gymnastikken.

09:30 10 min

Faneindmarch og velkomst

Instruktører

09:40 30 min

ElevholdVandel Efterskole

InstruktørerLouise, Randi, Johannes og Joep

10:10 25 min

GFH's UngdomsholdGymnastikforeningen Fjelsted-Harndrup

InstruktørerJane, Christian og Sophie

10:35 10 min

FREM's øvede pigerGymnastikforeningen Frem Odense

InstruktørerTrine og Pernille

10:45 10 min

Ball-stikGymnastikforeningen Frem Odense

InstruktørerStine

10:55 30 min

ElevholdBernstorffsminde Efterskole

InstruktørerHelle, Freja, Laura, Line, Mathias, Janus, Nikolaj og Jakob

11:25 12 min

Munkebjergs øvede pigerMunkebjerg Gymnastikforening

InstruktørerMathilde

11:37 10 min

DHG Ferme Quinder 30+DHG Gymnastik

InstruktørerSonja Jakobsen

11:47 15 min

GFH FællesholdetGymnastikforeningen Fjelsted-Harndrup

InstruktørerCharlotte og Steen

12:02 10 min

UUPDGI Fyn

InstruktørerCatrine og Freja

12:12 5 min

Pause

Instruktører

12:17 25 min

ElevholdMidtfyns Efterskole

InstruktørerCecilie, Jens, Jonas, Jonathan og Michael

12:42 10 min

Frøkener og FruerSærslev Gymnastikforening

InstruktørerStine, Tina og Maria

12:52 12 min

Erfarne Kvinder 30+Bellinge If

InstruktørerLis og Berit

13:04 25 min

PREP-holdetDGI Fyn

InstruktørerLaura, Anna, Marie, Jeppe, Niels og Mads

13:29 12 min

De DamerTarup-Paarup IF - Gymnastik

InstruktørerAlberte og Charlotte

13:41 25 min

Queens and KnightsBellinge If

InstruktørerTorben

14:06 10 min

SG dans 3 (15+)Svendborg Gymnastikforening

InstruktørerLouise, Mathilde og Lærke

14:16 25 min

M-holdetGymnastikforeningen Fjelsted-Harndrup

InstruktørerMette, Maibrit, Morten, Patrick og Nikolaj

14:41 10 min

MinirepDGI Fyn

InstruktørerMette og Stephanie

14:51 11 min

OGF GuldOgf Gymnastik

InstruktørerMette og Anne

15:02 10 min

SG Øvede Svendborg Gymnastikforening

InstruktørerJulie, Clara og Louise

15:12 30 min

GFH OldstarsGymnastikforeningen Fjelsted-Harndrup

InstruktørerKollektiv ledelse

15:42 10 min

SG Dans 2Svendborg Gymnastikforening

InstruktørerBolette, Amalie og Laura

15:52 5 min

Pause

Instruktører

15:57 10 min

SG ElitepigerSvendborg Gymnastikforening

InstruktørerCamilla, Ida-Marie, Laura og Maria

16:07 12 min

Rutinerede pigerDGI Fyn

InstruktørerMaja og Trine

16:19 10 min

SG Dans 1Svendborg Gymnastikforening

InstruktørerMads, Kirstine og Signe

16:29 15 min

SG XtraSvendborg Gymnastikforening

InstruktørerMichelle

16:44 25 min

RepholdetDGI Fyn

InstruktørerSimon, Jeppe, Mads og Tobias

17:09 5 min

Tak for i dag

Instruktører

09:10 25 min

Vandel EfterskoleVandel Efterskole

InstruktørerLouise, Randi, Johannes og Joep

09:35 20 min

GFH's UngdomsholdGymnastikforeningen Fjelsted-Harndrup

InstruktørerJane, Christian og Sophie

09:55 10 min

FREM's øvede pigerGymnastikforeningen Frem Odense

InstruktørerTrine og Pernille

10:05 10 min

Ball-stikGymnastikforeningen Frem Odense

InstruktørerStine

10:15 30 min

Bernstorffsminde EfterskoleBernstorffsminde Efterskole

InstruktørerHelle, Freja, Laura, Line, Mathias, Janus, Nikolaj og Jakob

10:45 12 min

Munkebjergs øvede pigerMunkebjerg Gymnastikforening

InstruktørerMathilde

10:57 10 min

DHG Ferme Quinder 30+DHG Gymnastik

InstruktørerSonja Jakobsen

11:07 15 min

GFH FællesholdetGymnastikforeningen Fjelsted-Harndrup

InstruktørerCharlotte og Steen

11:22 15 min

UUPDGI Fyn

InstruktørerCatrine og Freja

11:37 5 min

Pause

Instruktører

11:42 25 min

Midtfyns EfterskoleMidtfyns Efterskole

InstruktørerCecilie, Jens, Jonas, Jonathan og Michael

12:07 15 min

Frøkener og FruerSærslev Gymnastikforening

InstruktørerStine, Tina og Maria

12:22 12 min

Erfarne Kvinder 30+Bellinge If

InstruktørerLis og Berit

12:34 25 min

PREP-holdetDGI Fyn

InstruktørerLaura, Anna, Marie, Jeppe, Niels, Mads

12:59 12 min

De DamerTarup-Paarup IF - Gymnastik

InstruktørerAlberte og Charlotte

13:11 25 min

Queens and KnightsBellinge If

InstruktørerTorben

13:36 10 min

SG dans 3 (15+)Svendborg Gymnastikforening

InstruktørerLouise, Mathilde og Lærke

13:46 25 min

M-holdetGymnastikforeningen Fjelsted-Harndrup

InstruktørerMette, Maibrit, Morten, Patrick og Nikolaj

14:11 10 min

MinirepDGI Fyn

InstruktørerMette og Stephanie

14:21 11 min

OGF GuldOgf Gymnastik

InstruktørerMette Dybdahl Anne Tvedebrink

14:32 10 min

SG ØvedeSvendborg Gymnastikforening

InstruktørerJulie, Clara og Louise

14:42 25 min

GFH OldstarsGymnastikforeningen Fjelsted-Harndrup

InstruktørerKollektiv ledelse

15:07 10 min

SG Dans 2Svendborg Gymnastikforening

InstruktørerBolette, Amalie og Laura

15:17 5 min

Pause

Instruktører

15:22 10 min

SG ElitepigerSvendborg Gymnastikforening

InstruktørerCamilla, Ida-Marie, Laura og Maria

15:32 12 min

Rutinerede pigerDGI Fyn

InstruktørerMaja og Trine

15:44 10 min

SG Dans 1Svendborg Gymnastikforening

InstruktørerMads, Kirstine og Signe

15:54 15 min

SG XtraSvendborg Gymnastikforening

InstruktørerMichelle

16:09 25 min

RepholdetDGI Fyn

InstruktørerSimon, Jeppe, Mads og Tobias

16:34 5 min

Tak for i dag

Instruktører

Andre spændende arrangementer Vis alle arrangementer