GymShow Nord

Hvornår
2. apr 2022 kl. 15:00 til 17:30
Hvor
Kalundborg Hallerne, J Hagemann-Petersens Alle 11, 4400 Kalundborg, Danmark
Hvem
Udøvere, begynder, letøvede, øvede

Nummer
2022 17 55 4008

Oplev et festfyrværkeri af gymnastik inden for alle mulige genrer ved årets GymShow Nord.

Holdene er udtaget ved forårsopvisningen i Kalundborg, hvor gymnastikkyndige har siddet og set alle opvisningerne. Udtagernes opgave er at se på både dygtighed, udstråling, glæde, temaer og kreativitet. 
Holdene kommer på gulvet med den del af deres opvisning, som bragte særlig begejstring hos udtagerne.

Se opvisningsprogrammet længere nede på denne side.

Tidspunkter 
Showet begynder kl. 15.00. 
Dørene åbner kl. 14.00 for betalende publikummer. 
Gymnaster mødes med deres instruktører i Hal 1 kl. 13.30. 
Fane- og skiltebærer mødes i Hal 1 kl. 13.00.

Entré 
Du køber din billet i indgangen til opvisningen. 
Det koster 75 kr. for voksne at komme ind og 50 kr. for børn i alderen 6-14 år (børn under 6 år er gratis). Vi tager imod MobilePay og kontanter.

Parkering 
Ved kørsel i bil opfordrer vi til samkørsel, da der er et begrænset antal parkeringspladser lige ved hallen. Tjek denne parkeringsinfo, hvor du kan se andre parkeringsmuligheder i området.

Vi glæder os til at vise dig en masse flotte gymnastikopvisninger.

15:00 10 min

Åbningsshow og faneindmarch

Instruktører

15:10 8 min

Frejdige fruer og Friske fyreRaklev

InstruktørerGitte, Lars

15:18 7 min

X-JumpSamarbejdshold ml Jernløse GF og Rørby-Værslev IF

InstruktørerRene, Dennis, Rasmus, Kristine

15:25 3 min

Pink LadiesSvinninge gymnastik forening

InstruktørerAnders, Emilie, Laura, Marlene, Marc

15:28 3 min

Spring/Rytme 5.-7.kl.TGU - Tømmerup

InstruktørerRikke, Anne

15:31 7 min

Heftige HerrerHøng GF

InstruktørerPer, Arne

15:38 7 min

Store SpringRørby-Værslev IF

InstruktørerMatilde, Annasofie, Rasmus, Lars, René

15:45 5 min

ShowholdetTølløse Gymnastikforening

InstruktørerLinda, Stina, Anna, Emma, Jacob, Rune, Sofie

15:50 3 min

Jumping KidsJernløse GF

InstruktørerKia, Peter, Alberthe, Andreas, Jens, Loke, Sofie

15:53 3 min

Springholdet 0-3 klasseRaklev

InstruktørerAllan, Else Marie, Casper, Cecilie, Cecilie, Mie, Nanna, Nynne, Olivia

15:56 6 min

Team JuniorHvidebæk IF

InstruktørerPhilip, Steffen, Lea

16:02 8 min

TweensJernløse GF

InstruktørerCharlotte, Kristine, Rasmus, Tina, Kia, Michella, Laura, Sille, Jacob, Kaya, Matilde, Frederikke

16:10 3 min

Unge pigerRaklev

InstruktørerCecilie, Lærke

16:13 5 min

ShowgirlsTuse If Gymnastik

InstruktørerChrisser, Christian, Amelie, Caroline, Emilie, Emma, Ida, Laura, Kitte

16:18 6 min

GymMixAll StarsRørby/Værslev I.F.

InstruktørerDenise, Gitte, Henrik, Lars, René

16:24 4 min

Dancing QueenSvinninge gymnastik forening

InstruktørerKaren, Laura, Marlene

16:28 4 min

Store pigerRaklev

InstruktørerMathilde, Augusta

16:32 3 min

De Flyvende banditterTuse If Gymnastik

InstruktørerGorm, Bo, Christian, Amelie, Andreas, Emma, Ida, Marcus, Ruben

16:35 6 min

JuniorholdetJernløse GF

InstruktørerLouise, Kristine, Dennis, Rene, Michella, Rasmus, Brian, Marcus

16:41 3 min

De Rustne SpringfjedreTuse If Gymnastik

InstruktørerVinnie

16:44 6 min

Holbæk JuniorHolbæk Gymnastikforening

InstruktørerMie, Amalie, Stina, Mikkel, Mathias

16:50 6 min

Rytme 16+ og 25+Høng GF

InstruktørerJoan, Michelle

16:56 5 min

VHG junior holdVHG Gymnastikforening

InstruktørerThomas, Mikkel, David, Gabriella, Caja

17:01 6 min

JuniorholdetRørby/ Værslev IF

InstruktørerCelina, Rasmus, Matias, Lars, René

17:07 10 min

Afslutning og faneudmarch

Instruktører

17:17 0 min

Tak for i år!

Instruktører

Andre spændende arrangementer Vis alle arrangementer