Gymnastik ved Fjorden 2022

Hvornår
4. jun 2022 kl. 10:00 til 18:00
Hvor
Roskilde Camping v/ Vigen, Baunehøjvej 7, 4000 Roskilde, Danmark
Hvem
Udøvere, begynder, letøvede, øvede

Nummer
2022 17 55 4040

Er du klar til en oplevelse, på en af de smukkeste opvisningspladser? Så kom til opvisning ved fjorden.

Vi er klar med den perfekte ramme, når næsten 65 hold fra store dele af Sjælland, står klar til at vise jer hvad de kan. 
Med udsigt til Roskilde Fjord samler vi hver sommer flere tusinde gymnaster og publikummer. Så kom og vær med.

Alle typer af hold inden for gymnastik og fitness kan opleves til stævnet.

10:00 12 min

Springteam VibyViby IF Gymnastik

InstruktørerLene, Marie, Rasmus, Christine

10:12 10 min

RytmerneBrøndby Strands Gymnastikforening

InstruktørerCarina

10:22 8 min

JGI BlendJyllinge Gundsømagle Gymnastikforening

InstruktørerChristopher, Popp, Helena

10:30 12 min

Supernovaer 9-11 årRoskilde Gymnastikforening

InstruktørerAlexander, Noah, Martin, André, Chi

10:42 8 min

HGI Dance Tweens og TeensHavdrup gymnastik forening

InstruktørerMie, Camilla, Mathilde, Terese

10:50 12 min

SIF TøsetonsSønderlundskvarterets IF / Roskilde

InstruktørerEmma, Stine, Sigga, Sophie, Nellie

11:02 10 min

SIF GET2SPORTSønderlundskvarterets IF / Roskilde

InstruktørerElyas, Jonas, Hanne

11:12 8 min

JGI AllstarsJyllinge Gundsømagle Gymnastikforening

InstruktørerHelena, Karin

11:20 16 min

OpvisningsholdetHvidovre Gymnastik

InstruktørerCecilie, Laura, Katrine, Flemming

11:36 15 min

Sportsacro konkurrenceRoskilde Gymnastikforening

InstruktørerKarina, Pernille, Lisbeth, Kasper

11:51 12 min

Tumbling & Trampolin, 10-16 årJyllinge Gundsømagle Gymnastikforening

InstruktørerChristoffer, Kasper, Christian, Christopher, Nicolai

12:03 5 min

Pause

Instruktører

12:08 12 min

Superspring MiniHavdrup gymnastik forening

InstruktørerLene, Louise, Christina

12:20 12 min

Super Spring AspirantHavdrup gymnastik forening

InstruktørerMaria, Alex

12:32 12 min

SuperspringHavdrup Gymnastik Forening

InstruktørerTorben, Pernille, Christoffer, Isabell

12:44 8 min

HGF DansHedehusene gymnastik forening

InstruktørerUlrikke

12:52 25 min

HGF GymteamHedehusene gymnastik forening

InstruktørerSofie, Frederik, Oliver, Janus

13:17 8 min

Pause

Instruktører

13:25 12 min

Springmix fra 11Roskilde Gymnastikforening

InstruktørerAmalie, Malou, Maria, Laura

13:37 10 min

TeendanceHolbæk gymnastikforening

InstruktørerStina, Laura

13:47 20 min

SpringChicksHvalsø Gymnastikforening

InstruktørerKathrine, Marie, Laura, Birgitte, Mads

14:07 20 min

TurboSpring og RytmerHvalsø Gymnastikforening

InstruktørerClara, Sine, Benjamin, Ole

14:27 8 min

DansetøserHvalsø Gymnastikforening

InstruktørerKathrine, Karoline, Kirstine

14:35 8 min

Sports Acro ØvedeRoskilde Gymnastikforening

InstruktørerHelle, Julie, Andrea, Kirstine, Anna

14:43 12 min

JGI JuniorpigerJyllinge Gundsømagle Gymnastikforening

InstruktørerChristine, Ida, Marcus, Nicoline, Simon

14:55 10 min

Rytme KvinderneBrøndby Strands Gymnastikforening

InstruktørerCarina

15:05 5 min

Pause

Instruktører

15:10 12 min

Team NovusRoskilde Gymnastikforening

InstruktørerSigne, Frederikke, Maila

15:22 12 min

KarleneGadstrup Gymnastik Forening

InstruktørerBo, Bjarne, Emil, Oliver, Jonathan

15:34 12 min

Ringsted Junior Mix 13-17+Ringsted IF

InstruktørerEmeline, Johan, Tim

15:46 8 min

Rytmepiger 5. Kl.Såby gymnastikforening

InstruktørerMaja

15:54 15 min

StjerneskudRoskilde Gymnastikforening

InstruktørerMartin, André, Alexander, Chi, Noah

16:09 10 min

SIF DansepigerSønderlundskvarterets IF / Roskilde

InstruktørerAstrid, Emilie, Sophie

16:19 12 min

Himmelev - Veddelev TeamgymHimmelev - Veddelev Teamgym

InstruktørerAmalie, Signe, Søren, Fie, Ida

16:31 18 min

Strandens AspiranterBrøndby Strands Gymnastikforening

InstruktørerCaroline, Ida og Kasper

16:49 12 min

SpringtøserneJyllinge Gundsømagle Gymnastikforening

InstruktørerPopp, Christopher, Helena, Sandra

17:01 8 min

SIF YnglingepigerSøndrlundskvarterets IF / Roskilde

InstruktørerMaja, Sara

17:09 25 min

Hvalsø 1014 Mix ØstDGI Midt- og Vestsjælland

InstruktørerLærke, Christian, Jannie, Jacob, Kathrine, Marie

17:34 0 min

Tak for i dag på Gulv 1 - se det sidste hold på Gulv 2!

Instruktører

10:00 11 min

After rep.DGI Midt- og Vestsjælland

InstruktørerMarie, Gitte

10:11 12 min

Girls Jumping TeensGadstrup Gymnastik Forening

InstruktørerTina, Anne-Mette, Kathrine, Clara, Sally, Freya, Julie

10:23 20 min

DreamTeamHaslev TT

InstruktørerLaura, Ann-Sofie, Malthe, Asta, Tonny, Karla

10:43 8 min

OmniaRoskilde Gymnastikforening

InstruktørerKollektiv ledelse

10:51 15 min

JuniorMixBrøndby Strands Gymnastikforening

InstruktørerAmanda, Bico, Jennie, Lærke, Carina

11:06 15 min

KHIF JuniorspringerneKHIF Gymnastik

InstruktørerAnna, Niels, Hørbye

11:21 20 min

KHIF Springerne 7-12 årKHIF Gymnastik

InstruktørerLine, Anders, Adam, Sarah, Simone, Christian, Frida, Rikke

11:41 20 min

Holbæk JuniorHolbæk Gymnastikforening

InstruktørerMikkel, Mie, Mathias, Amalie, Stina

12:01 5 min

Pause

Instruktører

12:06 20 min

Soljump DenmarkSolrød Gymnastikforening

InstruktørerJonas, Christoffer, Emilie, Laura, Oscar, Pia

12:26 20 min

Show TeamKG66

InstruktørerMaja, Silje, Nicolaj, Matthias, Martin

12:46 15 min

SHOWTIMEKarlslunde IF Gymnastik

InstruktørerCecilie, Camilla, Caroline, Emma, Ana

13:01 15 min

DelingsførerholdetRoskilde Delingsførerforening

InstruktørerMarianne

13:16 30 min

Junior ØstDGI Midt- og Vestsjælland

InstruktørerHelene, Camilla, Casper, Sebastian, Thor

13:46 20 min

SpirevipperneSvogerslev GF

InstruktørerLaurits, Signe, Sara, Isabella, Line

14:06 12 min

SpringfiduserneSvogerslev GF

InstruktørerIda, Laurits, Stine, Anne Louise

14:18 12 min

SIF MINI Pigersønderlundskvarterets If/Roskilde

InstruktørerCille, Carl Emil , Søren

14:30 25 min

FoxyRoskilde Gymnastikforening

InstruktørerAnja, Phie, Kim, Marius, Katrine, Esben

14:55 12 min

Team AllstarsHavdrup gymnastik forening

InstruktørerTorben

15:07 5 min

Pause

Instruktører

15:12 8 min

MixMotion ØstDGI Midt- og Vestsjælland

InstruktørerLisbet

15:20 10 min

Pause

Instruktører

15:30 12 min

Roskilde Teamgym - Nano piger og drengeRoskilde Teamgym

InstruktørerClara, Nano trænerteamet

15:42 12 min

Roskilde Teamgym MicropigerRoskilde Teamgym

InstruktørerJack, Amalie

15:54 12 min

SuperspringerneJyllinge-Gundsømagle Gymnastikforening

InstruktørerJeanne, Tom, Alberte, Olivia, Jessica

16:06 15 min

PowerPigerneBrøndby Strands Gymnastikforening

InstruktørerAlissa, Astrid, Ghulam, Lærke, Jennie, Magnus

16:21 12 min

Springpiger 8-12Jyllinge Gundsømagle Gymnastikforening

InstruktørerLouise, Lea, Charlie, Caya

16:33 12 min

SpringereSvogerslev GF

InstruktørerStine, Kirstine, Emilie, Sara

16:45 25 min

Junior Mix NordDGI Midt- og Vestsjælland

InstruktørerLaura, Mads, Mikkel, Miklos, Freja

17:10 12 min

SIF JUNIORSønderlundskvarterets IF / Roskilde

InstruktørerFrederikke, Christian, Kasper, Jeppe

17:22 25 min

Master rep.DGI Midt- og Vestsjælland

InstruktørerDorthe, Steffen, Preben

17:47 0 min

Tak for i dag og på gensyn til Søskovstævnet!

Instruktører

Andre spændende arrangementer Vis alle arrangementer