Sommerstævnet 2022

Hvornår
12. jun 2022 kl. 11:00 til 17:00
Hvor
Fælledparken, Østerbro, 2100 København Ø, Danmark
Hvem
Udøvere, 13 - 99 år, begynder, letøvede, øvede

Nummer
2022 21 55 4004

Sommerstævnet er for gymnastikhold, der kunne tænke sig at afprøve deres opvisning udendørs, og det er en god anledning til fx afprøve opvisningen inden Landsstævne 2022. Tilmeldingen starter 15. januar 2022.

Stævnet afholdes et sted i København/Amager.

Vi glæder os til at skabe, en festlig og fornøjelig dag sammen med dig og dit hold, hvor musikken er høj, vejret er skønt og du og dit hold får en gylden mulighed for at fremvise gymnastik til et publikum der normalt ikke ser gymnastik.

Følg facebook siden "DGI Storkøbenhavns stævneudvalg" og bliv opdateret på DGI Storkøbenhavns gymnastikstævner: 
www.facebook.com/DGI.Storkoebenhavns.Staevneudvalg

Vær med til at fremvise flot gymnastik under åben himmel.

Når opvisningsprogrammet er lagt, kan du se det i DGI Gymnastik app'en. DGI Gymnastik app

Mange hilsner 
Stævneudvalget i DGI Storkøbenhavn

11:00 10 min

Faneindmarch

Instruktører

11:10 8 min

TIK opvisningsholdTIK-gymnastik

Instruktørerkollektiv ledelse

11:18 15 min

Triple TeamHGI Gymnastik og Trampolin

InstruktørerLouise, Emil og Bine

11:33 10 min

Motionisterne

Instruktører

11:43 30 min

DGI Storkøbenhavn RepholdetDGI Storkøbenhavn Gymnastik

InstruktørerSimon, Mikkel, Stinna, William

12:13 10 min

ODKs DamerGymnastikforeningen ODK (Ollerup Delingsførere Kbh.)

InstruktørerEa og Rikke

12:23 15 min

LG Akro, Street & Spring RepLyngby og Gentofte Gymnastik (LG)

InstruktørerElisa, Anna, Victoria, Sebastian og Mikkel

12:38 15 min

Salto Teens Skjold Gymnastik Birkerød

InstruktørerJonas, Theis, Amalie, Asta og Marie

12:53 20 min

Pause

Instruktører

13:13 8 min

DGI Storkøbenhavn Udtaget PigerDGI Storkøbenhavn Gymnastik

InstruktørerNatasha og Cecilie

13:21 15 min

OpvisningsholdetKrusmpring

InstruktørerTheresa og Nikoline

13:36 25 min

FællesholdetRTG, HVG, SIF og RG

InstruktørerJohanne, Alberte, Kasper, Jeppe og Jeppe

14:01 20 min

Show TeamKastrup Gymnastik Forening af 1966 (KG66)

InstruktørerMaja, Silje, Nicolaj, Matthias & Martin

14:21 8 min

ODK PerformanceODK Nord

InstruktørerStine, Michelle, Freja

14:29 15 min

CPH:JAMIdrætsforeningen Salto City

InstruktørerSigne, Cecilie, Andreas, Niklas, Oliver

14:44 10 min

PI ElitepigerPolitiets Idrætsforening

InstruktørerPernille & Laura

14:54 12 min

Tempo SeniorKastrup Gymnastik Forening af 1966 (KG66)

InstruktørerFreia, Julie, Katinka, Vigga & Laura

15:06 10 min

ODK Apirant RytmeGymnastikkenforeningen ODK

InstruktørerEunice

15:16 12 min

Team LGLyngby og Gentofte Gymnastik (LG)

InstruktørerAmanda Virklund, Jonas Storm

15:28 10 min

Pause

Instruktører

15:38 10 min

PI PigerPolitiets Idrætsforening

InstruktørerTrine Marie Floor Andersen, Maja Hjemsted Sonne Henningsen og Karoline Genckel

15:48 15 min

OpvisningsholdGIF Gymnastik

InstruktørerJesper, Line, Martin og Rikke

16:03 8 min

AfterrepDGI Storkøbenhavn

InstruktørerMarie Ingemann og Rikke Hollen

16:11 25 min

PI OpvisningsholdetPolitiets Idrætsforening, Kbh.

InstruktørerStine Magelund Malmberg, Tanja Dragsdal Jensen, Thomas Wittrup Damkjær Olsen, Søren Thomsen, Mikkel Foss Hansen

16:36 12 min

ForstadsfruerneGymnastikforeningen ODK Nord

InstruktørerCamilla & Rikke

16:48 8 min

LG Akro & Street JuniorLyngby og Gentofte Gymnastik (LG)

InstruktørerEva, Anna & Victoria

16:56 15 min

Tempo & Turbo SpringKastrup Gymnastik Forening af 1966 (KG66)

InstruktørerClea, Nanna, Sille & Martin

17:11 10 min

DGI Storkøbenhavn Mini-repDGI Storkøbenhavn Gymnastik

InstruktørerFreja Borly, Viktoria Visborg Thune og Ditte Schack Munch

17:21 10 min

Faneudmarch

Instruktører

Andre spændende arrangementer Vis alle arrangementer