DGI Nordjylland - Børneopvisning i Gistrup

Hvornår
5. mar 2023 kl. 10:00 til 14:45
Hvor
Gistrup Idrætscenter, Hadsundvej 407, 9260 Gistrup, Danmark
Hvem
Udøvere, 0 - 99 år, begynder, letøvede, øvede

Nummer
2023 01 55 4001

Vi fejrer Gymnastikken i fællesskab til DGI Nordjyllands forårsopvisninger! Du er inviteret, så kom og tag del i festen!

Tag til DGI Nordjylland børneopvisning i Gistrup d. 5. marts 2023 i Gistrup Hallen. Gymnastikopvisningen er for børnehold i aldersgruppen 0. kl. – 3. kl. og dagen bliver fyldt med opvisninger af både lokalforeningshold og landsdelshold.

Glæd jer til en dag med masser af små gymnaster, der viser både rytme- og springgymnastik, og hvor et medlevende og engageret publikum med garanti sørger for den gode stemning.

Børneopvisningen i Gistrup er en blanding af ny inspiration og glæden ved gymnastikkens traditioner, og den er samlingspunkt for en masse mennesker, der elsker gymnastik.

Entrépris: 60 kr. pr. dag for alle over 14 år, alle under 14 år har gratis adgang. Billetter købes ved indgangen.

Arrangørforening ved denne opvisning: LKB-Gistrup

10:00 10 min

Faneindmarch

Instruktører

10:10 15 min

Spring 2 pigerLKB-Gistrup

InstruktørerMads, Trine, Martin, Lene, Karoline, Johanne, Karoline, Julie, Nynne og Isabella

10:25 10 min

Rytme 0-1 klasseGudumholm Idrætsforening

InstruktørerAmalie, Rosa

10:35 15 min

Mellem SpringRKG Gymnastikforening

InstruktørerHans, Susanne, Mai-Britt

10:50 10 min

Spring/rytme 9-13 årVejgaard Gymnastikforening

InstruktørerHanna, Emilie

11:00 10 min

LKB Familiehold (børn)LKB-Gistrup

InstruktørerSusanne, Ann Kathrine og Ove

11:10 10 min

LKB Familiehold (voksne)LKB-Gistrup

InstruktørerSusanne, Ann Kathrine og Ove

11:20 10 min

Rytme 2-4 klasseGudumholm Idrætsforening

InstruktørerElisabeth, Sille

11:30 15 min

Lille SpringRKG Gymnastikforening

InstruktørerHans, Emilie, Susanne

11:45 10 min

Teamgym 6-9Vejgaard Gymnastikforening

InstruktørerMichael, Søren

11:55 30 min

Pause

Instruktører

12:25 25 min

BåndbygymnasterneGudumholm Idrætsforening

InstruktørerPernille, Emma, Peter, Lasse, Flemming

12:50 10 min

Rytme 0.-4. klasseLKB-Gistrup

InstruktørerJulie og Ida

13:00 25 min

Aalborgegnens LandsdelsjuniorholdLKB-Gistrup

InstruktørerLærke, Emilie, Sofie, Jesper, Jakob, Thomas

13:25 10 min

Vestbjerg SuperTeamVestbjerg IF

InstruktørerSophie, Alberte, Emilie, Emilie

13:35 10 min

Spring 1 pigerLKB-Gistrup

InstruktørerChristine, Nanna, Martin, Julie, Karoline, Johanne, Ida og Signe

13:45 10 min

Springlopperne 2-3 klasseVejgaard Gymnastikforening

InstruktørerMaria, Hanna

13:55 15 min

Store SpringRKG Gymnastikforening

InstruktørerHans, Lene, Jakob

14:10 10 min

Spring 1+2 drengeLKB-Gistrup

InstruktørerMette, Victor, Mads, Lars, Ida og Signe

14:20 10 min

Teamgym 9+ rytmeVejgaard Gymnastikforening

InstruktørerSøren, Sanne, Nikolai

14:30 10 min

Teamgym 9+ springVejgaard Gymnastikforening

InstruktørerSøren, Sanne, Nikolai

14:40 10 min

Faneudmarch

Instruktører

Andre spændende arrangementer Vis alle arrangementer