DGI Nordjylland - Børneopvisning i Hjallerup

Hvornår
5. mar 2023 kl. 10:00 til 13:45
Hvor
Hjallerup Idrætscenter, Idræts Allé 1, 9320 Hjallerup, Danmark
Hvem
Udøvere, 0 - 99 år, begynder, letøvede, øvede

Nummer
2023 01 55 4002

Vi fejrer Gymnastikken i fællesskab til DGI Nordjyllands forårsopvisninger! Du er inviteret, så kom og tag del i festen!

Tag til DGI Nordjylland børneopvisning i Hjallerup d. 5. marts 2023 i Hjallerup Idrætscenter. Gymnastikopvisningen er for børnehold i aldersgruppen 0. kl. – 3. kl. og dagen bliver fyldt med opvisninger af både lokalforeningshold og landsdelshold.

Glæd jer til en dag med masser af små gymnaster, der viser både rytme- og springgymnastik, og hvor et medlevende og engageret publikum med garanti sørger for den gode stemning.

Børneopvisningen i Hjallerup er en blanding af ny inspiration og glæden ved gymnastikkens traditioner, og den er samlingspunkt for en masse mennesker, der elsker gymnastik.

Entrépris: 60 kr. pr. dag for alle over 14 år, alle under 14 år har gratis adgang. Billetter købes ved indgangen.

Arrangørforening ved denne opvisning: Hjallerup Gymnastikforening

10:00 10 min

Faneindmarch

Instruktører

10:10 10 min

Juniormix NordøstGandrup Holtet Gymnastik

InstruktørerAmalie, Andrea, Jens, Marc, Marcus, Michelle, Tenna, Tobias

10:20 15 min

BGF Piger 0. - 1. kl. ABrønderslev GF

InstruktørerSilje, Sofie, Iben, Laura, Sara

10:35 15 min

Springteam aspiranter og rytmepigerHjallerup Gymnastikforening

InstruktørerMerete, Sabina og Andrea

10:50 10 min

BGF Piger 0. - 1. kl. BBrønderslev GF

InstruktørerAnna , Sofia, Astrid, Marie-Louise, Mathilde

11:00 10 min

PowerpigerneGF 77

InstruktørerCaroline, Line og Signe

11:10 10 min

Springdrenge 0. - 3- klasseHjallerup Gymnastikforening

InstruktørerMikkel, Janni, Karen, Naja og Mathilde

11:20 20 min

Pigefræs og DrengefræsGF 77

InstruktørerKaroline, Anna Frida, Kathrine, Lea, Stine, Magnus, Hans, Ella

11:40 10 min

0-3 kl Spring-RytmeGandrup Holtet Gymnastik

InstruktørerChristinna, Sarah, Mia, Josefine, Mathilde, Silje, Caroline, Marius, Leander

11:50 10 min

DancemixGF 77

InstruktørerNikoline og Ella

12:00 10 min

Spring/rytme piger 0. - 1. klasseHjallerup Gymnastikforening

InstruktørerMajken, Merete, Alberte, Lea, Alma og Mathilde

12:10 10 min

JuniormixSkibsby Højene IF

InstruktørerIsabella, Julie, Liw, Mathilde, Mikkel

12:20 10 min

Spring 0.-3. KlasseGrinsted-Uggerhalne Idrætsforening

InstruktørerAnna, Camilla, Elin, Nynne

12:30 10 min

SpringmixGF 77

InstruktørerMarie, Nikoline og Emma

12:40 10 min

Spring/rytme team juniorHjallerup Gymnastikforening

InstruktørerAndrea, Majken og Sabina

12:50 10 min

Spring 4.-8. klasseGrinsted-Uggerhalne Idrætsforening

InstruktørerAnna, Line, Nynne

13:00 10 min

Mini juniorGF 77

InstruktørerMathilde, Jacob og Julia

13:10 25 min

DGI Nordjylland Vendsyssels JuniorholdSkibsby Højene IF

InstruktørerAske, Matias, Rikke, Thea

13:35 10 min

Faneudmarch

Instruktører

Andre spændende arrangementer Vis alle arrangementer