DGI Nordjylland - Børneopvisning i Vrå

Hvornår
5. mar 2023 kl. 10:00 til 14:15
Hvor
Idrætscenter Vendsyssel, Stadionvej 17, 9760 Vrå, Danmark
Hvem
Udøvere, 0 - 99 år, begynder, letøvede, øvede

Nummer
2023 01 55 4003

Vi fejrer Gymnastikken i fællesskab til DGI Nordjyllands forårsopvisninger! Du er inviteret, så kom og tag del i festen!

Tag til DGI Nordjylland børneopvisning i Vrå d. 5. marts 2023 i Idrætscenter Vendsyssel. Gymnastikopvisningen er for børnehold i aldersgruppen 0. kl. – 3. kl. og dagen bliver fyldt med opvisninger af både lokalforeningshold og landsdelshold.

Glæd jer til en dag med masser af små gymnaster, der viser både rytme- og springgymnastik, og hvor et medlevende og engageret publikum med garanti sørger for den gode stemning.

Børneopvisningen i Vrå er en blanding af ny inspiration og glæden ved gymnastikkens traditioner, og den er samlingspunkt for en masse mennesker, der elsker gymnastik.

Entrépris: 60 kr. pr. dag for alle over 14 år, alle under 14 år har gratis adgang. Billetter købes ved indgangen.

Arrangørforening ved denne opvisning: Harken Ungdoms- og Gymnastikforening

10:00 20 min

Faneindmarch

Instruktører

10:20 10 min

PowerpigerneTaars-Ugilt Idrætsforening

InstruktørerVictoria, Karoline, Lærke og Cathrine

10:30 10 min

BGF Drenge 1.-3. kl.Brønderslev GF

InstruktørerElias, Tobias, Kristian

10:40 10 min

PowerdrengeneTaars-Ugilt Idrætsforening

InstruktørerAddie, Rasmus, Liva og Victoria

10:50 10 min

SpringspirerSkibsby Højene IF

InstruktørerAnne, Julie, Amalie, Kathrine, Signe, Silje, Vilde

11:00 10 min

Sindal springerneSindal Idrætsforening

InstruktørerEmma, Michelle, Mie

11:10 5 min

Pause

Instruktører

11:15 10 min

BGF Piger 2. kl.Brønderslev GF

InstruktørerEmma, Anne, Silje, Thea

11:25 10 min

MinimixTaars-Ugilt Idrætsforening

InstruktørerMalene, Rebecca, Julie, Lærke og Sofie

11:35 15 min

PowermixSkallerup-Vennebjerg Idrætsforening

InstruktørerMarie, Thomas, Adam og Alma

11:50 10 min

Spring 4. - 7. KlasseVrensted Idrætsforening

InstruktørerMads og Marius

12:00 15 min

Turbo pigerVrå Gymnastikforening

InstruktørerLaura, Emma, Lea, Liva, Mascha, Mynte, Silje og Therese

12:15 10 min

FilurerneTaars-Ugilt Idrætsforening

InstruktørerDorte, Ann, Freja, Astrid, Line og Marie

12:25 5 min

Pause

Instruktører

12:30 15 min

SpringlopperSkibsby Højene IF

InstruktørerAnne, Astrid , Clara, Emilia, Emma, Kranti

12:45 10 min

SpilopperneTaars-Ugilt Idrætsforening

InstruktørerDorte, Freja, Astrid, Ann, Line, Marie, Susan og Sofie

12:55 10 min

Tarzan drengeneVrensted Idrætsforening

InstruktørerMatilde og Alfred

13:05 10 min

TøsetonsVrensted Idrætsforening

InstruktørerMatilde, Helene, Alberte og Maja

13:15 10 min

BGF Spring piger 3. - 4. kl.Brønderslev GF

InstruktørerLaura, Louise, Christina, Isabella, Karla, Sarah

13:25 25 min

DGI Nordjylland Vendsyssels MinijuniorholdSkibsby Højene IF

InstruktørerEmil, Esben, Hans-Henrik, Jasmin, Mikkeline

13:50 10 min

Faneudmarch

Instruktører

Andre spændende arrangementer Vis alle arrangementer