DGI Nordjylland - Junioropvisning i Østervrå

Hvornår
11. mar 2023 kl. 10:00 til 16:45
Hvor
Østervrå Idræts- og Kulturcenter, Bredgade 6, 9750 Øster-Vrå, Danmark
Hvem
Udøvere, 0 - 99 år, begynder, letøvede, øvede

Nummer
2023 01 55 4004

Vi fejrer Gymnastikken i fællesskab til DGI Nordjyllands forårsopvisninger! Du er inviteret, så kom og tag del i festen!

Tag til DGI Nordjyllands forårsopvisning i Østervrå d. 11. marts 2023 i Østervrå Idræts- og Kulturcenter. Gymnastikopvisningen er for juniorhold, 4. kl. og op efter, og dagen bliver fyldt med opvisninger af både lokalforeningshold, landsdelshold og efterskolehold.

Glæd jer til en dag med masser af dygtige gymnaster, der viser både rytme- og springgymnastik, og hvor et medlevende og engageret publikum med garanti sørger for den gode stemning.

Forårsopvisningen i DGI Nordjylland er en blanding af ny inspiration og glæden ved gymnastikkens traditioner, og den er samlingspunkt for en masse mennesker, der elsker gymnastik.

Kom og oplev stemningen og tag del i glæden ved gymnastikken.

Entrépris: 60 kr. pr. dag for alle over 14 år, alle under 14 år har gratis adgang.

90 kr. for at deltage begge dage for denne forårsopvisning. Billetter købes ved indgangen.

Arrangørforening ved denne opvisning: GF 77

10:00 10 min

Faneindmarch

Instruktører

10:10 20 min

Junior mixGF 77

InstruktørerNikoline, Benno, Magnus, Tom

10:30 15 min

BGF Spring Piger 5. - 6. kl.Brønderslev GF

InstruktørerSisse, Mette, Jasmin, Jacob, Thomas, Simone, Clara

10:45 20 min

Bagterp Springerne + Bagterp PigerneBagterp Idrætsforening

InstruktørerChris, Lærke, Jeppe, Mai

11:05 15 min

Power TeensVrå Gymnastikforening

InstruktørerSarah, Emma, Caroline, Amalie, Jacob og JensPeter

11:20 10 min

Rytmeholdet 6kl.+Vestbjerg IF

InstruktørerJulie, Melissa

11:30 25 min

DGI Nordjylland Vendsyssels MinijuniorholdSkibsby Højene IF

InstruktørerEmil, Esben, Hans-Henrik, Jasmin, Mikkeline

11:55 30 min

Sportsefterskolen AabybroSportsefterskolen Aabybro

InstruktørerClaus, Mathias, Heidi, Pernille og Mette

12:25 10 min

Pause

Instruktører

12:35 10 min

BGF Rytme 7.-9. kl.Brønderslev GF

InstruktørerIben, Karla

12:45 20 min

Juniormix NordøstGandrup Holtet Gymnastik

InstruktørerAmalie, Andrea, Jens, Marc, Marcus, Michelle, Tenna, Tobias

13:05 10 min

BGF Rytme Piger 4.-6. kl.Brønderslev GF

InstruktørerEmma, Josefine

13:15 10 min

Team JuniorGymnastikforeningen af 1976 Skagen

InstruktørerSilke, Nana, Sigrid, Signe, Annebeth, Maren, Ann-Sofia

13:25 10 min

Spring 4. klasse og opIdrætsforeningen Fremad Nørhalne

InstruktørerAnton, Ruben

13:35 20 min

ASIF MIXAstrup-Sønderskov Idrætsforening

InstruktørerLone, Sarah, Gert, Lærke, Maja

13:55 10 min

Team MiniGymnastikforeningen af 1976 Skagen

InstruktørerDorthe, Henriette, Annebeth, Silke, Tenna, Josefine

14:05 15 min

BGF SpringerneBrønderslev GF

InstruktørerAmalie, Caroline, Jacob, Jens, Jens Peter

14:20 15 min

MiniMixSkibsby Højene IF

InstruktørerKajsa, Ronnie, Pernille, Benjamin, Dorthe

14:35 10 min

RytmeholdetGymnastikforeningen af 1976 Skagen

InstruktørerMaren, Ann-Sofia

14:45 10 min

PGU JuniormixPGU Pandrup

InstruktørerBenn, Victor, Anne, Laura, Nikoline

14:55 10 min

JuniorpigerSkallerup-Vennebjerg Idrætsforening

InstruktørerDan og Marie

15:05 10 min

JuniormixSkibsby Højene IF

InstruktørerIsabella, Julie, Liw, Mathilde, Mikkel

15:15 15 min

JuniormixTaars-Ugilt Idrætsforening

InstruktørerMalene, Emma, Lærke, Tobias, Mads og Alberte.

15:30 10 min

Junior Spring 6kl. +Vestbjerg IF

InstruktørerAnders, Jacob

15:40 25 min

DGI Nordjylland Vendsyssels JuniorholdSkibsby Højene IF

InstruktørerAske, Matias, Rikke, Thea

16:05 30 min

Brejninggaard EfterskoleBrejninggaard Efterskole

InstruktørerKlara, Marie, Rasmus, Mads, Tobias og Martin

16:35 10 min

Faneudmarch

Instruktører

Andre spændende arrangementer Vis alle arrangementer