DGI Nordjylland - Junior/Voksenopvisning i Farsø

Hvornår
10. mar kl. 17:15 - 11. mar 2023 kl. 17:00
Hvor
Dronning Ingrid Hallerne - Farsø, Jeppe Aakjærs Vej 27, 9640 Farsø, Danmark
Hvem
Udøvere, begynder, letøvede, øvede

Nummer
2023 01 55 4005

Vi fejrer Gymnastikken i fællesskab til DGI Nordjyllands forårsopvisninger! Du er inviteret, så kom og tag del i festen!

Tag til DGI Nordjyllands forårsopvisning i Farsø d. 10-11. marts 2023 i Dronning Ingrid Hallerne. Gymnastikopvisningen er for junior- og voksenhold fra 4. kl. og op efter, og dagen bliver fyldt med opvisninger af både lokalforeningshold, landsdelshold og efterskolehold.

Glæd jer til en dag med masser af dygtige gymnaster, der viser både rytme- og springgymnastik, og hvor et medlevende og engageret publikum med garanti sørger for den gode stemning.

Forårsopvisningen i DGI Nordjylland er en blanding af ny inspiration og glæden ved gymnastikkens traditioner, og den er samlingspunkt for en masse mennesker, der elsker gymnastik.

Kom og oplev stemningen og tag del i glæden ved gymnastikken.

Entrépris: 60 kr. pr. dag for alle over 14 år, alle under 14 år har gratis adgang.

90 kr. for at deltage begge dage for denne forårsopvisning. Billetter købes ved indgangen.

Arrangørforening ved denne opvisning: Aars Gymnastikforening og Ullits Gymnastikforening

17:15 10 min

Faneindmarch

Instruktører

17:25 30 min

Himmerlandscenterets IdrætsefterskoleHCI

InstruktørerChristian, Christian, Mikkel, Louise, Signe, Heidi

17:55 10 min

RKG LUXRKG Gymnastikforening

InstruktørerChristina

18:05 30 min

Skyum IdrætsefterskoleSkyum Efterskole

InstruktørerJulie, Johanna, Karsten, Benjamin

18:35 20 min

Kometerne Tumbling og TeamGymØster Hornum Idrætsforening

InstruktørerIda, Michael, Mette, Mathias, Sebastian, Nicolai, Christian

18:55 25 min

VendelboerneDGI Nordjylland - Gymnastik

InstruktørerInger, Tina, Anja

19:20 10 min

Bevægelsesværkstedet Nord (BVN)Lindholm Gymnastikforening

InstruktørerRune

19:30 30 min

Brejninggaard EfterskoleBrejninggaard Efterskole

InstruktørerKlara, Marie, Rasmus, Mads, Tobias, Martin

20:00 20 min

VG MIXVejgaard Gymnastikforening

InstruktørerMatilde, Victoria, Ron Esben, Søren

20:20 30 min

Halvorsminde Efterskole og Fri FagskoleHalvorsminde

InstruktørerAndreas, Ask, Nikolaj, Stine, Nadja

20:50 10 min

RKG FOKUSRKG Gymnastikforening

InstruktørerSigne

21:00 25 min

DGI Nordjyllands AspirantholdLindholm Gymnastikforening

InstruktørerCaroline, Mia, Jakob, Martin, Peter

21:25 30 min

Bjergsnæs EfterskoleBjergsnæs Efterskole

InstruktørerMarie, Mette, Kristine, Kalle, Lui, Anders

21:55 10 min

Faneudmarch

Instruktører

10:45 10 min

Faneindmarch

Instruktører

10:55 30 min

Himmerlands UngdomsskoleHimmerlands Ungdomsskole

InstruktørerMia, Trine, Andreas, Martin

11:25 10 min

YnglingemixTrekroner IF

InstruktørerRose, Silas

11:35 10 min

SpringerneFarstrup Boldklub

InstruktørerBirthe, Birte, Casper, Susanne, Heidi

11:45 10 min

RytmeaspiranterneIK Rosendal Gymnastik

InstruktørerFrida, Celina

11:55 10 min

PGU PlusPGU Pandrup

InstruktørerMette, Hannah, Siw, Laura, Emma

12:05 10 min

Pause

Instruktører

12:15 25 min

Vesterbølle EfterskoleVesterbølle

InstruktørerRandi, Louise, Martin, Heidi, Jesper

12:40 10 min

StjernemixTrekroner IF

InstruktørerRose, Silas, Lærke, Johanne, Karina

12:50 25 min

Himmerlands Minijuniorhold - DGI NordjyllandAars, Farsø og Valsgård Gymnastikforening

InstruktørerClara, Rikke, Else, Christian, Lasse, Laurits

13:15 10 min

TDBPGU Pandrup

InstruktørerHoldet har ikke en fast instruktør.

13:25 10 min

Afterrep DGI NordjyllandDGI Nordjylland

InstruktørerSofie, Stephanie

13:35 10 min

ExtremeVokslev Idrætsforening

InstruktørerMarie, Katrine

13:45 10 min

VGF JuniorholdValsgård Gymnastikforening

InstruktørerLaura, Marie, Caroline, Laurits, Annsofie

13:55 5 min

Pause

Instruktører

14:00 10 min

Tårs Seniormix RytmeTaars-Ugilt Idrætsforening

InstruktørerHeidi, Nadja

14:10 10 min

Tårs Seniormix SpringTaars-Ugilt Idrætsforening

InstruktørerMalene, Christian

14:20 10 min

Giv SlipValsgård Gymnastikforening

InstruktørerMathias, Rasmus, Marc

14:30 10 min

Rytme 30 +/-Valsgård Gymnastikforening

InstruktørerDorte

14:40 25 min

Himmerlands Juniorhold - DGI NordjyllandAars, Farsø og Valsgård Gymnastikforening

InstruktørerAda, Kathrine, Josefine, Jacob, Magnus, Andreas

15:05 10 min

RexTaars-Ugilt Idrætsforening

InstruktørerVibeke, Maria

15:15 25 min

DGI Nordjyllands RepholdDGI Nordjylland

InstruktørerNikolaj, Oliver, Steffen, Christina, Mathilde, Hanne

15:40 10 min

Spring mix 5.-8. klasseAars Gymnastikforening

InstruktørerAndreas, Anne-Louise, Camilla, Caspar, Isabella, Lasse

15:50 10 min

JuniormixValsgård Gymnastikforening

InstruktørerHelene, Laurits, Thilde, Nicoline

16:00 10 min

Pause

Instruktører

16:10 10 min

Hold FastIK Rosendal Gymnastik

InstruktørerJeppe, Mads, Morten

16:20 30 min

Han Herred EfterskoleHan Herred

InstruktørerJosefine, Mathilde, Christian, Torben, Frederik

16:50 25 min

Himmerlands Ynglingehold - DGI NordjyllandAars, Farsø og Valsgård Gymnastikforening

InstruktørerCecilie, Jakob, Mikkel, Mathias

17:15 30 min

Salling EfterskoleSalling

InstruktørerCamilla, Therese, Steffen,Marcus

17:45 10 min

AAG øvede pigerAars Gymnastikforening

InstruktørerJosefine, Nikoline

17:55 30 min

Sportsefterskolen AabybroAabybro

InstruktørerClaus, Mathias, Heidi, Pernille, Mette

18:25 10 min

Faneudmarch

Instruktører

Andre spændende arrangementer Vis alle arrangementer