DGI Nordjylland - Børneopvisning i Aabybro

Hvornår
12. mar 2023 kl. 10:00 til 15:15
Hvor
DGI Huset Aabybro, Jens Møllers Vej 3, 9440 Aabybro, Danmark
Hvem
Udøvere, 0 - 99 år, begynder, letøvede, øvede

Nummer
2023 01 55 4006

Vi fejrer Gymnastikken i fællesskab til DGI Nordjyllands forårsopvisninger! Du er inviteret, så kom og tag del i festen!

Tag til DGI Nordjylland børneopvisning i Aabybro d. 12. marts 2023 i DGI Huset Aabybro. Gymnastikopvisningen er for børnehold i aldersgruppen 0. kl. – 3. kl. og dagen bliver fyldt med opvisninger af både lokalforeningshold og landsdelshold.

Glæd jer til en dag med masser af små gymnaster, der viser både rytme- og springgymnastik, og hvor et medlevende og engageret publikum med garanti sørger for den gode stemning.

Børneopvisningen i Aabybro er en blanding af ny inspiration og glæden ved gymnastikkens traditioner, og den er samlingspunkt for en masse mennesker, der elsker gymnastik.

Entrépris: 60 kr. pr. dag for alle over 14 år, alle under 14 år har gratis adgang. Billetter købes ved indgangen.

Arrangørforening ved denne opvisning: Aabybro GF

10:00 10 min

Faneindmarch

Instruktører

10:10 10 min

MinijuniorTylstrup Ungdoms- & Idrætsforening

InstruktørerMarlene, Oliver, Maria

10:20 15 min

Familieholdet & Mix SpringLindholm Gymnastikforening

InstruktørerChristian, Nathalie, Camilla, Rene, Cille, Mads, Anne, Benedikte, Frederikke, Ida

10:35 10 min

BGF Spring piger 3. - 4. kl.Brønderslev GF

InstruktørerLaura, Louise, Christina, Isabella, Karla, Sarah

10:45 10 min

0. - 1. klasse springIdrætsforeningen Fremad Nørhalne

InstruktørerAnton, Ruben, Mathias

10:55 10 min

Rytme 2-4 klasseGudumholm Idrætsforening

InstruktørerElisabeth, Sille

11:05 10 min

Juniormix NordøstGandrup Holtet Gymnastik

InstruktørerAmalie, Andrea, Jens, Marc, Marcus, Michelle, Tenna, Tobias

11:15 10 min

Juniormix NordøstGandrup Holtet Gymnastik

InstruktørerAmalie, Andrea, Jens, Marc, Marcus, Michelle, Tenna, Tobias

11:25 10 min

4-5 år piger og drengeIdrætsforeningen Fremad Nørhalne

InstruktørerMette, Solvejg, Ida, Nanna

11:35 5 min

Pause

Instruktører

11:40 15 min

PGU Spring/Rytmepiger 2PGU Pandrup

InstruktørerKristian, Ingrid, Sofie, Sofie

11:55 10 min

PigemixSulsted Idrætsforening

InstruktørerAnna, Jeanne, Anja

12:05 10 min

PGU PuslingedrengePGU Pandrup

InstruktørerThomas, Emil, Astrid, Ane, Mathilde

12:15 10 min

Vestbjerg SuperTeam 3.-5.kl.Vestbjerg IF

InstruktørerSophie, Alberte, Emilie, Emilie

12:25 10 min

Kids dance mixSulsted Idrætsforening

InstruktørerPernille

12:35 10 min

2. - 3. klasse springIdrætsforeningen Fremad Nørhalne

InstruktørerEva, Noah, Nanna

12:45 10 min

RaketterneSkovsgaard/Brovst KFUM IF

InstruktørerNadja, Louise, Claudia, Alma, Signe, Andrea

12:55 15 min

Spring/Rytme MIX 0-1 klasse + 1-2 klasseAabybro GF

InstruktørerAnders, Kamilla, Ditte, Tanja, Nicklas, Elias, Marie, Signe, Signe, Julie, Luna, Isabella, Silje, Christine

13:10 10 min

DrengespringSulsted Idrætsforening

InstruktørerHenrik, Mike

13:20 5 min

Pause

Instruktører

13:25 15 min

PGU Spring/rytmepiger 1PGU Pandrup

InstruktørerPia, Lisa, Frederikke, Ingrid, Merle

13:40 10 min

Spring/Rytme MIX XtraAabybro GF

InstruktørerEmily, Rikke, Signe, Emma, Merle

13:50 10 min

PowerpigerSulsted Idrætsforening

InstruktørerMarlene, Rikke, Sofie, Freja

14:00 15 min

Springkids og juniormixSkovsgaard/Brovst KFUM IF

InstruktørerNadja, Louise, Claudia, Alma, Signe, Andrea

14:15 10 min

Vestbjerg SpringKids 1.-2.klVestbjerg IF

InstruktørerStella Rosa, Celine, Laura, Emilie

14:25 15 min

Mini MIXAabybro GF

InstruktørerFilippa, Johanne, Menja, Karoline, Tilde, Jonas

14:40 15 min

ÅGF Teamgym MikroAabybro GF

InstruktørerJosefine, Benn, Anne-Sofie, Amalie, Emilia, Oliver, Lucia Alba

14:55 15 min

ÅGF Teamgym Mini/JuniorAabybro GF

InstruktørerFrida, Benn, Anne-Sofie, Anne, Claus, Emilie, Mads, Michelle

15:10 10 min

Faneudmarch

Instruktører

Andre spændende arrangementer Vis alle arrangementer