DGI Nordjylland - Børneopvisning i Haverslev

Hvornår
12. mar 2023 kl. 10:00 til 14:20
Hvor
Himmerlandscentrets Idrætsefterskole, Jyllandsgade 10, Haverslev, Nørager, 9610 Nørager, Danmark
Hvem
Udøvere, 0 - 99 år, begynder, letøvede, øvede

Nummer
2023 01 55 4007

Vi fejrer Gymnastikken i fællesskab til DGI Nordjyllands forårsopvisninger! Du er inviteret, så kom og tag del i festen!

Tag til DGI Nordjylland børneopvisning i Haverslev d. 12. marts 2023 på Himmerlandscenterets Idrætsefterskole. Gymnastikopvisningen er for børnehold i aldersgruppen 0. kl. – 3. kl. og dagen bliver fyldt med opvisninger af både lokalforeningshold og landsdelshold.

Glæd jer til en dag med masser af små gymnaster, der viser både rytme- og springgymnastik, og hvor et medlevende og engageret publikum med garanti sørger for den gode stemning.

Børneopvisningen i Haverslev er en blanding af ny inspiration og glæden ved gymnastikkens traditioner, og den er samlingspunkt for en masse mennesker, der elsker gymnastik.

Entrépris: 60 kr. pr. dag for alle over 14 år, alle under 14 år har gratis adgang. Billetter købes ved indgangen.

Arrangørforening ved denne opvisning: Haverslev Idrætsforening

10:00 15 min

Faneindmarch

Instruktører

10:15 10 min

De springende gazellerHaverslev Idrætsforening

InstruktørerBettina, Marie, Søren, Dennis, Heidi, Karoline, Andreas, Sebastian, Trille, Marie, Emma

10:25 10 min

Bat DrengeIK Rosendal Gymnastik

InstruktørerAnne-Mette, Emilie, Katrine, Marcus, Sofie

10:35 10 min

PuslingeAalestrup Idrætsforening

InstruktørerJette, Andrea, Ditte

10:45 15 min

TøsefræsValsgård Gymnastikforening

InstruktørerCaroline, Christina, Martin, Mia, Mia, Susie, Vibeke, Pia

11:00 20 min

Himmerlands Minijuniorhold - DGI NordjyllandValsgård Gymnastikforening

InstruktørerClara, Rikke, Else, Christian, Lasse, Laurits

11:20 15 min

Mini SpringIK Rosendal Gymnastik

InstruktørerFrederikke, Emilie, Gry, Johanne, Josefine, Julianne, Kathrine

11:35 10 min

Fælles dans for alle interesserede

Instruktører

11:45 10 min

MGP DansValsgård Gymnastikforening

InstruktørerEa, Frederikke

11:55 10 min

Bandit-springVokslev Idrætsforening

InstruktørerBenjamin, Stinne, Katrine, Oscar

12:05 10 min

Springmix 0.-6. KlasseØstrup Gymnastikforening

InstruktørerHelle, Lasse, Kathrine, Else

12:15 10 min

MinimixSortebakkens Gymnastikforening SGF

InstruktørerBirgitte, Jenny, Nicoline, Alberte, Maja, Caroline

12:25 10 min

TonserneValsgård Gymnastikforening

InstruktørerLaurits, Line, Trine, Charlotte

12:35 10 min

De modige hajerHaverslev Idrætsforening

InstruktørerCamilla, Ayoe, Mette, Lise, Klara, Anaya, Caroline, Gabriella

12:45 15 min

Fælles dans for alle interesserede

Instruktører

13:00 10 min

MicropowerKlejtrup Idrætsforening

InstruktørerGert, Grethe, Jakob, Sofie, Laura B, Laura M, Arina

13:10 10 min

Seje drengeValsgård Gymnastikforening

InstruktørerMarie, Merle, Mette, Simone, Tobias, Trine, Peter

13:20 10 min

TigerneHaverslev Idrætsforening

InstruktørerLaura, Søren, Simon, Brian, Simon H, Anders, Ellen, Palle

13:30 15 min

Springpiger 1Valsgård Gymnastikforening

InstruktørerFreya, Helene, Ida, Johanne, Lea, Mia, Mie, Peter, Tobias, Victoria, Anders

13:45 25 min

Himmerlands Juniorhold - DGI NordjyllandValsgård Gymnastikforening

InstruktørerAda, Kathrine, Josefine, Jacob, Magnus, Andreas

14:10 10 min

Faneudmarch

Instruktører

Andre spændende arrangementer Vis alle arrangementer