DGI Nordjylland - Junior/Voksen Opvisning i Jetsmark

Hvornår
18. mar kl. 10:00 - 19. mar 2023 kl. 16:30
Hvor
DGI Huset Aabybro, Jens Møllers Vej 3, 9440 Aabybro, Danmark
Hvem
Udøvere, 0 - 99 år, begynder, letøvede, øvede

Nummer
2023 01 55 4008

Vi fejrer Gymnastikken i fællesskab til DGI Nordjyllands forårsopvisninger! Du er inviteret, så kom og tag del i festen!

Tag til DGI Nordjyllands forårsopvisning i Jetsmark d. 18-19. marts 2023 i DGI Huset Aabybro. Gymnastikopvisningen er for junior- og voksenhold fra 4. kl. og op efter, og dagen bliver fyldt med opvisninger af både lokalforeningshold, landsdelshold og efterskolehold.

Glæd jer til en dag med masser af dygtige gymnaster, der viser både rytme- og springgymnastik, og hvor et medlevende og engageret publikum med garanti sørger for den gode stemning.

Forårsopvisningen i DGI Nordjylland er en blanding af ny inspiration og glæden ved gymnastikkens traditioner, og den er samlingspunkt for en masse mennesker, der elsker gymnastik.

Kom og oplev stemningen og tag del i glæden ved gymnastikken.

Entrépris: 60 kr. pr. dag for alle over 14 år, alle under 14 år har gratis adgang.

90 kr. for at deltage begge dage for denne forårsopvisning. Billetter købes ved indgangen.

Arrangørforening ved denne opvisning: PGU Pandrup

10:00 15 min

Faneindmarch

Instruktører

10:15 20 min

ASIF MIXAstrup-Sønderskov Idrætsforening

InstruktørerLone, Sarah, Gert, Lærke, Maja

10:35 10 min

RytmeholdetGymnastikforeningen af 1976 Skagen

InstruktørerMaren, Ann-Sofia

10:45 10 min

Springteam aspiranter og rytmepigerHjallerup Gymnastikforening

InstruktørerAndrea, Merete, Sabina

10:55 20 min

De Tossede Tøser/SpringpigerneBagterp Idrætsforening

InstruktørerPernille, Julie, Maike, Merle, Frederikke, Victoria, Mille

11:15 10 min

PGU LadiesPGU Pandrup

InstruktørerMerethe, Margit

11:25 15 min

BGF Spring Piger 5. - 6. kl.Brønderslev GF

InstruktørerSisse, Mette, Jasmin, Jacob, Thomas, Simone, Clara

11:40 10 min

Team JuniorGymnastikforeningen af 1976 Skagen

InstruktørerNana, Silke, Signe, Sigrid, Annebeth, Maren, Ann-Sofia

11:50 10 min

StjernemixTrekroner IF

InstruktørerRose, Silas, Lærke, Johanne, Karina

12:00 20 min

Juniormix NordøstGandrup Holtet Gymnastik

InstruktørerAmalie, Andrea, Jens, Marc, Marcus, Michelle, Tenna, Tobias

12:20 25 min

DGI Nordjylland Vendsyssels JuniorholdSkibsby Højene IF

InstruktørerAske, Matias, Rikke, Thea

12:45 10 min

RetroholdetGymnastikforeningen af 1976 Skagen

InstruktørerMie, Mette, Josefine

12:55 5 min

Pause

Instruktører

13:00 10 min

Damerytme 18+Hjallerup Gymnastikforening

InstruktørerNathja

13:10 15 min

JuniormixTaars-Ugilt Idrætsforening

InstruktørerMalene, Emma, Lærke, Tobias, Mads, Alberte

13:25 15 min

Junior MIXAabybro GF

InstruktørerEmma, Josefine, Kamilla, Emma

13:40 20 min

Bagterp Pigerne og SpringerneBagterp Idrætsforening

InstruktørerMai, Chris, Lærke, Jeppe

14:00 10 min

Lindholm Rytmekvinder 24+Lindholm Gymnastikforening

InstruktørerIben

14:10 30 min

Den danske design og håndværksefterskoleDen danske design og håndværksefterskole

InstruktørerSøren, Peter, Louise, Christina

14:40 10 min

BGF Rytme 7.-9. kl.Brønderslev GF

InstruktørerIben, Karla

14:50 10 min

YnglingemixTrekroner IF

InstruktørerRose, Silas

15:00 10 min

RytmeaspiranterneIK Rosendal

InstruktørerFrida, Celina

15:10 15 min

Seniorspring 20+Lindholm Gymnastikforening

InstruktørerEmil, Jakob, Christian, Jan, Jonas, Mikkel, Nikolaj, Rasmus, Torben

15:25 20 min

Tårs SeniormixTaars-Ugilt Idrætsforening

InstruktørerNadja, Heidi, Malene, Christian

15:45 10 min

PGU PlusPGU Pandrup

InstruktørerMette, Hannah, Siw, Laura, Emma

15:55 15 min

AllstarsTaars-Ugilt Idrætsforening

InstruktørerMikael, Claus, Karina, Lisa, Jan, Britta

16:10 15 min

Mini MIXAabybro GF

InstruktørerFilippa, Johanne, Menja, Karoline, Tilde, Jonas

16:25 5 min

Pause

Instruktører

16:30 25 min

DGI Nordjylland Vendsyssels MinijuniorholdSkibsby Højene IF

InstruktørerEmil, Esben, Hans-Henrik, Jasmin, Mikkeline

16:55 10 min

TDBPGU Pandrup

InstruktørerHoldet har ikke en fast instruktør

17:05 10 min

RexTaars-Ugilt Idrætsforening

InstruktørerVibeke, Maria

17:15 10 min

TGSAabybro GF

InstruktørerFrida, Anne-Sofie

17:25 10 min

JuniormixSkibsby Højene IF

InstruktørerIsabella, Julie, Liw, Mathilde, Mikkel

17:35 25 min

DGI Nordjyllands RepholdDGI Nordjylland

InstruktørerNikolaj, Oliver, Steffen, Christina, Mathilde, Hanne

18:00 10 min

FaneudmarchTak for i dag - Ses i morgen

Instruktører

10:00 15 min

Faneindmarch

Instruktører

10:15 25 min

BåndbygymnasterneGudumholm Idrætsforening

InstruktørerEmma, Pernille, Peter, Flemming, Lasse

10:40 10 min

SMG Rytmedamer 60+Solsidens Motion og Gymnastik - SMG.

InstruktørerMette, Jeanette

10:50 15 min

RetroholdetSkibsby Højene IF

InstruktørerHans-Henrik, Marie, Gitte

11:05 25 min

DGI Nordjyllands AspirantholdLindholm Gymnastikforening

InstruktørerCaroline, Mia, Jakob, Martin, Peter

11:30 10 min

Rytmeholdet 6kl.+Vestbjerg IF

InstruktørerJulie, Melissa

11:40 15 min

Spring/rytme mixVrå Gymnastikforening

InstruktørerEmma, Sarah, Laura, Silje, Lærke, Frederikke

11:55 5 min

Pause

Instruktører

12:00 20 min

JuniormixLKB-Gistrup

InstruktørerTrine, Nanna, Lene, Martin, Martin, Jakob, Lukas

12:20 10 min

Junior mixGF 77

InstruktørerNikoline, Benno, Tom og Magnus

12:30 10 min

Tornby DamerTornby Idrætsforening

InstruktørerInger

12:40 20 min

ÅGF Teamgym Mini og juniorAabybro Gymnastikforening

InstruktørerClaus, Anne, Frida, Michelle, Benn, Anne-Sofie, Mads, Emilie

13:00 10 min

SirenerneSirenerne

InstruktørerHanne, Birgit

13:10 15 min

BGF SpringerneBrønderslev GF

InstruktørerAmalie, Caroline, Jacob, Jens, Jens

13:25 10 min

RKG FOKUSRKG Gymnastikforening

InstruktørerSigne

13:35 10 min

Junior Spring 6kl. +Vestbjerg IF

InstruktørerAnders, Jacob

13:45 10 min

PGU JuniormixPGU Pandrup

InstruktørerBenn, Victor, Emil, Anne, Laura, Nikoline

13:55 10 min

Forever YoungSulsted Idrætsforening

InstruktørerTina, Anja

14:05 25 min

Aalborgegnens JuniorlandsdelsholdLKB-Gistrup

InstruktørerLærke, Emilie, Sofie, Jesper, Jakob, Thomas

14:30 5 min

Pause

Instruktører

14:35 10 min

SulstedmixSulsted Idrætsforening

InstruktørerHenrik, Caroline, Anna

14:45 25 min

VendelboerneDGI Nordjylland - Gymnastik

InstruktørerInger, Tina, Anja

15:10 10 min

VG25+Vejgaard Gymnastikforening

InstruktørerMaiken, Julie

15:20 15 min

Power TeensVrå Gymnastikforening

InstruktørerSarah, Emma, Caroline, Amalie, Jacob, Jens Peter

15:35 20 min

VG MIXVejgaard Gymnastikforening

InstruktørerMatilde, Victoria, Ron Esben, Søren

15:55 10 min

RKG LUXRKG Gymnastikforening

InstruktørerChristina

16:05 10 min

Afterrep DGI NordjyllandDGI Nordjylland

InstruktørerSofie, Stephanie

16:15 10 min

FaneudmarchTak for i år - Vi ses til næste år

Instruktører

Andre spændende arrangementer Vis alle arrangementer