DGI Nordjylland - Junior/Voksen Opvisning i Hjørring

Hvornår
25. mar 2023 kl. 09:00 til 21:15
Hvor
Hallen - Park Vendia, Thomas Morilds Vej 11, 9800 Hjørring, Danmark
Hvem
Udøvere, 0 - 99 år, begynder, letøvede, øvede

Nummer
2023 01 55 4009

Vi fejrer Gymnastikken i fællesskab til DGI Nordjyllands forårsopvisninger! Du er inviteret, så kom og tag del i festen!

Tag til DGI Nordjyllands forårsopvisning i Hjørring d. 25. marts 2023 i Vendia Hallerne. Gymnastikopvisningen er for junior- og voksenhold fra 4. kl. og op efter, og dagen bliver fyldt med opvisninger af både lokalforeningshold, landsdelshold og efterskolehold.

Glæd jer til en dag med masser af dygtige gymnaster, der viser både rytme- og springgymnastik, og hvor et medlevende og engageret publikum med garanti sørger for den gode stemning.

Forårsopvisningen i DGI Nordjylland er en blanding af ny inspiration og glæden ved gymnastikkens traditioner, og den er samlingspunkt for en masse mennesker, der elsker gymnastik.

Kom og oplev stemningen og tag del i glæden ved gymnastikken.

Entrépris: 60 kr. pr. dag for alle over 14 år, alle under 14 år har gratis adgang.

Billetter købes ved indgangen.

Arrangørforening ved denne opvisning: Bagterp Idrætsforening

09:00 15 min

Faneindmarch

Instruktører

09:15 30 min

Sportsefterskolen AabybroAabybro

InstruktørerClaus, Mathias, Heidi, Pernille og Mette

09:45 10 min

Pause

Instruktører

09:55 10 min

TDBPGU Pandrup

InstruktørerHoldet har ikke en fast instruktør

10:05 20 min

De Tossede Tøser og Spring Pigerne Bagterp Idrætsforening

InstruktørerPernille, Maike, Merle, Julie, Mille, Frederikke og Victoria

10:25 10 min

BGF Rytme Piger 4.-6. kl.Brønderslev GF

InstruktørerEmma, Josefine

10:35 10 min

JuniormixSkibsby Højene IF

InstruktørerIsabella, Julie, Liw, Mathilde, Mikkel

10:45 25 min

VendelboerneDGI Nordjylland - Gymnastik

InstruktørerInger, Tina, Anja

11:10 15 min

Spring/rytmemixVrå Gymnastikforening

InstruktørerEmma, Sarah, Laura, Silje, Frederikke, Lærke

11:25 10 min

PGU PlusPGU Pandrup

InstruktørerMette, Hannah, Siw, Laura, Emma

11:35 15 min

AllstarsTaars-Ugilt Idrætsforening

InstruktørerMikael, Claus, Karina, Lisa, Jan og Britta

11:50 10 min

Sindal springerneSindal Idrætsforening

InstruktørerEmma, Michelle, Mia

12:00 10 min

VG25+Vejgaard Gymnastikforening

InstruktørerMaiken, Julie

12:10 30 min

Skyum IdrætsefterskoleSkyum

InstruktørerJulie, Johanna, Karsten & Benjamin

12:40 10 min

Pause

Instruktører

12:50 10 min

RexTaars-Ugilt Idrætsforening

InstruktørerVibeke og Maria

13:00 25 min

DGI Nordjylland Vendsyssels MinijuniorholdSkibsby Højene IF

InstruktørerEmil, Esben, Hans-Henrik, Jasmin, Mikkeline

13:25 10 min

Tornby DamerTornby Idrætsforening

InstruktørerInger

13:35 15 min

BGF Spring Piger 5. - 6. kl.Brønderslev GF

InstruktørerSisse, Mette, Jasmin, Jacob, Thomas, Simone, Clara

13:50 20 min

JuniormixGF 77

InstruktørerNikoline, Benno, Tom, Magnus

14:10 10 min

RKG LUXRKG Gymnastikforening

InstruktørerChristina

14:20 10 min

MinimixTaars-Ugilt Idrætsforening

InstruktørerMalene, Rebecca, Julie, Lærke og Sofie

14:30 25 min

DGI Nordjylland Vendsyssels JuniorholdSkibsby Højene IF

InstruktørerAske, Matias, Rikke, Thea

14:55 5 min

Pause

Instruktører

15:00 15 min

MiniMixSkibsby Højene IF

InstruktørerKajsa, Ronnie, Pernille, Benjamin, Dorthe

15:15 20 min

Tårs Seniormix rytme og springTaars-Ugilt Idrætsforening

InstruktørerNadja, Heidi, Malene og Christian

15:35 15 min

JuniormixTaars-Ugilt Idrætsforening

InstruktørerMalene, Emma, Lærke, Tobias, Mads og Alberte.

15:50 10 min

PGU LadiesPGU Pandrup

InstruktørerMargit, Merethe

16:00 30 min

Han Herred EfterskoleHan Herred

InstruktørerJosefine, Mathilde, Christian, Torben og Frederik

16:30 10 min

Pause

Instruktører

16:40 10 min

Hirtshals RytmedamerHirtshals GF

InstruktørerDorthe

16:50 10 min

JuniorpigerSkallerup-Vennebjerg Idrætsforening

InstruktørerDan, Marie

17:00 10 min

RKG FOKUSRKG Gymnastikforening

InstruktørerSigne

17:10 15 min

BGF SpringerneBrønderslev GF

InstruktørerAmalie, Caroline, Jacob, Jens Erik, Jens Peter

17:25 25 min

Halvorsminde Efterskole og Fri FagskoleHalvorsminde

InstruktørerAndreas, Ask, Nikolaj, Stine og Nadja

17:50 10 min

Pause

Instruktører

18:00 10 min

BGF Rytme 7.-9. kl.Brønderslev GF

InstruktørerIben, Karla

18:10 20 min

ASIF MIXAstrup-Sønderskov Idrætsforening

InstruktørerLone, Sarah, Gert, Lærke, Maja

18:30 10 min

Bevægelsesværkstedet NordLindholm Gymnastikforening

InstruktørerRune

18:40 15 min

Power TeensVrå Gymnastikforening

InstruktørerSarah, Emma, Caroline, Amalie, Jacob og Jens Peter.

18:55 25 min

Viborgs EliteholdViborg Idrætshøjskole

InstruktørerMorten, Iben, Marie, Anders, Kathrine

19:20 15 min

RetroholdetSkibsby Højene IF

InstruktørerHans-Henrik, Marie, Gitte

19:35 30 min

Himmerlands UngdomsskoleHimmerlands Ungdomsskole

InstruktørerMia, Trine, Andreas og Martin

20:05 10 min

Pause

Instruktører

20:15 20 min

Bagterp Pigerne og SpringerneBagterp Idrætsforening

InstruktørerChris, Lærke, Jeppe, Mai

20:35 25 min

DGI Nordjyllands RepholdDGI Nordjylland

InstruktørerNikolaj, Oliver, Steffen, Christina, Mathilde, Hanne

21:00 10 min

Faneudmarch

Instruktører

Andre spændende arrangementer Vis alle arrangementer