DGI Nordjylland - Junior/Voksen Opvisning i Aalborg

Hvornår
26. mar 2023 kl. 09:30 til 20:15
Hvor
KFUM Hallen, Under Lien 77, 9000 Aalborg, Danmark
Hvem
Udøvere, 0 - 99 år, begynder, letøvede, øvede

Nummer
2023 01 55 4010

Vi fejrer Gymnastikken i fællesskab til DGI Nordjyllands forårsopvisninger! Du er inviteret, så kom og tag del i festen!

Tag til DGI Nordjyllands forårsopvisning i Aalborg d. 26. marts 2023 i KFUM Hallen. Gymnastikopvisningen er for junior- og voksenhold fra 4. kl. og op efter, og dagen bliver fyldt med opvisninger af både lokalforeningshold, landsdelshold og efterskolehold.

Glæd jer til en dag med masser af dygtige gymnaster, der viser både rytme- og springgymnastik, og hvor et medlevende og engageret publikum med garanti sørger for den gode stemning.

Forårsopvisningen i DGI Nordjylland er en blanding af ny inspiration og glæden ved gymnastikkens traditioner, og den er samlingspunkt for en masse mennesker, der elsker gymnastik.

Kom og oplev stemningen og tag del i glæden ved gymnastikken.

Entrépris: 60 kr. pr. dag for alle over 14 år, alle under 14 år har gratis adgang.

Billetter købes ved indgangen.

Arrangørforening ved denne opvisning: Vejgaard Gymnastikforening

09:30 10 min

Fane indmarch

Instruktører

09:40 15 min

Familieholdet & Mix SprigLindholm Gymnastikforening

InstruktørerChristian, Nathalie, Camilla, Rene, Cille, Mads, Anne, Benedikte, Frederikke, Ida

09:55 10 min

TGSAabybro GF

InstruktørerFrida, Anne-Sofie

10:05 25 min

Viborgs EliteholdViborg Idrætshøjskole

InstruktørerMarie, Kathrine, Iben, Morten, Anders

10:30 20 min

Juniormix NordøstGandrup Holtet Gymnastik

InstruktørerAmalie, Andrea, Jens, Marc, Marcus, Michelle, Tenna, Tobias

10:50 10 min

Springteam aspiranter og rytmepigerHjallerup Gymnastikforening

InstruktørerMerete, Sabina, Andrea

11:00 5 min

Pause

Instruktører

11:05 20 min

LKB FamilieholdLKB-Gistrup

InstruktørerSusanne, Ann Kathrine, Ove

11:25 10 min

RKG FOKUSRKG Gymnastikforening

InstruktørerSigne

11:35 25 min

VendelboerneDGI Nordjylland - Gymnastik

InstruktørerInger, Tina, Anja

12:00 10 min

Damerytme 18+Hjallerup Gymnastikforening

InstruktørerNathja

12:10 10 min

Spring og rytme 9-13 årVejgaard Gymnastikforening

InstruktørerHanna, Emilie

12:20 25 min

BåndbygymnasterneGudumholm Idrætsforening

InstruktørerPeter, Lasse, Flemming, Emma, Pernille

12:45 10 min

Bevægelsesværkstedet NordLindholm Gymnastikforening

InstruktørerRune

12:55 30 min

Salling EfterskoleSalling

InstruktørerCamilla Therese Steffen Marcus

13:25 20 min

JuniormixLKB-Gistrup

InstruktørerTrine, Nanna, Lene, Martin, Martin, Jakob, Lukas

13:45 10 min

Lindholm Rytmekvinder 24+Lindholm Gymnastikforening

InstruktørerIben

13:55 5 min

Pause

Instruktører

14:00 15 min

Mini MIXAabybro GF

InstruktørerFilippa, Johanne, Menja, Karoline, Tilde, Jonas

14:15 10 min

Foerever YoungSulsted Idrætsforening

InstruktørerTina, Anja

14:25 20 min

ASIF MIXAstrup-Sønderskov Idrætsforening

InstruktørerLone, Sarah, Gert, Lærke, Maja

14:45 15 min

Spring 10 +Vejgaard Gymnastikforening

InstruktørerEmma, Malene, Maria

15:00 10 min

Rytmeholdet 6kl.+Vestbjerg IF

InstruktørerJulie, Melissa

15:10 10 min

RKG LUXRKG Gymnastikforening

InstruktørerChristina

15:20 15 min

Seniorspring 20+Lindholm Gymnastikforening

InstruktørerEmil, Jakob, Christian, Jan, Jonas, Mikkel, Nikolaj, Rasmus, Torben

15:35 10 min

Junior Spring 6kl. +Vestbjerg IF

InstruktørerAnders, Jacob

15:45 10 min

VG25+Vejgaard Gymnastikforening

InstruktørerMaiken, Julie

15:55 10 min

PGU PlusPGU Pandrup

InstruktørerMette, Hannah, Siw, Laura, Emma

16:05 25 min

Aalborgegnens JuniorlandsdelsholdLKB-Gistrup

InstruktørerLærke, Emilie, Sofie, Jesper, Jakob, Thomas

16:30 15 min

Junior MIXAabybro GF

InstruktørerEmma, Josefine, Kamilla, Emma

16:45 5 min

Pause

Instruktører

16:50 10 min

Rytme for kvinderLKB-Gistrup

InstruktørerAnnie, Stephanie

17:00 10 min

Spring 2St. Restrup IF

InstruktørerMichaela, Line, Astrid, Marinus

17:10 20 min

VG MIXVejgaard Gymnastikforening

InstruktørerMatilde, Victoria, Ron Esben, Søren

17:30 20 min

Sulstedmix - rytme og springSulsted Idrætsforening

InstruktørerCaroline, Henrik, Anna, Caroline

17:50 10 min

Springmix 4kl. og opVodskov Gymnastik

InstruktørerMichaela, Jane, Laura

18:00 10 min

JuniorMixSkibsby Højene IF

InstruktørerIsabella, Julie, Liw, Mathilde, Mikkel

18:10 20 min

Teamgym 9+ rytme + springVejgaard Gymnastikforening

InstruktørerSøren, Sanne, Nikolai

18:30 25 min

DGI Nordjyllands AspirantholdLindholm Gymnastikforening

InstruktørerCaroline, Mia, Jakob, Martin, Peter

18:55 30 min

Skyum IdrætsefterskoleSkyum

InstruktørerJulie, Johanna, Karsten & Benjamin

19:25 10 min

Fane udmarch

Instruktører

Andre spændende arrangementer Vis alle arrangementer