DGI Nordjylland - Junior/Voksen Opvisning i Hobro

Hvornår
31. mar kl. 17:30 - 1. apr 2023 kl. 20:30
Hvor
Hobro Idrætscenter, Amerikavej 22, 9500 Hobro, Danmark
Hvem
Udøvere, 0 - 99 år, begynder, letøvede, øvede

Nummer
2023 01 55 4011

Vi fejrer Gymnastikken i fællesskab til DGI Nordjyllands forårsopvisninger! Du er inviteret, så kom og tag del i festen!

Tag til DGI Nordjyllands forårsopvisning i Hobro d. 31. marts - 1. april 2023 i Hobro Idrætscenter. Gymnastikopvisningen er for junior- og voksenhold fra 4. kl. og op efter, og dagen bliver fyldt med opvisninger af både lokalforeningshold, landsdelshold og efterskolehold.

Glæd jer til en dag med masser af dygtige gymnaster, der viser både rytme- og springgymnastik, og hvor et medlevende og engageret publikum med garanti sørger for den gode stemning.

Forårsopvisningen i DGI Nordjylland er en blanding af ny inspiration og glæden ved gymnastikkens traditioner, og den er samlingspunkt for en masse mennesker, der elsker gymnastik.

Kom og oplev stemningen og tag del i glæden ved gymnastikken.

Entrépris: 60 kr. pr. dag for alle over 14 år, alle under 14 år har gratis adgang.

90 kr. for at deltage begge dage for denne forårsopvisning. Billetter købes ved indgangen.

Arrangørforening ved denne opvisning: Valsgård Gymnastikforening, IK Rosendal og Hobro Gymnastikforening

17:30 15 min

Faneindmarch

Instruktører

17:45 20 min

Himmerlands Minijuniorhold - DGI NordjyllandValsgård Gymnastikforening

InstruktørerClara, Rikke, Else, Christian, Lasse, Laurits

18:05 20 min

Mariagerfjord IdrætsskoleMariagerfjord idrætsskole

InstruktørerChristina, Helene, Jens, Peter

18:25 30 min

Onsild Idrætsefterskole årgang 22/23Onsild

InstruktørerCæcilie, Frederik, Maria, Mikkel

18:55 10 min

Spring Mix 5.-8. klasseAars Gymnastikforening

InstruktørerAndreas, Anne-Louise, Camilla, Caspar, Isabella, Lasse

19:05 10 min

VGF JuniorholdValsgård Gymnastikforening

InstruktørerMarie, Laura, Caroline, Laurits, Annsofie

19:15 30 min

Himmerlandscenterets IdrætsefterskoleHCI

InstruktørerChristian, Christian, Mikkel, Louise, Signe, Heidi

19:45 15 min

MIX-holdetIK Rosendal Gymnastik

InstruktørerJens, Christian, Liena, Nicolaj, Victor, Emil

20:00 15 min

K0meterne Tumbling og TeamGymØster Hornum Idrætsforening

InstruktørerIda, Michael, Mette, Mathias, Sebastian, Nicolai, Christian

20:15 5 min

Redskabspause

Instruktører

20:20 30 min

Himmerlands UngdomsskoleHimmerlands Ungdomsskole

InstruktørerMia, Trine, Andreas, Martin

20:50 10 min

AAG øvede PigerAars Gymnastikforening

InstruktørerJosefine, Nikoline

21:00 10 min

JuniormixValsgård Gymnastikforening

InstruktørerHelene, Laurits, Thilde, Nicoline

21:10 10 min

Bevægelsesværkstedet NordLindholm Gymnastikforening

InstruktørerRune

21:20 25 min

Gudenaadalens EfterskoleGudenaadalens

InstruktørerMaria, Annie, Ida, Lars, Tobias, Rasmus

21:45 5 min

Faneudmarch

Instruktører

10:00 10 min

Faneindmarch

Instruktører

10:10 30 min

Lomborg Gymnastik- og IdrætsefterskoleLomborg

InstruktørerKenneth, Malthe, Laura, Sara

10:40 15 min

Spring 10 +Vejgaard Gymnastikforening

InstruktørerEmma, Malene, Maria

10:55 15 min

ØH Gymteam juniorØster Hornum Idrætsforening

InstruktørerSebastian, Mathilde, Cecilie, Mathias, Casper, Søren og Mette

11:10 5 min

Redskabspause

Instruktører

11:15 10 min

JuniorholdetKlejtrup Idrætsforening

InstruktørerThilde, Stine, Line, Mette, Daniella

11:25 10 min

SpringholdetOnsild Idrætsforening

InstruktørerIda, Jacob, Michael, Leif

11:35 10 min

SpringdrengeneValsgård Gymnastikforening

InstruktørerEa, Alexander, Kent, Alex, Poul

11:45 15 min

MIX Spring 2IK Rosendal Gymnastik

InstruktørerClara, Laura, Ellen, Emilie, Kathrine, Sofie

12:00 30 min

Vesterlund EfterskoleVesterlund

InstruktørerCarina, Caroline, Lærke, Matilde, Jacob, Lars, Martin, Oliver, Søren, Troels

12:30 20 min

VG MIXVejgaard Gymnastikforening

InstruktørerMatilde, Victoria, Ron Esben, Søren

12:50 10 min

Spring 2St. Restrup IF

InstruktørerMichaela, Line, Astrid, Marinus

13:00 5 min

Redskabspause

Instruktører

13:05 10 min

TKYES, Mellem Mix og Maxi MixThorup-Klim U&G

InstruktørerMindaugas, Pia, Jacob, Karin

13:15 10 min

Foerever YoungSulsted Idrætsforening

InstruktørerTina, Anja

13:25 10 min

JuniormixSortebakkens Gymnastikforening SGF

InstruktørerChristian, Jenny, Angela

13:35 10 min

Giv SlipValsgård Gymnastikforening

InstruktørerMathias, Rasmus, Marc

13:45 30 min

Vivild Gymnastik- og IdrætsefterskoleVivild

InstruktørerCasper, Matias, Amalie, Ida

14:15 10 min

Lindholm Rytmekvinder 24+Lindholm Gymnastikforening

InstruktørerIben

14:25 20 min

Teamgym 9+Vejgaard Gymnastikforening

InstruktørerSøren, Sanne, Nikolai

14:45 5 min

Redskabspause

Instruktører

14:50 10 min

Springmix 4kl. og opVodskov Gymnastik

InstruktørerMichaela, Jane, Laura

15:00 15 min

Springpiger 2Valsgård Gymnastikforening

InstruktørerCamill, Helene, Helene, Thilde, Nicoline

15:15 10 min

HU -GEHimmerlands Ungdomsskole

InstruktørerTrine, Martin, Andreas, Rikke, Johanne, Mia

15:25 10 min

RytmepigerIK Rosendal Gymnastik

InstruktørerCaroline, Cecilie

15:35 10 min

SPRING 3Mariager Idrætsklub

InstruktørerVibeke, Annette, Louise, Kristian, Loke, Daniel

15:45 30 min

Salling EfterskoleSalling

InstruktørerCamilla, Therese, Steffen, Marcus

16:15 10 min

RKG FOKUSRKG Gymnastikforening

InstruktørerSigne

16:25 25 min

DGI Nordjyllands AspirantholdLindholm Gymnastikforening

InstruktørerCaroline, Mia, Jakob, Martin, Peter

16:50 10 min

PGU PlusPGU Pandrup

InstruktørerMette, Hannah, Siw, Laura, Emma

17:00 10 min

Afterep DGI NordjyllandDGI Nordjylland

InstruktørerSofie, Stephanie

17:10 5 min

Redskabspause

Instruktører

17:15 25 min

Himmerlands juniorhold - DGI NordjyllandValsgård Gymnastikforening

InstruktørerAda, Kathrine, Josefine, Jacob, Magnus, Andreas

17:40 15 min

Seniorspring 20+Lindholm Gymnastikforening

InstruktørerEmil, Jakob, Christian, Jan, Jonas, Mikkel, Nikolaj, Rasmus, Torben

17:55 10 min

PGU LadiesPGU Pandrup

InstruktørerMerethe, Margit

18:05 10 min

KVIK ElitepigerGymnastikforeningen KVIK

InstruktørerIsabella, Astrid

18:15 10 min

RKG LUXRKG Gymnastikforening

InstruktørerChristina

18:25 5 min

Redskabspause

Instruktører

18:30 25 min

Himmerlands Ynglingehold - DGI NordjyllandValsgård Gymnastikforening

InstruktørerCecillie, Caroline, Jakob, Mikkel, Mathias

18:55 10 min

Rytme 30+/-Valsgård Gymnastikforening

InstruktørerDorte

19:05 10 min

TDBPGU Pandrup

InstruktørerHoldet har ikke en fast instruktør

19:15 10 min

Hold FastIK Rosendal Gymnastik

InstruktørerJeppe, Mads, Morten

19:25 10 min

RytmeaspiranterneIK Rosendal Gymnastik

InstruktørerFrida, Celina

19:35 30 min

Bjergsnæs EfterskoleBjergsnæs

InstruktørerMarie, Mette, Kristine, Kalle, Lui, Anders

20:05 25 min

DGI Nordjyllands RepholdDGI Nordjylland

InstruktørerNikolaj, Oliver, Steffen, Christina, Mathilde, Hanne

20:30 5 min

Faneudmarch

Instruktører

Andre spændende arrangementer Vis alle arrangementer