Forårsstævnet Herning Lørdag

Hvornår
11. mar 2023 kl. 08:00 til 18:00
Hvor
Sportscenter Herning, Holingknuden 3, 7400 Herning, Danmark
Hvem
Udøvere, begynder, letøvede, øvede

Nummer
2023 06 55 4002

Vi ser igen frem til 2 oplevelsesrige og inspirerende dage med lokalforeningshold, gæstende efterskoler og landsdelshold fra DGI Midtjyllandsområde,  i Sportscenter Herning.

Foreningen kan ønske foretrukken opvisningsdag og det vil blive opfyldt såfremt det er muligt. Store foreninger må være opmærksomme på at få opvisningen fordelt over begge dag.

INDBYDELSE

10:30 10 min

Faneindmarch

Instruktører

10:40 15 min

Hammerum MiniRepDGI Midtjylland

InstruktørerRegitze, Lærke og Juliane

10:55 5 min

Pause

Instruktører

11:00 25 min

Elevhold 2022/23Sdr. Feldings Efterskole

InstruktørerMads Tryk, Peter Hegård, Rieke Bossen, Katrine Berthelsen og Marie Houbak

11:25 7 min

30+Gjellerup Sdr. S G & I

InstruktørerChristina, Lena og Marianne

11:32 9 min

Øvede piger, udtagedeGjellerup Sdr. S G & I

InstruktørerAlberte og Sarah

11:41 7 min

Serie 3, herrerGjellerup Sdr. S G & I

InstruktørerAndreas, Emil, Oscar, Nikolaj og Oscar

11:48 9 min

Spring 2Herning Gymnastikforening

InstruktørerNicoline, Louise, Mark, Stine, Trine, Margrethe

11:57 7 min

Spring MixHerning Gymnastikforening

InstruktørerNicoline, Louise, Mark, Stine og Gyrithe

12:04 7 min

Spring 2 (4.-7. klasse)Ilskov Kultur og Idrætsliv

InstruktørerAmanda, Tobias, Sofie, Mathilde, Lærke og Jacob

12:11 7 min

VGF ynglingepiger 16+Vestjysk Gymnastikforening

InstruktørerLasse og Karoline

12:18 7 min

Rytmepiger 5.-6. klasseKLG Gymnastik

InstruktørerMathilde og Caroline

12:25 7 min

Spring/rytmepiger fra 7. klasseKLG Gymnastik

InstruktørerJimmy, Lars, Nadia og Matilde

12:32 9 min

Turbo- og Juniordrenge fra 3. klasseKLG Gymnastik

InstruktørerSøren, Michael, Martin og Magnus

12:41 7 min

Spring ekstra for piger fra 4. klasseKLG Gymnastik

InstruktørerJan, Susanne og Anders

12:48 7 min

Rytmisk gymnastik 23+KLG Gymnastik

InstruktørerLine

12:55 25 min

Hammerum Herred YnglingeholdDGI Midtjylland

InstruktørerSøren Rahbek, Klaus Sørensen, Merete Arnbjerg, Signe Smedegaard og Maria Skydsgaard

13:20 5 min

Pause

Instruktører

13:25 7 min

JuniormixIkast Gymnastikforening

InstruktørerLucca, Ditte, Matilde

13:32 7 min

Saltodrenge 2.-6. kl.Ikast Gymnastikforening

InstruktørerMette, Kim, Jesper, Thomas, Laura, Ninna og Clara.

13:39 7 min

Rytme DKibæk Idrætsforening

InstruktørerUlrik

13:46 7 min

Rytmepiger 6 kl.+Kibæk Idrætsforening

InstruktørerMarika og Gaby

13:53 7 min

Springmix 4-9 kl.Kibæk Idrætsforening

InstruktørerPeter, Mathias, Rene, Natalie

14:00 9 min

Rytmiske damerSunds GF

InstruktørerCharlotte, Annemette, Lene

14:09 7 min

Rytme Dans - 3-6 klasseSunds GF

InstruktørerGyrithe

14:16 7 min

Juniorpiger 4.-9. klasseSnejbjerg SG&I Gymnastik

InstruktørerCelina

14:23 7 min

Spring MixSnejbjerg SG&I Gymnastik

InstruktørerMagnus, Peter, Klaus og Marianne

14:30 30 min

Vedersø IdrætsefterskoleVedersø Idrætsefterskole

Instruktører

15:00 9 min

Elite piger, udtagedeGjellerup Sdr. S G & I

InstruktørerCaroline og Lærke

15:09 9 min

Serie 1-2, herrerGjellerup Sdr. S G & I

InstruktørerBastian, Dirch, Emil, Kenneth, Kristoffer, Magnus, Mathias, Sune og Søren

15:18 7 min

TeamGym. damerGjellerup Sdr. S G & I

InstruktørerAnders, Kristoffer, Mads og Maria

15:25 30 min

DGI Midtjylland Hammerum After RepDGI Midtjylland / Snejbjerg SG&I Gymnastik

InstruktørerCarmen Hansen og Anders Haahr

15:55 5 min

Pause

Instruktører

16:00 7 min

Rytme - Dans 4. - 6. klasseTjørring IF Gymnastikafdeling

InstruktørerHelene, Ulrikke

16:07 9 min

Junior Mix SpringTjørring IF Gymnastikafdeling

InstruktørerMikkel, Jonas, Lars, Peter

16:16 7 min

Rytme 25 +Tjørring IF Gymnastikafdeling

InstruktørerMalene

16:23 7 min

TeengirlsVildbjerg Gymnastik

InstruktørerEmma og Emelie

16:30 7 min

MIX SpringVildbjerg Gymnastik

InstruktørerLukas, Lukas og Jeppe

16:37 25 min

Elevhold 2022/23Hammerum Efterskole

InstruktørerChristina, Morten, Niclas og Regitze

17:02 30 min

Hammerum RepræsentationsholdDGI Midtjylland

InstruktørerAlberthe, Emma, Mathilde, Malthe, Mads, Joakim

Andre spændende arrangementer Vis alle arrangementer