Junior/Voksendag Bjerringbro

Hvornår
11. mar 2023 kl. 09:00 til 22:00
Hvor
Bjerringbro Idrætspark, Vestre Ringvej 7, 8850 Bjerringbro, Danmark
Hvem
Udøvere, begynder, letøvede, øvede

Nummer
2023 06 55 4005

Masser af glade børn. Mange aktive frivillige. En dag der skal opleves, om man er tilskuer eller aktiv på gulvet.

Instruktør info

09:45 10 min

Faneindmarch

Instruktører

09:55 25 min

Elevhold 22/23Gudenaadalens Efterskole

InstruktørerIda, Annie, Maria, Tobias, Lars & Rasmus

10:20 10 min

Pause

Instruktører

10:30 22 min

Bryrup SpringholdBryrup Gymnastik

InstruktørerLars, Jesper, Anders, Simon, Edith, Kathrine, Astrid

10:52 12 min

Springmix 6 kl - 18 årRødkærsbro Gymnastikforening

InstruktørerSteffen, Sebastian og Michael

11:04 22 min

BIF's JuniorholdBIF Gymnastik

InstruktørerDitte, Sebastian, Steffen, Søren, Mikkel, Mis, Mette, Benjamin, Sara og Kathrine

11:26 15 min

Bryrup YnglingeholdBryrup Gymnastik

InstruktørerLars, Jesper

11:41 12 min

TeamGym JuniorpigerViborg Gymnastik Forening

InstruktørerHenrik, Peter, Maria, Janka, Jesper, HC

11:53 10 min

Glad Gymnastik M/KBIF- Gymnastik

InstruktørerMarianne Asp

12:03 30 min

Elevhold 22/23Skals Efterskole

InstruktørerLars Grønvaldt Andersen, Luna Nyvang, Lønne Laumark-Møller og Sara Glerup Jensen

12:33 10 min

Pause

Instruktører

12:43 10 min

KVIK MastersGymnastikforeningen KVIK

InstruktørerSanne Maj Louise Tanja

12:53 12 min

Junior springKlejtrup gymnastik

InstruktørerTilde, Stine, Line

13:05 25 min

SammenholdetGymnastikforeningen KVIK

InstruktørerMagnus, Rikke, Frida, Tonko

13:30 10 min

Voksne Piger 25+Silkeborg Gymnastikforening

InstruktørerMarianne Riis og Inger K Nielsen

13:40 22 min

JuniorholdetDGI Midtjylland og VGF

InstruktørerAstrid - Simone - Christian - Nicholai - Mathias

14:02 30 min

Silkeborg Mini- og JuniorholdDGI Midtjylland og Bryrup

InstruktørerNicklas, Knud Erik, Mathilde, Simon, Thea, Julie, Helena, Lars, Johanne, Nynne og Emma

14:32 12 min

SG Grand Prix Piger 11-17 årSilkeborg Gymnastikforening

InstruktørerAstrid, Sheila, Matilde, Inger

14:44 10 min

GGF 23+Gudenaadalens Gymnastikforening

InstruktørerKaren og Stine

14:54 10 min

Pause

Instruktører

15:04 10 min

JuniorMixViborg Gymnastik Forening

InstruktørerSebastian, Nicolaj, Jeppe

15:14 10 min

Aarhus 1900 Rope Skipping TeamAarhus 1900 Gymnastik & Dans

InstruktørerSigne og Giti

15:24 10 min

KVIK28+Gymnastikforeningen KVIK

InstruktørerStinne Boel Lillelund

15:34 17 min

SG TalentholdSilkeborg Gymnastikforening

InstruktørerAstrid, Knud-Erik, Mille og Simon

15:51 22 min

GymLadies & Senior Holdet 18+BIF Gymnastik

InstruktørerKathrine og Rasmus

16:13 25 min

Viborg Øvede GymnasterKvik Viborg og VGF

InstruktørerSara Glerup, Line Sams Troelsen, Rasmus Vitting, Frederik Jørgensen

16:38 30 min

Elevhold 22/23Levring Efterskole

InstruktørerRandi, Josephine, Salva & Jimmi

17:08 10 min

Pause

Instruktører

17:18 10 min

JuniorholdUlbjerg Gymnastikforening

InstruktørerLisa, Rikke, Allan, Søren og Kim

17:28 10 min

KVIK ElitepigerGymnastikforeningen KVIK

InstruktørerIsabella Margrethe Viberg Rohde & Astrid Linder Hessellund

17:38 15 min

Spring 3. - 7. klasseThorning Idrætsforening

InstruktørerAnders, Mads, Karoline, Freja, Nana

17:53 12 min

TorsdagsholdetGymnastikforeningen KVIK

InstruktørerKristian Kjærgaard

18:05 10 min

Rytmedans for unge piger 6-9 kl.Rødkærsbro Gymnastikforening

InstruktørerAnna og Line

18:15 9 min

RytmedamerViborg Gymnastik Forening

InstruktørerLone, Anja

18:24 22 min

KVIK JuniorholdGymnastikforeningen KVIK

InstruktørerJonas, Martin, Sandra, Sebastian, Steffen, Lucia og Sara

18:46 10 min

Ynglinge pigerDGI Midtjyllnad / Alderslyst GF

InstruktørerJosefine, Mia, Nicoline

18:56 30 min

Elevhold 22/23Bjergsnæs Efterskole

InstruktørerMarie, Mette, Kristine, Lui, Kalle og Anders

19:26 10 min

Faneudmarch

Instruktører

09:00 120 min

Elevhold 22/23Gudeådalens Efterskole

Instruktører

11:00 240 min

Elevhold 22/23Skals Efterskole

Instruktører

15:00 150 min

Elevhold 22/23Levring Efterskole

Instruktører

17:30 120 min

Elevhold 22/23Bjergsnæs Efterskole

Instruktører

09:50 22 min

Bryrup SpringholdBryrup Gymnastik

InstruktørerLars, Jesper, Anders, Simon, Edith, Kathrine, Astrid

10:12 12 min

Springmix 6 kl - 18 årRødkærsbro Gymnastikforening

InstruktørerSteffen, Sebastian og Michael

10:24 22 min

BIF's JuniorholdBIF Gymnastik

InstruktørerDitte, Sebastian, Steffen, Søren, Mikkel, Mis, Mette, Benjamin, Sara og Kathrine

10:46 15 min

Bryrup YnglingeholdBryrup Gymnastik

InstruktørerLars, Jesper

11:01 12 min

TeamGym JuniorpigerViborg Gymnastik Forening

InstruktørerHenrik, Peter, Maria, Janka, Jesper, HC

11:13 10 min

Glad Gymnastik M/KBIF- Gymnastik

InstruktørerMarianne Asp

11:23 50 min

Pause

Instruktører

12:13 10 min

KVIK MastersGymnastikforeningen KVIK

InstruktørerSanne Maj Louise Tanja

12:23 12 min

Junior springKlejtrup gymnastik

InstruktørerTilde, Stine, Line

12:35 25 min

SammenholdetGymnastikforeningen KVIK

InstruktørerMagnus, Rikke, Frida, Tonko

13:00 10 min

Unge Piger 25+Silkeborg Gymnastikforening

InstruktørerMarianne Riis og Inger K Nielsen

13:10 22 min

JuniorholdetDGI Midtjylland og VGF

InstruktørerAstrid - Simone - Christian - Nicholai - Mathias

13:32 30 min

Silkeborg Mini- og JuniorholdDGI Midtjylland og Bryrup

InstruktørerNicklas, Knud Erik, Mathilde, Simon, Thea, Julie, Helena, Lars, Johanne, Nynne og Emma

14:02 12 min

SG Grand Prix Piger 11-17 årSilkeborg Gymnastikforening

InstruktørerAstrid, Sheila, Matilde, Inger

14:14 10 min

GGF 23+Gudenaadalens Gymnastikforening

InstruktørerKaren og Stine

14:24 10 min

Pause

Instruktører

14:34 10 min

JuniorMixViborg Gymnastik Forening

InstruktørerSebastian, Nicolaj, Jeppe

14:44 10 min

Aarhus 1900 Rope Skipping TeamAarhus 1900 Gymnastik & Dans

InstruktørerSigne og Giti

14:54 10 min

KVIK28+Gymnastikforeningen KVIK

InstruktørerStinne Boel Lillelund

15:04 17 min

SG TalentholdSilkeborg Gymnastikforening

InstruktørerAstrid, Knud-Erik, Mille og Simon

15:21 22 min

GymLadies & Senior Holdet 18+BIF Gymnastik

InstruktørerKathrine og Rasmus

15:43 25 min

Viborg Øvede GymnasterKvik Viborg og VGF

InstruktørerSara Glerup, Line Sams Troelsen, Rasmus Vitting, Frederik Jørgensen

16:08 40 min

Pause

Instruktører

16:48 10 min

JuniorholdUlbjerg Gymnastikforening

InstruktørerLisa, Rikke, Allan, Søren og Kim

16:58 10 min

KVIK ElitepigerGymnastikforeningen KVIK

InstruktørerIsabella Margrethe Viberg Rohde & Astrid Linder Hessellund

17:08 15 min

Spring 3. - 7. klasseThorning Idrætsforening

InstruktørerAnders, Mads, Karoline, Freja, Nana

17:23 12 min

TorsdagsholdetGymnastikforeningen KVIK

InstruktørerKristian Kjærgaard

17:35 10 min

Rytmedans for unge piger 6-9 kl.Rødkærsbro Gymnastikforening

InstruktørerAnna og Line

17:45 9 min

RytmedamerViborg Gymnastik Forening

InstruktørerLone, Anja

17:54 22 min

KVIK JuniorholdGymnastikforeningen KVIK

InstruktørerJonas, Martin, Sandra, Sebastian, Steffen, Lucia og Sara

18:16 10 min

Ynglinge pigerDGI Midtjyllnad / Alderslyst GF

InstruktørerJosefine, Mia, Nicoline

Andre spændende arrangementer Vis alle arrangementer