DGI Midtjylland Børnestævne Bjerringbro

Hvornår
12. mar 2023 kl. 09:00 til 19:00
Hvor
Bjerringbro Idrætspark, Vestre Ringvej 7, 8850 Bjerringbro, Danmark
Hvem
Udøvere, begynder, letøvede, øvede

Nummer
2023 06 55 4006

Masser af glade børn. Mange aktive frivillige. En dag der skal opleves, om man er tilskuer eller aktiv på gulvet.

Invitation

Instruktør info

09:30 10 min

Faneindmarch

Instruktører

09:40 22 min

DGI Midtjylland Viborg MinijuniorholdDGI Midtjylland

InstruktørerMaja Møller Andersen, Sebastian Schmidt, Magnus Jensen, Janus Jørgensen, Jeppe Nyhus Hedegaard

10:02 30 min

Vedersø IdrætsefterskoleVedersø Idrætsefterskole

InstruktørerPernille, Gunvor, Jeppe og Mads Emil

10:32 10 min

Pause

Instruktører

10:42 15 min

Spring/RytmeAlhedens Idrætsforening

InstruktørerHenrik, Berit og Emilie

10:57 10 min

Dancing Stars 9år+BIF Gymnastik

InstruktørerMathilde & Victoria

11:07 12 min

0.-1. klasse piger HoulkærGymnastikforeningen KVIK

InstruktørerClara, Emma, Fie, Sille, Lone og Annette

11:19 12 min

SpringMix 4.-7. klasseGudenaadalens Gymnastikforening

InstruktørerTroels, Marcus, Mikkel, Nanna og Alma

11:31 12 min

Basisgymnastik piger 7-9 årViborg Gymnastik-Forening

InstruktørerLouise, Katrine, Morten, Stine, Trille, Amalie, Molise, Silje, Cecilie, Maja, Benedikte, Ella

11:43 10 min

HimmelhopperneAns IF

InstruktørerRasmus, Mathilde, Marianne, Thomas & Kong Rost

11:53 10 min

Rytmekids 0.-1. kl.BIF Gymnastik

InstruktørerLaura Og Christina

12:03 10 min

Showdance 0.-1. klasseGudenaadalens Gymnastikforening

InstruktørerMichelle og Mie

12:13 12 min

Funder SpringholdFunder GF

InstruktørerLene, Mette Marie, Anne, Simone

12:25 10 min

Pause

Instruktører

12:35 12 min

TalentholdetGymnastikforeningen KVIK

InstruktørerKasper, Jonas, Thomas, Susanne

12:47 12 min

Micro MIxBIF Gymnastik

InstruktørerMette, Anja, Victor, Christina, Laura, Mai og Frida

12:59 12 min

Basis Drenge 5-9 årViborg Gymnastik-Forening

InstruktørerGustav, Anton, Amalie, Dariusz og Steffen

13:11 20 min

RytmeDance/Jumping Kidz 0.-3. klasseGudenaadalens Gymnastikforening

InstruktørerTroels, Marcus, Mikkel, Nanna, Alma, Laura R., Laura S. og Marie

13:31 12 min

2.-4. kl. pigerGymnastikforeningen KVIK

InstruktørerSavannah, Frida, Anneline, Grethe, Christoffer, Ida, Esther og Marie

13:43 12 min

Springmix 4-5 klasseRødkærsbro Idrætsforening

InstruktørerTrine, Janus, Magnus, Jonas, Malthe

13:55 12 min

JuniorspringereFunder GF

InstruktørerMette Marie, Lene, Mikkel, Troels

14:07 12 min

Piger 1.-2. kl.Gymnastikforeningen KVIK

InstruktørerEmma, Pernille, Maria, Ida, Jeppe og Trine

14:19 10 min

Powerpigerne 2.-4. klasseBIF Gymnastik

InstruktørerSascha, Asta og Jessica

14:29 12 min

RaketterneKjellerup Gymnastikforening

InstruktørerHanne Kia Susannah Ida Merle Ida Lars Bo

14:41 12 min

Drenge og Pigetons 0-1 klasseRødkærsbro Idrætsforening

InstruktørerHeine, Heidi, Sanne, Mille og Dorthea

14:53 12 min

Teamgym MikropigerViborg Gymnastik-Forening

InstruktørerCharlotte, Merete, Sophia, Naya, Frida, Sofie, Lærke, Johanne, Louise

15:05 12 min

Mini mix - springer max 2-3 klasseRødkærsbro Idrætsforening

InstruktørerHeine, Sebastian, Rikke, Freja og Tobias

15:17 9 min

AllDance 5. - 7. klasseGudenaadalens Gymnastikforening

InstruktørerMichelle, Helene, Karen og Camilla

15:26 12 min

SpringfiduserneUlbjerg Gymnastikforening

InstruktørerVictoria, Dina, Torben, Kim

15:38 30 min

Salling EfterskoleSalling Efterskole

InstruktørerSteffen Tange Marcus Koch Therese Hedegaard Camilla Marckmann

16:08 10 min

Pause

Instruktører

16:18 12 min

Mini-MixBIF Gymnastik

InstruktørerSteffen, Søren, Sebastian, Claus, Mikkel, Benjamin, Sarah, Mette, Christina og Ditte

16:30 12 min

SpringMix (2. - 6. Kl.)Sjørslev-Demstrup IF

InstruktørerChris, Anja, Jeanette, Gitte, Sofie og Jacob

16:42 10 min

2.-3. kl VestervangGymnastikforeningen KVIK

InstruktørerJeanette, Vivi R, Anna, Ida, Luna, Viktoria

16:52 12 min

KrudtuglerTeam Nørreå

InstruktørerChristina, Laura, Josefine, Johannes

17:04 12 min

Spring 0. - 2. klThorning Idrætsforening

InstruktørerNana Mortensen, Trine Skovgaard Jensen, Birgitte Langhoff, Freja og Liva

17:16 15 min

Teamgym MinipigerViborg Gymnastik-Forening

InstruktørerLuna, Amalie, Kristine, Line, Gitte, Tenna, Carsten, Keld, Nikolai, Jacob

17:31 12 min

Spring-Rytme MiniTeam Nørreå

InstruktørerSøren, Vibeke, Naja

17:43 12 min

Tumbling (9-15 år)Viborg Gymnastik-Forening

InstruktørerVivian, Jakob, Mikkel, Amalie og Lærke

17:55 22 min

DGI VGF JuniorholdVGF og DGI Midtjylland

InstruktørerAstrid - Simone - Christian - Nicholai - Mathias

18:17 10 min

Faneudmarch

Instruktører

Andre spændende arrangementer Vis alle arrangementer