DGI Sydøstjylland Forårsopvisning, DGI huset 5/3

Hvornår
5. mar 2023 kl. 09:30 til 18:00
Hvor
DGI Huset Vejle, Willy Sørensens Plads 5A, 7100 Vejle, Danmark
Hvem
Udøvere, begynder, letøvede, øvede

Nummer
2023 10 55 4004

Få en hel særlig oplevelse, ved at deltage i DGI Sydøstjyllands Forårsopvisninger!

En dag fuld af skøn gymnastik fremvist af lokalforeninger, efterskoler og DGI´s landsdelshold. Til opvisningerne skal vi i fællesskab fejre gymnastikken og ikke mindst de frivillige som får sportsgrenen til at lykkes.

Kom og mærk suset, og se resultatet af deltagernes træning i lokalforeningen.

Program for dagen kan ses herunder.

08:30 60 min

Elevhold 22/23Sundeved Efterskole

Instruktører

09:30 30 min

Sportsakademiet, elevhold 22/23BGI Akademiet

Instruktører

10:00 10 min

Ynglinge - rytmeBredstrup-Pjedsted Idrætsforening & Gauerslund Gymnastik

Instruktører

10:10 12 min

MinispringerneBredballe Idrætsforening

Instruktører

10:22 30 min

VesterHoldetVesterlund Efterskole

Instruktører

10:52 22 min

JuniorholdetFirehøje IF, Gymnastik

Instruktører

11:14 30 min

Gymnastikakademiet, elevhold 22/23BGI Akademiet

Instruktører

11:44 20 min

MegamixBredstrup-Pjedsted Idrætsforening

Instruktører

12:04 25 min

Hammerum Rep. HoldHammerum Herred Gymnastik, DGI Midtjylland

Instruktører

12:29 30 min

Junior SYDDGI Sydøstjylland

Instruktører

12:59 10 min

Firehøje SjipningFirehøje IF, Gymnastik

Instruktører

13:09 30 min

Elevhold 22/23Vestbirk Musik- & Sportsefterskole

Instruktører

13:39 25 min

VGF AfterrepVejle Gymnastik-Forening

Instruktører

14:04 30 min

Elevhold 22/23Vedersø Idrætsefterskole

Instruktører

14:34 20 min

UHB - Ungdomsholdet BillundGymnastik, Område Billund

Instruktører

14:54 30 min

Elevhold 22/23Den danske Design- og Håndværksefterskole

Instruktører

15:24 10 min

JuniorrytmeBredstrup-Pjedsted Idrætsforening

Instruktører

15:34 30 min

Elevhold 22/23Dejbjerglund Efterskole

Instruktører

16:04 25 min

MiniRepDGI Sydøstjylland

Instruktører

16:29 25 min

Elevhold 22/23Hardsyssel Efterskole

Instruktører

09:30 10 min

Fælles start

Instruktører

09:40 30 min

Elevhold 22/23Sundeved Efterskole

InstruktørerLærke, Maria, Kristian, Malthe & Steffan

10:10 30 min

Sportsakademiet, elevhold 22/23BGI Akademiet

InstruktørerDirch, Jakob, Johnnie, Lars, Laura, Mads, Martin, Nicoline, Signe, Freja & Kim Kasper

10:40 10 min

Ynglinge - rytmeBredstrup-Pjedsted Idrætsforening & Gauerslund Gymnastik

InstruktørerLinda & Ida

10:50 12 min

MinispringerneBredballe Idrætsforening

InstruktørerMette Flink & Christina Hargaard

11:02 30 min

VesterHoldetVesterlund Efterskole

InstruktørerIda-Marie, Stine, Anthon & Lasse

11:32 22 min

JuniorholdetFirehøje IF, Gymnastik

InstruktørerKathrine Møller, Anne Scheibner, Lasse Plougstrup, Mads Thomsen & Marie Møller

11:54 30 min

Gymnastikakademiet, elevhold 22/23BGI Akademiet

InstruktørerAlexander, Dirch, Freja, Johnnie, Kim Kasper, Lene, Marie, Astrid, Frida, Lars, Mads & Nicoline

12:24 20 min

MegamixBredstrup-Pjedsted Idrætsforening

InstruktørerHenrik, Benedikte, Marie, Bertil, Miamaja & Nicoline

12:44 25 min

Hammerum Rep. HoldHammerum Herred Gymnastik, DGI Midtjylland

InstruktørerEmma Thalund, Alberthe Sparvath, Malthe Bay, Mads Rytter, Joakim Sass, Mathilde Haunstrup & Mads Lang

13:09 30 min

Junior SYDDGI Sydøstjylland

InstruktørerFreja, Kamma, Ida-Marie, Malthe, Markus, Mathias, Peter & Claus

13:39 10 min

Firehøje SjipningFirehøje IF, Gymnastik

InstruktørerLisa Ramsing & Katja Ramsing

13:49 30 min

Elevhold 22/23Vestbirk Musik- & Sportsefterskole

InstruktørerEmily, Alberthe, Tina, Jørn, Nicolaj & Dennis

14:19 25 min

VGF AfterrepVejle Gymnastik-Forening

InstruktørerKatrine, Line, Lise, Jane, Lars, Kim & Jan

14:44 30 min

Elevhold 22/23Vedersø Idrætsefterskole

InstruktørerGunvor, Pernille, Jeppe & Mads Emil

15:14 20 min

UHB - Ungdomsholdet BillundGymnastik, Område Billund

InstruktørerMaiken, Stine, Lærke, Mads & Lasse

15:34 30 min

Elevhold 22/23Den danske Design- og Håndværksefterskole

InstruktørerSøren, Peter, Louise & Christina

16:04 10 min

JuniorrytmeBredstrup-Pjedsted Idrætsforening

InstruktørerFie, Sidsel & Karen

16:14 30 min

Elevhold 22/23Dejbjerglund Efterskole

InstruktørerGitte, Malene, Emma, Louise, Mads, Anders & Simon

16:44 25 min

MiniRepDGI Sydøstjylland

InstruktørerKatrine, Elisabeth, Baun, Malthe & Nikolaj

17:09 25 min

Elevhold 22/23Hardsyssel Efterskole

InstruktørerAnine, Merete, Klaus, Tobias & Frederikke

17:34 10 min

Fælles afslutning

Instruktører

 

Entre:

Voksne, fra 13 år: 60 kroner

Børn 3-12 år: 25 kroner

Børn 0-3 år: gratis

Andre spændende arrangementer Vis alle arrangementer