DGI Sydøstjylland Forårsopvisning, DGI Huset 12/3

Hvornår
12. mar 2023 kl. 11:00 til 18:00
Hvor
DGI Huset Vejle, Willy Sørensens Plads 5A, 7100 Vejle, Danmark
Hvem
Udøvere, begynder, letøvede, øvede

Nummer
2023 10 55 4006

Få en hel særlig oplevelse, ved at deltage i DGI Sydøstjyllands Forårsopvisninger!

En dag fuld af skøn gymnastik fremvist af lokalforeninger, efterskoler og DGI´s landsdelshold. Til opvisningerne skal vi i fællesskab fejre gymnastikken og ikke mindst de frivillige som får sportsgrenen til at lykkes.

Kom og mærk suset, og se resultatet af deltagernes træning i lokalforeningen.

Program for dagen kan ses herunder.

 

10:00 60 min

Elevhold 22/23Vejstrup Efterskole

Instruktører

11:00 10 min

Junior RebJelling FS

Instruktører

11:10 15 min

Minimix + MixholdetLindved Gymnastikforening

Instruktører

11:25 10 min

Vakse DamerFredericia Kvindelige Idrætsforening

Instruktører

11:35 25 min

1014 NORDDGI Sydøstjylland

Instruktører

12:00 10 min

Øvede Piger 16+Firehøje IF, gymnastik

Instruktører

12:10 15 min

Springmix 2.-4. kl.Hover Idrætsforening

Instruktører

12:25 30 min

Junior SYDDGI Sydøstjylland

Instruktører

12:55 20 min

TalentholdetHedensted Gymnastikforening

Instruktører

13:15 15 min

Juniorholdet 5.-9. kl.Hover Idrætsforening

Instruktører

13:30 10 min

MINIMUMVejle Gymnastik Forening

Instruktører

13:40 25 min

Seje damer og friske gutterGFG

Instruktører

14:05 12 min

5.-9.klasse springLøsning Gymnastikforening

Instruktører

14:17 12 min

Aspirantholdet HedenstedHedensted Gymnastikforening

Instruktører

14:29 12 min

MixspringTørring Idrætsforening

Instruktører

14:41 15 min

FredagsholdetLøsning Gymnastikforening

Instruktører

14:56 30 min

Elevhold 22/23Vandel Efterskole

Instruktører

15:26 45 min

Elevhold 22/23Flemming Efterskole

Instruktører

16:11 45 min

Elevhold 22/23Vesterlund Efterskole

Instruktører

11:00 10 min

Fælles start

Instruktører

11:10 30 min

Elevhold 22/23Vejstrup Efterskole

InstruktørerAnders, Kristoffer, Jacob, Niels, Signe-Andrea, Emilie, Fie & Kathrine

11:40 10 min

Junior RebJelling FS

InstruktørerLærke Marie Christoffersen & Caroline Matzen

11:50 15 min

Minimix + MixholdetLindved Gymnastikforening

InstruktørerRasmus, Susanne, Mathias, Jens, Jonny Lars, Emma, Lauri, Mads, Valdemar

12:05 10 min

Vakse DamerFredericia Kvindelige Idrætsforening

InstruktørerDorte Albertsen & Ina Krarup Nielsen

12:15 25 min

1014 NORDDGI Sydøstjylland

InstruktørerNina, Josefine, Martin, Valdemar, Jonas & Mikkel

12:40 10 min

Øvede Piger 16+Firehøje IF, gymnastik

InstruktørerKatrine, Louise & Dea

12:50 15 min

Springmix 2.-4. kl.Hover Idrætsforening

InstruktørerEmil, Jacob, Alberte, Frederikke, Laura & Mille Marie

13:05 30 min

Junior SYDDGI Sydøstjylland

InstruktørerFreja, Kamma, Ida-Marie, Malthe, Markus, Mathias, Peter & Claus

13:35 20 min

TalentholdetHedensted Gymnastikforening

InstruktørerJesper O., Jakob, Jesper L., Kristian, Alexander, Mette, Sara, Louise, Simon, Anders & Anette

13:55 15 min

Juniorholdet 5.-9. kl.Hover Idrætsforening

InstruktørerEmil, Jacob, Jørgen & Karoline

14:10 10 min

MINIMUMVejle Gymnastik Forening

InstruktørerTrænerkollektiv

14:20 25 min

Seje damer og friske gutterGFG

InstruktørerMorten Bach, Torben Bjerring, Henriette S. Dideriksen, Linn T. Busch

14:45 12 min

5.-9.klasse springLøsning Gymnastikforening

InstruktørerChristian, Jørn, Klaus, Esben, Markus, Futte, Simon, Ellen, Kristoffer & Jesper

14:57 12 min

Aspirantholdet HedenstedHedensted Gymnastikforening

InstruktørerJosefine Balle, Nick Feldt, Marie Louise Locht, Mikkel Teist, Jonas Buch, Jesper Madsen & Jonas Bentley

15:09 12 min

MixspringTørring Idrætsforening

InstruktørerTorben Stadsholt, Mike Nielsen, Noa Brejnbjerg, Lærke Brejnebjerg & Alexander Bragenholt

15:21 15 min

FredagsholdetLøsning Gymnastikforening

InstruktørerEllen & Jesper

15:36 30 min

Elevhold 22/23Vandel Efterskole

InstruktørerAmalie, Randi, Emil & Daniel

16:06 10 min

Pause

Instruktører

16:16 35 min

Elevhold 22/23Flemming Efterskole

InstruktørerMikkel, Lasse, Lasse, Amalie, Maria, Mette & Betina

16:51 10 min

Pause

Instruktører

17:01 35 min

Elevhold 22/23Vesterlund Efterskole

InstruktørerCarina, Caroline, Lærke, Matilde, Jacob, Lars, Oliver & Søren

17:36 10 min

Fælles afslutning

Instruktører

Entre:

Voksne, fra 13 år: 60 kroner

Børn 3-12 år: 25 kroner

Børn 0-3 år: gratis

Andre spændende arrangementer Vis alle arrangementer