DGI Fyn Forårsopvisning Søndersø

Hvornår
26. feb 2023 kl. 09:00 til 20:00
Hvor
Søndersø Hallerne, Ullerupvænget 4, 5471 Søndersø, Danmark
Hvem
Udøvere, begynder, letøvede, øvede

Nummer
2023 16 55 4001

Så er programmet klar herunder.

Kom til DGI Fyn forårsopvisning i Søndersø for både børn og voksne. Entré 50 kr. for tilskuere fra 18 år.

Opvisningen afvikles i samarbejde med en eller flere lokalforeninger, som gør et stort stykke frivilligt arbejde. 
For praktiske spørgsmål, kontakt stævneleder: Stine Kringlum - stine.kringlum@gmail.com 
 
Forårsopvisningerne i DGI Fyn er en blanding af ny inspiration og glæden ved gymnastikkens traditioner. De er samlingspunkt for en masse mennesker, der elsker gymnastik.

Kom og oplev stemningen og tag del i glæden ved gymnastikken.

09:00 10 min

Faneindmarch

Instruktører

09:10 17 min

Turbomix 3-4 kl. Otterup Gymnasterne

InstruktørerMalou, Lærke, Alma, Evelina, Pernille, Andreas og Line

09:27 15 min

Parkour/spring/rytme 4.-7. kl.Særslev Gymnastikforening

InstruktørerLine, Rikke og Jeppe

09:42 10 min

FREM's Øvede PigerGymnastikforeningen Frem Odense

InstruktørerMille, Pernille og Trine

09:52 30 min

ElevholdetBrejninggaard Efterskole

InstruktørerMarie, Klara, Rasmus, Mads, Tobias og Martin

10:22 30 min

UngdomsholdetGymnastikforeningen Fjelsted-Harndrup

InstruktørerFrederik, Søren, Nikolaj, Rebecca og Line

10:52 15 min

Spring Drenge 0. - 2. kl.Søndersø GF

InstruktørerThomas, Mathilde, Moska og Rasmus

11:07 12 min

Munkebjerg Øvede Piger (20+)Munkebjerg Gymnastikforening

InstruktørerMathilde og Malene

11:19 20 min

Spring Piger 5 år - 1. kl.Søndersø GF

InstruktørerZenia, Carina, Maria, Heidi, Gitte, Frederikke, Anne Kirstine, Ellen, Hannah, Philippa, Olivia, Anna, Filippa, Luna, Andrea og Filippa

11:39 15 min

Mini-JuniorAarup Boldklub

InstruktørerMagnus, Lærke, Asger, Laura og Oscar

11:54 15 min

Spring Piger 4.-5. kl.Søndersø GF

InstruktørerEmma, Silja, Melissa, Tilde, Laura, Karoline, Caroline, Amalie, Anne Katrine, Ida, Caroline, Cecilia og Jakob

12:09 30 min

LilleholdetVejstrup Efterskole

InstruktørerAnton, Flemming, Freja og Signe

12:39 10 min

Udtagede Unge Piger (UUP)DGI Fyn

InstruktørerNaja og Anne

12:49 20 min

Juniormix - cirkelholdetOtterup Gymnasterne

InstruktørerIda-Marie, Andreas og Oliver

13:09 15 min

JuniormixFjordager Idrætsforening

InstruktørerTore, Mikkel, Casper, Bianca og Julia

13:24 15 min

Springbanditter 1.-3. kl.Særslev Gymnastikforening

InstruktørerJessica, Tobias, Jakob, Mogens og Maibritt

13:39 15 min

DGI Fyn Minijunior - SøndersøSøndersø GF

InstruktørerStine, Anna, Signe, Maja, Naja og Sofie

13:54 12 min

Erfarne Kvinder 30+Bellinge If

InstruktørerLis og Berit

14:06 7 min

Dans/Rytme Piger 3-6 kl.Søndersø GF

InstruktørerAstrid, Julie og Kirstine

14:13 25 min

PREP-holdetDGI Fyn

InstruktørerLaura, Julie, Julie, Laurits, Frederik og Niels

14:38 15 min

Spring Piger 2.-3. kl.Søndersø GF

InstruktørerJanine, Matilde, Frederikke, Andrea, Alma, Karen, Amalie, Mathilde, Ellen, Lovise, Cecilia og Moska

14:53 20 min

Teen juniorOtterup Gymnasterne

InstruktørerMalou, Pernille, Simone, Andreas og Oliver

15:13 15 min

Mini Plus PigerSøndersø GF

InstruktørerAndrea, Sofia, Kirstine, Freja og Jakob

15:28 25 min

Fyfy-HoldetFjordager Idrætsforening

InstruktørerEmilie, Bianca, Nicolai og Martin

15:53 15 min

Spring Drenge 3. - 6. kl.Søndersø GF

InstruktørerThomas, Ida, Caroline, Magnus og Stine

16:08 10 min

Retro QBogense Gymnastikforening

InstruktørerSigne og Anne

16:18 17 min

Mixhold PlusSøndersø GF

InstruktørerKamille, Mathilde, Laura, Victoria, Maja, Magnus, Mikkel, Stine, Casper og Jakob

16:35 12 min

OGF-GuldOgf Gymnastik

InstruktørerAnne Tvedebrink

16:47 25 min

Højfyns JuniorholdAB Gymnastik og Vissenbjerg Gymnastik

InstruktørerIda, Matilde, Xenia, Puk, Bennet, Emil, Jonas og Uffe

17:12 10 min

OpvisningsholdetSvendborg Gymnastikforening

InstruktørerFrida og Marika

17:22 25 min

Spring/rytmemix 4. - 8. klasseKorup Idrætsforening, Gymnastik

InstruktørerMille, Sara, Rune og Julie

17:47 12 min

Frøkener og FruerSærslev Gymnastikforening

InstruktørerStine, Tina og Maria

17:59 25 min

M-holdetGymnastikforeningen Fjelsted-Harndrup

InstruktørerMaibrit, Mette, Patrick, William og Morten

18:24 20 min

Nordfyns JuniorholdSøndersø GF

InstruktørerIda, Katrine, Marie, Louisa, Sofie, Mathilde, Sofie, Iben, Julie, Stine, Peter, Mikkel, Magnus, Magnus, Jens Ole, Jesper, Casper og Jakob

18:44 25 min

GFH JuniorholdGymnastikforeningen Fjelsted-Harndrup

InstruktørerLaura, Laura, Mie, Victor, Frederik, Ulrik, Sune og William

19:09 20 min

Søndersø UngdomsholdSøndersø GF

InstruktørerEmma, Nina, Magnus, Magnus, Mikkel, Leander og Peter

19:29 10 min

MinirepDGI Fyn

InstruktørerStephanie og Mette

19:39 30 min

ElevholdetRinge Fri- Og Efterskole

InstruktørerEmma, Freja, Aske, Christian m.fl.

20:09 5 min

Tak for i dag vi ses næste år

Instruktører

Instruktørbrev med redskabsliste - læses godt igennem inden opvisningen.

Andre spændende arrangementer Vis alle arrangementer