Forårsopvisning Vordingborg, lørdag

Hvornår
11. mar 2023 kl. 09:00 til 17:00
Hvor
Vu Hallen, Chr Richardtsvej 43-45, 4760 Vordingborg, Danmark
Hvem
Udøvere, begynder, letøvede, øvede

Nummer
2023 23 55 4020

Under de mange dannebrogsflag i loftet vil gymnaster i alle aldre begejstre hinanden og publikum. I VU- hallen er der en helt specielt stemning, som hvert år skabes af de mange gymnaster og publikummer som kommer og besøger hallen. 
 

 
 
Stævneleder: 
 Lone From  
 

Entrépriser for publikum til Forårsopvisningerne:  
Under 12 år gratis, over 12 år 60 kr. Partoutkort: 125 kr. (partoutkort er gældende i alle haller alle dage i DGI Storstrømmen dog ikke MiniGalla og GymnastikGalla). Der modtages kontanter og mobilepay i hallen.

Regler for tilmelding: 
Foreningshold, efterskolers linjehold, gl. elevhold 
Efterskolers hele hold

For instruktører til holdene: 
Redskabsliste 
Halskitser

Glæd jer til MiniGalla og GymnastikGalla i 2023. 
Galla kriterier   
Serieseddel Galla

Ret til ændringer i programmet forbeholdes.

09:30 30 min

Junior NordDGI Storstrømmen /AIK 65 Strøby Gymnastik

InstruktørerFrederik og Cecilie

10:00 20 min

SpilopperneKastrup Gif - Gymnastik

InstruktørerNanna, Julie, Simone og Camilla

10:20 13 min

Foxy FinkerHårlev Gymnastikforening

InstruktørerTanja

10:33 20 min

Stevns TurbomixHårlev Gymnastikforening

InstruktørerFreja, Jens, Jesper, Niels og Simon

10:53 15 min

KapowPigerGymnastikforeningen Præstø Fjord

InstruktørerCecilie, Julie, Christina, Jan og Brian

11:08 15 min

SpringgymnasterneVordingborg Gymnastikforening

InstruktørerSandra, Jane, Janette og Ida

11:23 12 min

Teen DanceVordingborg Gymnastikforening

InstruktørerKatrine

11:35 25 min

AfterrepDGI Storstrømmen/Haslev TT

InstruktørerHenrik, Stine, Jakob, Michael og Karin

12:00 12 min

Vintersbølle Aspirant spring Vintersbølle Gymnastikforening

InstruktørerMiriam, Signe, Sara, Sofie, Lea, Gitte, Line og Caroline

12:12 18 min

Teamgym Vintersbølle Mini, MIcro og AspirantVintersbølle Gymnastikforening

InstruktørerLars, Dorthe, Line, Ditte, Heidi, Mikael, Gitte m.f.

12:30 15 min

Jumping Fitness Præstø FjordGymnastikforeningen Præstø Fjord

InstruktørerMaria og Tine

12:45 30 min

Haslev IdrætsefterskoleHaslev Idrætsefterskole

InstruktørerNicoline, Dorthe, Cecilie, Lasse og Lars

13:15 15 min

PowermixFensmark If - Gymnastik

InstruktørerKim, Connie, William, Alberte, Malou, Rasmus, Brian og Chrisser

13:30 12 min

Frøkner og fruerFensmark If - Gymnastik

InstruktørerChrisser

13:42 15 min

SpringMixTingsted Gymnastikforening

InstruktørerIna, Allan, Katrine, Marcus, Lenette, Joachim, Allan, Martin, Nanna og Louise

13:57 25 min

Teamgym Eskilstrup MinipigerEskilstrup G.I.F

InstruktørerMarvin, Benjamin, Nick, Søren, Lika, Sarika, Lise m.fl.

14:22 10 min

Rytme ChicksSakskøbing Gymnastikforening

InstruktørerFreja, Karoline, Stefanie og Ellen

14:32 15 min

TeamspringerRishøj Gymnastikforening

InstruktørerJohnny

14:47 25 min

OpvisningsholdetTingsted Gymnastikforening

InstruktørerEmilie, Ina, Allan, Brian, Sanne, Phillip, Allan og Martin

15:12 25 min

Idrætsefterskolen UbbyIdrætsefterskolen Ubby

InstruktørerVolmer, Robin, Nanna og Nina

15:37 15 min

Herlufsholm/Vintersbølle Juniorpiger og SeniordamerHerlufsholm Gymnastik Forening / Vintersbølle Gymnastikforening

InstruktørerLine, Emilie, Peter-Andreas, Frederik, Lars, Stig og Jacob

15:52 12 min

Junior spring/ rytmeSakskøbing Gymnastikforening

InstruktørerElla, Laura, Tea, Tenna og Emil

16:04 25 min

Teamgym Eskilstrup JuniorpigerEskilstrup G.I.F

InstruktørerJens, Marvin, Søren, Nick, Regina og Lise

16:29 15 min

Herlufsholm Teamgym aspirant 5-10 årHerlufsholm Gymnastik Forening

InstruktørerMette, Stephanie, Amalie, Karoline og Josephine

16:44 35 min

Vestsjællands IdrætsefterskoleVestsjællands Idrætsefterskole

InstruktørerRikke, Emma, Martin, Jens, Anette og Anne Marie

17:19 5 min

Faneudmarch og tak for idag

Instruktører

Andre spændende arrangementer Vis alle arrangementer