Forårsopvisning Vordingborg, søndag

Hvornår
12. mar 2023 kl. 09:00 til 17:00
Hvor
Vu Hallen, Chr Richardtsvej 43-45, 4760 Vordingborg, Danmark
Hvem
Udøvere, begynder, letøvede, øvede

Nummer
2023 23 55 4030

Under de mange dannebrogsflag i loftet vil gymnaster i alle aldre begejstre hinanden og publikum. I VU- hallen er der en helt specielt stemning, som hvert år skabes af de mange gymnaster og publikummer som kommer og besøger hallen. 
 

 
 
Stævneleder: 
 Lone From 

Entrépriser for publikum til Forårsopvisningerne:  
Under 12 år gratis, over 12 år 60 kr. Partoutkort: 125 kr. (partoutkort er gældende i alle haller alle dage i DGI Storstrømmen dog ikke MiniGalla og GymnastikGalla). Der modtages kontanter og mobilepay i hallen.

Regler for tilmelding: 
Foreningshold, efterskolers linjehold, gl. elevhold 
Efterskolers hele hold

For instruktører til holdene: 
Redskabsliste 
Halskitser

Glæd jer til MiniGalla og GymnastikGalla i 2023. 
Galla kriterier   
Serieseddel Galla

Ret til ændringer i programmet forbeholdes.

09:00 5 min

Faneindmarch og velkomst

Instruktører

09:05 15 min

Springfiduser & aktive fædre 4-6 årHaslev TT

InstruktørerCamilla og Allan

09:20 10 min

Rytmekompetenterne GT Bøgestrømmen

InstruktørerLaura og Jeanne

09:30 12 min

Dream TeamHaslev TT

InstruktørerLaura, Ann-Sofie, Jeppe, Benjamin, Tobias og Nicholas

09:42 12 min

MasterrepDGI Storstrømmen/Nørre Ørslev GF

InstruktørerMalene

09:54 12 min

Brøderup SelectedBrøderup Efterskole

InstruktørerAnja, Jacob, Kasper, Ida-Marie og Linea

10:06 18 min

Micro JumpersStensved Gymnastik Forening

InstruktørerEmilie, Henrik, Andrea, Soff, Freja, Cille og Emma

10:24 25 min

RepholdDGI Storstrømmen/Herlufsholm Gymnastik Forening

InstruktørerAnna, Chresta, Patrick og Mads

10:49 15 min

HG Girls 9-11 årHerlufsholm Gymnastik Forening

InstruktørerFreja, Emma, Sandie og Bjarne

11:04 12 min

Rytmisk GymnastikVordingborg Gymnastikforening

InstruktørerElin, Diana og Anna Lise

11:16 18 min

PowerGirls - Rytme og SpringGymnastikforeningen Præstø Fjord

InstruktørerMathilde, Sille, Rebecca, Fie, Katrine, Bethina og Mike

11:34 10 min

De Damer GT Bøgestrømmen

InstruktørerJeanne

11:44 15 min

HG Girls 12-16 årHerlufsholm Gymnastik Forening

InstruktørerFreja, Emma, Sandie og Bjarne

11:59 12 min

Fiduserne 0. - 1. klasseFaxe Idrætsforening

InstruktørerBritt, Sava, Melina og Alberte

12:11 10 min

HTT-damerneHaslev TT

InstruktørerMona

12:21 12 min

Aspiranterne 2.-3. klasseFaxe Idrætsforening

InstruktørerKatrine Bonne, Amanda, Lotte og Bertram

12:33 12 min

MinirepDGI Storstrømmen/Haslev TT

InstruktørerLaura og Anna

12:45 12 min

UPS - Udtaget Pige SpringereGymnastikforeningen Præstø Fjord

InstruktørerRebecca, Bethina og Mike

12:57 18 min

Maxi Jumpers Spring og rytmeholdStensved Gymnastik Forening

InstruktørerMorten, Emilie, Cille m.fl.

13:15 25 min

Mini SydDGI Storstrømmen/Maribo Gymnastik Forening

InstruktørerPernille, Sine, Simone og Carsten

13:40 30 min

TeamGym/DansGunslevholm Idrætsefterskole

InstruktørerChristian, Peder Andreas, Gina, Karen og Amalie

14:10 12 min

Pluttens PigerGymnastikforeningen Sydøstlolland

InstruktørerAnnika, Cecilie og Kathrine

14:22 20 min

Stensved Dancing JumpersStensved Gymnastik Forening

InstruktørerAmalie, Laura, HC, Jonas, Mette, mfl.

14:42 15 min

Rutinerede pigerLille Næstved Idrætsforening

InstruktørerPernille

14:57 25 min

TDS - Teen Dance & SpringGymnastikforeningen Præstø Fjord

InstruktørerChristian, Ida, Katrine, Bethina og Mike

15:22 10 min

Gittes seje damerHerlufsholm Gymnastik Forening

InstruktørerGitte

15:32 14 min

FIF Rytme & SpringFaxe Idrætsforening

InstruktørerEmmeli, Kenneth og Mathilde

15:46 20 min

Stensved All StarSStensved Gymnastik Forening

InstruktørerAmalie, Flies, Mads, HC, Jonas og Cheffe

16:06 14 min

Stjernerne Faxe Idrætsforening

InstruktørerBeth, Bertram, Nikoline og Isabella

16:20 25 min

RDR - RytmeDåser DrengeRøveGymnastikforeningen Præstø Fjord

InstruktørerTerese og Lars

16:45 35 min

Sorø GymnastikefterskoleSorø Gymnastikefterskole

InstruktørerRikke, Tanja, Julie, Julie, Benjamin, Rune, Søren, Mads, Kenni, Emil, Frederik, Sebastian og Christoffer

17:20 5 min

Faneudmarch og tak for idag

Instruktører

Andre spændende arrangementer Vis alle arrangementer