Forårsopvisning Maribo Hallerne, lørdag

Hvornår
4. mar 2023 kl. 09:00 til 17:00
Hvor
Maribo Hallerne, Ved Stadion 4, 4930 Maribo, Danmark
Hvem
Udøvere, begynder, letøvede, øvede

Nummer
2023 23 55 4040

Maribohallerne har de perfekte rammer for gymnastikopvisninger. Hallerne er skabt til udfoldelse og oplevelser for både gymnaster og publikum. 
Der er altid god stemning, stort udvalg i caféen og servicemindede stævnefolk. Der er lagt op til en god dag for alle.

 
 
Stævneleder og assistenter: 
 
Anita Munk, Mette Pontoppidan  
 
Entrépriser for publikum til Forårsopvisningerne:  
Under 12 år gratis, over 12 år 60 kr. Partoutkort: 125 kr. (partoutkort er gældende i alle haller alle dage i DGI Storstrømmen dog ikke MiniGalla og GymnastikGalla). Der modtages kontanter og mobilepay i hallen.

Regler for tilmelding: 
Foreningshold, efterskolers linjehold, gl. elevhold 
Efterskolers hele hold

For instruktører til holdene: 
Redskabsliste 
Halskitser

Glæd jer til MiniGalla og GymnastikGalla i 2023. 
Galla kriterier   
Serieseddel Galla

Ret til ændringer i programmet forbeholdes.

09:15 5 min

Faneindmarch og velkomst

Instruktører

09:20 18 min

NØG springlopperneNørre Ørslev Gymnastikforening

InstruktørerIda, Helle, Seline, Laura, Mathilde, Gustav, Lukas og Jens

09:38 10 min

Rytmekompetenterne GT Bøgestrømmen

InstruktørerLaura og Jeanne

09:48 25 min

TSG Seje GymnasterToreby Sundby Gymnastikforening

InstruktørerStine, Sarah, Nicolai, Niccie, Martin, Nicole, Camilla, Silke, Ida, Henriette og Dorte

10:13 12 min

SpringmixGT Bøgestrømmen

InstruktørerIda, Louise, Tilde, Maya og Lau

10:25 12 min

EGI KidsErrindlev Gymnastik & Idrætsforening

InstruktørerNanna, Kathrine og Ida-Marie

10:37 20 min

Power SpringpigerNørre Alslev Gymnastikforening

InstruktørerHeidi og Martin

10:57 14 min

JuniorspringGT Bøgestrømmen

InstruktørerMarcus, Cecelie, Alma og Kennet

11:11 12 min

SpilopperneErrindlev Gymnastik & Idrætsforening

InstruktørerCamilla, Ane, Ida-Mari og Smilla

11:23 18 min

Nøg Spring/rytme pigerneNørre Ørslev Gymnastikforening

InstruktørerFrederikke, Stine, Mia, Michael og Nils

11:41 15 min

Mini-MixNørre Alslev Gymnastikforening

InstruktørerKatja, Daniel, Svea og Celia

11:56 25 min

Mini SydDGI Storstrømmen/Maribo Gymnastik Forening

InstruktørerPernille, Sine, Simone og Carsten

12:21 15 min

EGI SpringmixErrindlev Gymnastik & Idrætsforening

InstruktørerKathrine

12:36 20 min

3-7.klasse spring/rytmeToreby Sundby Gymnastikforening

InstruktørerStine, Laura, Lærke, Maja og Katja

12:56 22 min

NØG Junior FalsterNørre Ørslev Gymnastikforening

InstruktørerSara, Freja, Tai, Simon og Tobias

13:18 20 min

NGF rytme-springNakskov Gymnastikforening

InstruktørerStorm, Mejse, Merete og Andreas

13:38 25 min

AfterrepDGI Storstrømmen/Haslev TT

InstruktørerHenrik, Michael, Karin, Stine og Jakob

14:03 20 min

Toreby Sports Acro - KonkurrenceToreby Sundby Gymnastikforening

InstruktørerAndrea, Lene, Jørgen, Vibeke, Lise, Kenni, Mille, Siv, Casper og Nikolai

14:23 15 min

Toreby Sports Acro beg./let øvede.Toreby Sundby Gymnastikforening

InstruktørerLene, Jørgen, Vibeke, Mille, Omar, Louiza og Katrine

14:38 25 min

Idrætsefterskolen GrønsundIdrætsefterskolen Grønsund

InstruktørerNanna, Illum, Jeppe og Mette

15:03 10 min

De Damer GT Bøgestrømmen

InstruktørerJeanne

15:13 15 min

FredagsholdetMaribo Gymnastik Forening

InstruktørerLene og Tine

15:28 10 min

Mettes DamerNørre Alslev Gymnastikforening

InstruktørerMette

15:38 10 min

NØG voksenholdetNørre Ørslev Gymnastikforening

InstruktørerLissi

15:48 20 min

Stensved Dancing JumpersStensved Gymnastik Forening

InstruktørerAmalie, Laura, HC, Jonas, Mette, mfl.

16:08 10 min

Rytme-Quinder Gymnastikforeningen Sydøstlolland

InstruktørerSusanne og Josephine

16:18 10 min

MandehørmGymnastikforeningen Sydøstlolland

InstruktørerCharlotte og Josephine

16:28 13 min

Foxy FinkerHårlev Gymnastikforening

InstruktørerTanja

16:41 15 min

RundsvingsinstituttetVordingborg Gymnastikforening

InstruktørerErik, Elly og Merete

16:56 12 min

Rutinerede RytmeToreby Sundby Gymnastikforening

InstruktørerHeidi og Anita

17:08 12 min

MasterrepDGI Storstrømmen/Nørre Ørslev Gymnastikforening

InstruktørerMalene

17:20 20 min

Stensved All StarSStensved Gymnastik Forening

InstruktørerAmalie, Flies, Mads, HC, Jonas og Cheffe

17:40 5 min

Faneudmarch og tak for idag

Instruktører

Andre spændende arrangementer Vis alle arrangementer